Opel Corsa 1.7 dti Marş Basmama Problemi

cnkrgz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar
İlk arabam olduğu için bayağı acemiyim, başlığıda yanlış açtıysam özür dilerim.

Arabam 2 gündür parkta yatmaktaydı. Biraz önce çalıştırmayı denedim. Önce boşa aldım, sonra kontağı 2. seviyeye getirip lambaların sönmesini bekledim. Çalıştırmayı denediğimde ise tık yok. Yani gırc gırc yapıyor hafif, gaz felan veriyorum boşta ama çalışmadı. Birşey olmasından korktuğum için 5-6 defa deneyip bıraktım. İstanbul'da yaşıyorum hava soğuk ama doğu illerindeki soğukları düşündüğümde soğuktan olmaz diye düşündüm ama dediğim gibi bilmiyorum.

Benzin lambası yanıp sönüyor. Bunun anlamı hiç mazot kalmaması biliyorum ama arabada çok olmasada mazot vardı. Lamba yanmamıştı en azından.

Bir arkadaşıma sordum, marş basmıyosa akım kablosuyla + - kutup vs. gibi birşeyler dedi. Yöntemi biliyorum ama adı ve uygulaması hakkında bir fikrim yok. Zaten çözümün bu olduğundanda emin değilim.

Apartmanımızın kapıcısı gördü beni, çalışmıyosa vuralım akü bitmiştir. Ona hiç güvenemedim. Dizel araçların vurdurulmaması gerektiğini okumuştum daha önce zaten.

Benim şimdi ne yapmam gerekir? Dediğim gibi gerçekten bilgisizim arabalar konusunda. Yardımcı olabilirseniz minnettar olacağım.

Teşekkürler

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Büyük ihtimal aku zayıf arkadaşının dediğide aku takviye dir

cnkrgz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki durduğu yerde aküye ne olmuş olabilir ki? Daha önce, 2 günden uzun sürelerde çalışmadığı oldu. Şimdi neden 2 günde akü zayıflamış olabilir?

Peki mazot nasıl olduğu yerde bitebilir onu aklım almıyor açıkcası? Parka bıraktığımda lamba yanmıyordu. Şimdi ise mazot bitmiş durumda.

Ne önerirsiniz? Bidonla mazot alıp döksem depoya işe yararmı acaba?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BUnları baştan yazsanız daha net cevab verilir sorunun ardından açıklama hoş olmuyor
aracınız getirdiğinizde yanmayan ışık yanma olayı çalkalanmakdan seviye yüksek gösterir yanmaz ama aslında yedek depoya geçmiş demek mazot ekle tekrar dene o zaman aku zayıfsa zaten marşda isteksizliği ile belli eder..siz mazot ekleyin yine deneyin

cnkrgz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlk mesajımda da yazmıştım tüm açıklamaları, net cevap alamadığım için tekrarladım.

Yardımınız için teşekkür ederim. Mazot alıp dökeceğim, umarım işe yarar.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Özür dilerim Can bey orayı unutmuşum kusur bende:eek:

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
dizel araç benzinliden daha yüksek akü ügücüne ihtiyaç duyar.akün fabrikanın taktığı aküyse değişim zamanı gelmiştir.mazotuda çeyrek deponun altında bırakmamaya özen göster