opel corsa 1.3 cdti klimayı açınca performans düşmesi

mertcan.jpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba,
malumunuz yaz geldi opel corsa 1.3 ecoflex 75 hp aracımın klimasını açınca performanstan hiç memnun değilim hatta aracı ilk kaldırmada stop bile ettirdim.
netten araştırdım hava filtresine tornado air system diye bir pervane tarzı aparat takıyorlar. bu aparat turboya hava basıncını biraz daha optimal düzeyde iletiyor ve 10 hp kadar bir güç katkısı sağlıyor. arkadaşımın 1.6 atmosferik focusuna taktık bu parçayı ort yakıt tüketimi 7.6 dan 6.2 ye kadar düştü.
klima performansına ek başka bir çözüm yolu var önerileriniz varsa bekliyorum birde tornado air system hakkında görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim.
iyi forumlar..

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tornadoları, torpidoları vs bunları geçin. Güç artışı için veya yakıt düzenlemesi için yazılım gerekir.

Klima içinse, klima kompresörünü kontrol ettirin. Klima gazı tam mı ve doğru şekilde doldurulmuş mu? Zor çalışan kompresörde artan basınçla daha fazla güç kaybı yaşarsınız.

Klima radyatörünü temizletmeyi de en son olarak düşünebilirsiniz, dış temizlik. Üzerine yapışan kir, çamur soğutma performansını olumsuz etkiler.

mertcan.jpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tornadoları, torpidoları vs bunları geçin. Güç artışı için veya yakıt düzenlemesi için yazılım gerekir.

Klima içinse, klima kompresörünü kontrol ettirin. Klima gazı tam mı ve doğru şekilde doldurulmuş mu? Zor çalışan kompresörde artan basınçla daha fazla güç kaybı yaşarsınız.

Klima radyatörünü temizletmeyi de en son olarak düşünebilirsiniz, dış temizlik. Üzerine yapışan kir, çamur soğutma performansını olumsuz etkiler.

yorumunuz için teşekkürler.
en kısa zamanda bunları uygulicam. ama çok maliyetli olmayan bu aparatı takıp denicem. tecbrübemi sizinle de paylaşırım..

oktay78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiç boşuna uğraşma kardeşim 1.3 motor güçü o kadar işte bide yüklü ise kalkışlarda tamamen fıss o nedenle boşuna uğraşma en iyi çözüm klima açıkken kalkışlarda gaz debrija ayarını iyi yapman gazı biraz daha fazla verirsen kalkışlarda stop etmezsin bende ve çevremde bi kaç arkadaştada corsa d var

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klima gaz basıncını kontrol ettirip birazda klima yağı koydurun. Çoğu klimacılar klima yağını dikkate almaz yada bilmez. Pahalı bir yag ama gerekli. sanırım 10-20 gr koyarlar çok rahatlatır.

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba,
malumunuz yaz geldi opel corsa 1.3 ecoflex 75 hp aracımın klimasını açınca performanstan hiç memnun değilim hatta aracı ilk kaldırmada stop bile ettirdim.
netten araştırdım hava filtresine tornado air system diye bir pervane tarzı aparat takıyorlar. bu aparat turboya hava basıncını biraz daha optimal düzeyde iletiyor ve 10 hp kadar bir güç katkısı sağlıyor. arkadaşımın 1.6 atmosferik focusuna taktık bu parçayı ort yakıt tüketimi 7.6 dan 6.2 ye kadar düştü.
klima performansına ek başka bir çözüm yolu var önerileriniz varsa bekliyorum birde tornado air system hakkında görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim.
iyi forumlar..

Malesef yapacak birsey yok bende de 1.3cdti 90Hp astra var ayni klima acilinca alt devirlerde turbo etkisini gösterene kadar can cekisiyor malesef ve arabamin bakimlarini cok düzgün yaparim hic bir problem yasamiyorum.Ayrica sizin arabaniz 75 hp, fakat araba devrini alinca uzun yolda falan sorun cikmaz sadece dur kalklarda moraliniz bozulur.

mertcan.jpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Malesef yapacak birsey yok bende de 1.3cdti 90Hp astra var ayni klima acilinca alt devirlerde turbo etkisini gösterene kadar can cekisiyor malesef ve arabamin bakimlarini cok düzgün yaparim hic bir problem yasamiyorum.Ayrica sizin arabaniz 75 hp, fakat araba devrini alinca uzun yolda falan sorun cikmaz sadece dur kalklarda moraliniz bozulur.

aynen öyle cok moral bozuyor toroslara falan cıkarken araç baya kesiliyor.
bende aracımın bakımlarını düzenli yaparım hiç sıkıntı yaşamadım 8 aydır bende araç ama bu performanssızlık bazen can sıkıyor :/ ecufast gibi yazılımlara başvurmak istemyorum ama ne kadar dayanıcam bilmiyorum

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
aynen öyle cok moral bozuyor toroslara falan cıkarken araç baya kesiliyor.
bende aracımın bakımlarını düzenli yaparım hiç sıkıntı yaşamadım 8 aydır bende araç ama bu performanssızlık bazen can sıkıyor :/ ecufast gibi yazılımlara başvurmak istemyorum ama ne kadar dayanıcam bilmiyorum

Yazılıma neden başvurmak istemiyorsun ?

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
normal benim araç 1.7 extralarla 125 beygir civarında klimayı açınca hafifte olsa fark ediyor