Opel Corsa 1,7DTI 2003 Elektronik arızası

alpago

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muayyer.com
Maalesef opellerin hastalığı bu galiba. Elektrik proplemi de olmasa süper araçlar ama, napalım.

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım böyle problemleri sizin sandığınız gibi kolay değil. çünkü bu araçlar elektronik kontrollü araç. öyle dışardan bakmayla teşhis koyacak adamın ben daha görmedim araçta böyle bir problem varsa buyrun gelin opel erpaşa arıza cözülmezse bütün masraflarını ben karşılarım..çünkü araç üzerinde bağlantılarda soketlerde bir gevşeklik varsa tabi senin bozuk yolda nasıl gittiğini bilmiyoruz ama vibrasyondan dolayı eilenip arıza ışını yakabilir kontrol edilmesi gerek

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladıgım kadarıyla o yanan lamba ımmobılezir lambası yedek kontagını dene bırde duzelır buyuk bı ıhtımal o kontagı hıc dusurdunmu? yada kontak termınalınde sorun var ama sen yedek kontagı dene

yukselkk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba
Tüm cevap veren arkadaşlara teşekkür ediyorum.
Sorun hala devam etmekte.Işe servisle gittiğim için sadece hafta sonları aracımı kullanıyorum 1 hafta araç yatınca elektronik arıza ışığı dinlenmiş oluyor :D ve yanmıyor kontağı açtığımda bile ama biraz yol aldımmı hemen hareket halinde yanıyor durup stop edip anahtarı çıkarıp tekrar çalıştırdığımda bazan kontak açıkken ışık yanık kalıyor yada tamamen sönüyor,ama araç çalıştığında sönmüş oluyor.sonra tekrar...E neden bekliyorsun gitsene servise dediğinizi duyar gibiyim.60.000km bakımına şurada 1500 km kaldı.onu da aradan çıkartmak istiyorum.(maddi sıkıntılar ... bilirisiniz.)ancak ii ve çok pahalı olmayan bir usta bulabilirsem gitmeyi düşünüyorum.Şayet varsa bildiğiniz Beylikdüzü civarında paylaşırsanız minnettar kalırım.
Marş basmayan gününüzün olmaması dileğimle.
Yüksel Kamil KARADENIZ

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astrammm' Alıntı:
anladıgım kadarıyla o yanan lamba ımmobılezir lambası yedek kontagını dene bırde duzelır buyuk bı ıhtımal o kontagı hıc dusurdunmu? yada kontak termınalınde sorun var ama sen yedek kontagı dene

immobilezirin kontak terminaliyle alakası var mı? immobilezer kontak terminalinin etrafına geçen bi elektronik aksam...

herkes o lambanın ayrı bi arıza olduğunu yazmış... hangisi doğru???

altona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili arkadaslar,
Musa kardes'in de belirttigi gibi ustami degistirecegim.Verdiginiz bilgiler,bir sonraki adima geciste faydali olabilir gibi gozukuyor.
Duyarliliginiz icin tesekkurler.

yezocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza lambasının hangi sebeptan yandığı ancak araç test cihazına bağlandığında belli olur. Yani araçtaki her türlü arıza için yanabilecek 2 lamba var. Biri elektronik arıza diğeri mekanik arıza. Yani şu ışık yandı nedendir dendiğinde doğru cevap almak neredeyse imkansız gibi bişeydir.

yukselkk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu AnlaŞildi..meĞer Sorun YakitmiŞ...bp Den AldiĞim Yakit Kurum Yapiyor Ve O IŞiĞin Yanmasina Sebep OluyormuŞ...3 Aydir DenedİĞİm Shell V-power Diesel Yakiti Kurumlari Temİzleyİcİ ÖzellİĞİ İle IŞiĞin Hareket Halİnde HİÇ Yanmamasini SaĞarken 1 Hafta Önce De KontaĞi AÇtiĞimda Artik Yanmamasini SaĞladi..yakit Bellİ Oldu,bundan Sonra Shell V-power...

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba
Tüm cevap veren arkadaşlara teşekkür ediyorum.
Sorun hala devam etmekte.Işe servisle gittiğim için sadece hafta sonları aracımı kullanıyorum 1 hafta araç yatınca elektronik arıza ışığı dinlenmiş oluyor :D ve yanmıyor kontağı açtığımda bile ama biraz yol aldımmı hemen hareket halinde yanıyor durup stop edip anahtarı çıkarıp tekrar çalıştırdığımda bazan kontak açıkken ışık yanık kalıyor yada tamamen sönüyor,ama araç çalıştığında sönmüş oluyor.sonra tekrar...E neden bekliyorsun gitsene servise dediğinizi duyar gibiyim.60.000km bakımına şurada 1500 km kaldı.onu da aradan çıkartmak istiyorum.(maddi sıkıntılar ... bilirisiniz.)ancak ii ve çok pahalı olmayan bir usta bulabilirsem gitmeyi düşünüyorum.Şayet varsa bildiğiniz Beylikdüzü civarında paylaşırsanız minnettar kalırım.
Marş basmayan gününüzün olmaması dileğimle.
Yüksel Kamil KARADENIZ
devir düşmesi ve yakıt sarfiyatı artışı yakıt sistemini düşündürdü bana,
benzer bir arıza uno'da yaşadım,aynı şekil devir kaybı oluyodu,durup soğuyunca bi süre normal çalışıyodu problem benzin pompasında çıkmıştı,
emin değilim tabi ama fikir olsun