Opel Corsa 1.4 GLS LPG

mysterious_ra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Corsa 1.4 GLS 1999 model benzinli arabam vardı arkadaşlar, km'ye 60 kuruş falan yakıyordu (Benzinin litresi 4.75 civarı iken)Uzun süre karar veremedim LPG taktırayım mı diye sonunda kararımı verdim ve LPG taktırdım, bu güne kadar enayi gibi benzin şirketlerine çalışıyormuşum.Şu ana LPG Litresi 2.32 tl. şehir içinde km'ye 28 kuruş yakıyor, arada inanılmaz fark var var arkadaşlar.Benzinli iken 3-4 defa depoyu fulledim öyle denedim benzin ile şehir dışında 25 kuruşa kadar düşürmüştüm ama şehir içinde 58 kuruştan aşağı düşüremedim.Fakat şu an LPG ile şehiriçi-şehirdışı 22.7 krş. şehiriçi 28 krş.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Yanlış değilse 119.000 km.
Anladım ileri bir zaman içinde en fazla bobin ve silindir kapağın dan sorun yaşarsın başka da kolay kolay sorun çıkarmaz doğru düzgün montaj yapıldı ise;)

mysterious_ra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ettim hocam, bir de bir şey sormak istiyorum, LPG'yi taktırdıktan sonra şehirdışı yola çıkayım dedim yaklaşık 80 km. giderken sorun çıkmadı ama dönüşte yüküm ağırlaştı (Ben dahil 4 kişi ortalama 300 kg.+100 kg=400kg.)ve de dönüş yolum biraz daha rampaydı.Arabanın 3-4 defa arıza lambası yandı her lamba yandığında arabayı stop ettirip biraz bekledikten sonra tekrar yola çıktık.Hararet 95 lere geliyordu fan çalışıyordu ama motoru soğutmaya yetmiyordu.Şehre geldikten sonra tamirciye sorduğumda yeni LPG takılan araçlarda bu durumların normal olduğunu söyledi.Sizce durum normal mi?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Lpg yanma değeri çok yüksek benzine göre o yüzden ısınma normal ısınma ve su aynatma değerini düşürmek için aracın da su sakın kullanma antiriz kullanmaya devam et. Belli bir km de ayar yaptır. Sıralı sistem değil mi?

mysterious_ra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg yanma değeri çok yüksek benzine göre o yüzden ısınma normal ısınma ve su aynatma değerini düşürmek için aracın da su sakın kullanma antiriz kullanmaya devam et. Belli bir km de ayar yaptır. Sıralı sistem değil mi?

Evet hocam sıralı sistem, su kaynatma değerini düşürmek için su kullanma uyarınızı dikkate alacağım ve antifiriz koyacağım, fakat şu an su tankında su var onu nasıl boşaltıp antifiriz koyacağım bilgilendirirseniz sevinirim.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Radyatör altında musluk yok ise alt giriş hortumunu çıkar. Sonra bir üç litre antiriz al birde on litrelik boş bidon üç litre antiriz içine boşalt sonra boş kalan üç litrelik bidonu hazır su doldur onu da on litrelik bidona ekle elinde altı litre karışım oldu yüzde elli eliye hortumu takmadan aracı çalıştır motor içinde olan su aksın. Sonra hortumu tak karışımı yedek su şişesine doldur belli bir seviyeye gelince aracı çalıştır bir kaç dakika çalışsın sonra o sarı kapak var onun yenisini al derim aracın basıncı için çok önemli oldu bitti;)

mysterious_ra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Diline ve bilgine sağlık hocam herşey için tekrar teşekkürler!

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Diline ve bilgine sağlık hocam herşey için tekrar teşekkürler!
Rica ederim kafana takılan olduğun da yazarsın ben ve arkadaşlarım da bilgimiz dahilinde cevap vermeye çalışırız.