Opel Corsa 1.2 Essentia

MeRiH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ailemize yeni bir üye katıldığı için artık araba almanın zamanı geldi. Genellikle eşim kullanacağı için hb modellere bakıyorum. Bütçem en fazla 23.000tl.

Baktığım arabalar biri de opel corsa. Yaklaşık 15 gündür yoğun arama içerisindeyim. 2. el fiyatları gerçekten uçmuş durumda. Arabam olmadığı için sadece yaşamış olduğum İzmirden araba bakıyorum.

İnternette dolaşırken şu opel corsayı buldum. 1.2 motor olmasına rağmen 80 beygir gücünde. İkimizde acemi olduğumuz için performans ziyade tasarruf aracı arıyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...007-corsa-68000-km-de-orjinal-164012727/detay

Araç bu arkadaşlar. Fiyatı nasıl? Kullanan arkadaşlardan ve siz değerli forum üyelerinin yorumlarını bekliyorum.

Hayırlı forumlar...

MeRiH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu araç boş + boş..bu kasanında boşu olunca pek hoş gözükmedi fotolar..

birde şu ilana bakın derim hemde otomatik

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-sahibinden-opel-corsa-163138275/detay

Şu an İzmir dışından araba alamayacağım. O yüzden illaki İzmirde olmalı. Boş + boş derken? İlk arabamız olacağı için ve ikimizde acemi olduğumuz için aslında doluluğa boşluğa çok önem vermiyorum.

Opel corsaların modellerine göre en dolusu ve en boşu hangisidir aslında bunu da bilmiyorum.

Benim baktığım temizliği ve kmsi oldu. Ancak bu arabaya ne kadar verilir onu da bilmiyorum. Bildiğimiz gibi sahibindende fiyatları şişiriyorlar.

genius350

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şu an İzmir dışından araba alamayacağım. O yüzden illaki İzmirde olmalı. Boş + boş derken? İlk arabamız olacağı için ve ikimizde acemi olduğumuz için aslında doluluğa boşluğa çok önem vermiyorum.

Opel corsaların modellerine göre en dolusu ve en boşu hangisidir aslında bunu da bilmiyorum.

Benim baktığım temizliği ve kmsi oldu. Ancak bu arabaya ne kadar verilir onu da bilmiyorum. Bildiğimiz gibi sahibindende fiyatları şişiriyorlar.

Doluluk dediği opsiyonlardır. Sizin beğendiğiniz güncel D kasa diğer , C kasa. Aralarında ne fark var, C kasa olanda yan hava yastıkları, ısıtmalı ayna ve alaşım jant var.
Corsa D boş araç değildir ki, sembol gibi palio gibi. Standartlarında çift hava yastığı, klima, abs-ebd, elektrikli ayna vardır.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
D kasanın en boşunda bile 2 airbag, abs, klima, elktro servo hid direksiyon, kumandalı mer kilit, elk ön cam, elk ayna, Direksiyon kum 7 hoparlörlü radyo cd mp3 çalar ve auxlu, bazılarında çelik jant ve hediye park sensörü vardır. Yani orta doluluğa yakındır. Bu arada iki kasayıda kullanmış birisi olarak D kasa uzay mekiği değil ama C den çok farklıdır bunuda unutmayın.

S4 Mini'den Tapatalk ile Gönderildi.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 09:17 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 07:12 ----------

bu araç boş + boş..bu kasanında boşu olunca pek hoş gözükmedi fotolar..

birde şu ilana bakın derim hemde otomatik

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-sahibinden-opel-corsa-163138275/detay

Bu araç Enjoy değil Njoy ve Essentiadan farkıda çelik jantı.

Enjoyda ön sis farı olmalı, kapı koları yan bantlar boyalı, yan koltuklarda hava yastığı felan var.

Ama rengi temizliği ve jantları ile dolu ve güzel görünüyor ve iyiyse alınabilir.

MeRiH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
D kasanın en boşunda bile 2 airbag, abs, klima, elktro servo hid direksiyon, kumandalı mer kilit, elk ön cam, elk ayna, Direksiyon kum 7 hoparlörlü radyo cd mp3 çalar ve auxlu, bazılarında çelik jant ve hediye park sensörü vardır. Yani orta doluluğa yakındır. Bu arada iki kasayıda kullanmış birisi olarak D kasa uzay mekiği değil ama C den çok farklıdır bunuda unutmayın.

S4 Mini'den Tapatalk ile Gönderildi.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 09:17 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 07:12 ----------

Bu araç Enjoy değil Njoy ve Essentiadan farkıda çelik jantı.

Enjoyda ön sis farı olmalı, kapı koları yan bantlar boyalı, yan koltuklarda hava yastığı felan var.

Ama rengi temizliği ve jantları ile dolu ve güzel görünüyor ve iyiyse alınabilir.

