Opel corsa c 1.3 cdti

Onurkanalıcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle selamın aleyküm hayırlı bol kazançlar diliyorum aracım 1.3 cdti aracım 190.000 km de aracını yeni aldım araçta pedalın sonuna kadar basınca araç gitmiyor pedala yarım basınca gidiyor ve araçta fazla bir mazot tüketimi fark ettim her ustayada göstermek istemiyorum aynı arızadan başına gelen varsa yardımcı olursa sevinirim iyi günler dilerim

Onurkanalıcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pedala tam basınca kafa yere düşüyor ama yarım basınca araç kafa kaldırıyor

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Ustten kavriyor demekki baski balatan bitiyor. Baski balatani degistirecen

Onurkanalıcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Baskı balata ile alakası yok aracın dün mesela araç kendi kendine gitmeye başladı hiç sıkıntı yoktu pedala sonuna kadar basıyordum araç çok çiğerli gidiyor ama arabayı kapattım geri çalıştırdım geir gitti bir tane ustada arka şamandıranın orada Bi motor var dedi o ön tarafa mazot yetiştiremiyor dedi araç boştayken gaz verince Bi 4 bini geçmiyor

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Baskı balata ile alakası yok aracın dün mesela araç kendi kendine gitmeye başladı hiç sıkıntı yoktu pedala sonuna kadar basıyordum araç çok çiğerli gidiyor ama arabayı kapattım geri çalıştırdım geir gitti bir tane ustada arka şamandıranın orada Bi motor var dedi o ön tarafa mazot yetiştiremiyor dedi araç boştayken gaz verince Bi 4 bini geçmiyor
Pardon haklisin pedal deyince kafa bi milyon devriyaj pedali geldi aklima gaz basinca deseydin yanlis anlasilma olmus

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Sensor arizasi yada kirliligi olabilir. Aracin ihtiyacina gore hava yakit karisimini arac maf ve map sensorleriyle ayarliyor. Bi map ve maf sensorlerini temizleyin veya temizletin. Ozellikle maf sensoru kirliyse aracinizda yakit orani artar

Onurkanalıcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sensor arizasi yada kirliligi olabilir. Aracin ihtiyacina gore hava yakit karisimini arac maf ve map sensorleriyle ayarliyor. Bi map ve maf sensorlerini temizleyin veya temizletin. Ozellikle maf sensoru kirliyse aracinizda yakit orani artar
Temizlemeyi düşünüyorum balata spreyi ile temizleniyor yada bildiğiniz daha iyi bir temizleyici var mı

akyel_aytac

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Maf temizleyiciler var özel olarak onunla temizlerseniz daha iyi olur balata spreyi sıkıntı cikartabilir

Onurkanalıcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maf temizleyiciler var özel olarak onunla temizlerseniz daha iyi olur balata spreyi sıkıntı cikartabilir
Teşekkür ederim aracın başka bir sıkınyısı olabilir mi başına daha önce böyle bir olay gelen yok mu arkadan öne mazot yetişmiyor diye de düşünüyorum