Opel aynı modelde farklı donanım olurmu?

ysnbbk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba opelim.net
Ben sık sık sahibinden coma girer öyle boş boş ilanları gezerim hemde hertürlü ilana bakarım :) Zevk alıyorum :) Bi arada benim arabanın fiyatlarına bakayım dedim ama aynı modelde ki arabaların farklı donanım özelliklerine sahip olduğunu gördüm. Bunun mantığı ne? Misal benim araba 2004 hb kasa 1.4 club başka 1.4 cluba bakıyorum hemde aynı senelerde donanım olarak daha fazlası olanda var daha azı olanda var bunun sebebi ne ? Sonuçta bu cd,elegance,club vs.. diye modelleri koymanın mantığı donanım olarak farklı seçenekler sunmak değilmi ? Ne diye aynı yıllarda üretilen aynı model arabalarda (model derken cd,elegance,club gibi donanım modellerini kastediyorum) farklı donanım oluyor ?

Son düzenleme:

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet aynı donanım araçlarda farklı senelerde farklı donanımlar oluyor. Kendi aracımdan örnek vereyim;

-2007 yılındaki essentia' da mp3, aux ve direksiyondan kumanda yok sonralarda var.
-2011 ve sonrasında arka orta koltuk kafalığı yok öncekilerin hepsinde var.
-2010 ocak-nisan gibi essentia ile aynı fiyata kampanya yapılarak C' mon paketi verildi.(çelik jant ve direk. kumanda+mp3 var)
-2011 ve sonrasında 100. yıl donanımı kapmanya yapılarak enjoy fiyatına extra ön farlar koyu zeminli yapıldı, çamurluklara logo işlendi, paspaslar logolu oldu.
-2011 ve sonrası makyaj geçirdi, ön far panjur ve tampon değişti.

Bu ve bunun gibi bazı şeyler bazı zamanlarda değişiklik gösteriyor. Benim corsa için bildiğim bu sadece...

ysnbbk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet aynı donanım araçlarda farklı senelerde farklı donanımlar oluyor. Kendi aracımdan örnek vereyim;

-2007 yılındaki essentia' da mp3, aux ve direksiyondan kumanda yok sonralarda var.
-2011 ve sonrasında arka orta koltuk kafalığı yok öncekilerin hepsinde var.
-2010 ocak-nisan gibi essentia ile aynı fiyata kampanya yapılarak C' mon paketi verildi.(çelik jant ve direk. kumanda+mp3 var)
-2011 ve sonrasında 100. yıl donanımı kapmanya yapılarak enjoy fiyatına extra ön farlar koyu zeminli yapıldı, çamurluklara logo işlendi, paspaslar logolu oldu.
-2011 ve sonrası makyaj geçirdi, ön far panjur ve tampon değişti.

Bu ve bunun gibi bazı şeyler bazı zamanlarda değişiklik gösteriyor. Benim corsa için bildiğim bu sadece...
Sizin bahsettiğiniz farklı yıllarda üretilen araba benim dediğim aynı yılda aynı modelde üretilmesine ragmen donanım farklı oluyor. Misal aşağıdaki ilanda arabanın direksiyon teyp kumandası yok ama bende var. Belki başka şeylerde yoktur dikkatimi çeken oydu. Benim arabada onun gibi 2004 1.4club.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...b-plus-lpg-24-ay-vade...takas-115929159/detay

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vay arkadaş bu galericilerde iyice insafsız,insan biraz km yi dengeli düşürür...direksyonda tutulcak yer kalmamış araba 50.binde :D

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benm araba 57,400km de ve 2001 model ben resmi koyayım siz karar verin eğer bu araba orji km deyse benm araba hala sıfır :D

genius350

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa da 2011 essentia hem makyjlı hemde makyajsız kasa vardır ama donanımlar aynıdır. Sahibinden sitesinde yazan bazı donanımlara bakmayın. Pek çoğu sallama olabilir. Örneğin EPS yi ESP yazarlar.