Peki bu araca en fazla kaç verilir? Gereğinden fazla vermek istemiyorum. 2. el fiyatları uçmuş durumda...

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki bu araca en fazla kaç verilir? Gereğinden fazla vermek istemiyorum. 2. el fiyatları uçmuş durumda...

Mehmet Bey yazdıklarım tamamen kendi düşünce ve fikirlerim olup ben olsam ağzına kadar doluda olsa C kasa Corsa almazdım.

Daha öncede yazdığım gibi alt sınıf bir araç olan Corsanın her iki kasasını kullanmış olarak iki kasa kasa arasında dağlar kadar fark, teknoloji, yol tutuşu ve rahatlık var hatta iç hacmi bile geniş ve bagajda hem daha derin ve boyuna daha uzun. Tabiki boyut ölçüleri ahım şahım büyük değil ama inanın iki kasa birbirinden çok farklı. Katlamış olduğum bebek arabası kendi aracıma rahat bir şekilde olurken C kasanın bagajında pandizot çıkmış vaziyette ancak havada dik durabiliyor ve bu mama sandalyesi, yürüteç içinde geçerli. Memlekete giderken ne çektiğimi nasıl yükleme yaptığımı ben bilirim. Basit şekilde benim ölçütlerim teknik veriden çok araca yüklediğim eşyalar ve bebek gereçleri. Ben olsam boş essentia' da olsa D kasa bakardım. Şuan yeni keşfettiğim ve bisiklet için aldığım taşıyıcıya bebek arabasını da katlayıp oraya takmayı düşünüyorum. Araç küçük olunca mucize yaratmak için insanın aklına herşey geliyor :). Ne yapalım sıfır aldık 10 sene bineceğiz

Size Astra H kasa önereceğim ama fiyat-durum-temizlik bakımından Corsadan pahalı ve piyasada 2. el fiyatları sıfır araçlardan dolayı artmış olup şuan araç almak talihsiz bir zamandır. İhtiyaç değilde keyfi araç bakılıyorsa bence şuan ertelenmeli çünkü sıfır en küçük A sınıfı araçlar bile 35' e dayanmış durumda.

Son düzenleme:

gümüştekin

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
araç ilk sahibinden, izmir de olması avantaj, yetkili servis te bakıldıysa kayıtlarını kontrol et, ciddi kazası yoksa ve araç diri duruyorsa, pazarlık bile etme fiyat iyi

MeRiH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet Bey yazdıklarım tamamen kendi düşünce ve fikirlerim olup ben olsam ağzına kadar doluda olsa C kasa Corsa almazdım.

Daha öncede yazdığım gibi alt sınıf bir araç olan Corsanın her iki kasasını kullanmış olarak iki kasa kasa arasında dağlar kadar fark, teknoloji, yol tutuşu ve rahatlık var hatta iç hacmi bile geniş ve bagajda hem daha derin ve boyuna daha uzun. Tabiki boyut ölçüleri ahım şahım büyük değil ama inanın iki kasa birbirinden çok farklı. Katlamış olduğum bebek arabası kendi aracıma rahat bir şekilde olurken C kasanın bagajında pandizot çıkmış vaziyette ancak havada dik durabiliyor ve bu mama sandalyesi, yürüteç içinde geçerli. Memlekete giderken ne çektiğimi nasıl yükleme yaptığımı ben bilirim. Basit şekilde benim ölçütlerim teknik veriden çok araca yüklediğim eşyalar ve bebek gereçleri. Ben olsam boş essentia' da olsa D kasa bakardım. Şuan yeni keşfettiğim ve bisiklet için aldığım taşıyıcıya bebek arabasını da katlayıp oraya takmayı düşünüyorum. Araç küçük olunca mucize yaratmak için insanın aklına herşey geliyor :). Ne yapalım sıfır aldık 10 sene bineceğiz

Size Astra H kasa önereceğim ama fiyat-durum-temizlik bakımından Corsadan pahalı ve piyasada 2. el fiyatları sıfır araçlardan dolayı artmış olup şuan araç almak talihsiz bir zamandır. İhtiyaç değilde keyfi araç bakılıyorsa bence şuan ertelenmeli çünkü sıfır en küçük A sınıfı araçlar bile 35' e dayanmış durumda.

Hocam görüşlerin için tesekkür ederim. Daha önce aklımda hiç opel yoktu. Bu yüzden C kasa D kasa nedir bilmiyorum. Kaç yılından sonrakiler C, kaç yıldan sonrakiler D kasa?

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 19:46 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 17:42 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-bayandan-satilik-158304498/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...4-corsa-1.2-enjoy-sport-paket-162293762/detay

Bu iki araçtan hangisi alınır? Bu araçlardaki otomatikler gerçekten sorunlu mu?