...::Opel Corsa "C" Hakkında Tüm Soru ve Cevaplar::...///

Emre-G

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Corsa C kullanıcıları olarak ufak tefek sorunlarımızı veya varsa büyük sorunlarımızı burda paylaşabiliriz..Dizel,benzinli farketmez..Sadece motor sorunları değil diğer sorularımızıda burda paylaşabiliriz..Ufak tefek sorularımız veya merak ettiğimiz şeyler olabilir..Hepsini paylaşabiliriz..Şimdiden teşekkürler...

Mesela ben başliyim..

2005 model 55.000 km'de 1.3 cdti'ım var..Sanırım debriyajım bitmek üzere:(Ara sıra debriyajı sert kullandığım oluyor..Sizce bu kmde debriyajın bitmesi normalmi_?

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kullanıma göre farklılık gösterir!genelleme yapacak olursak normal değil!

orcinus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Corsa C kullanıcıları olarak ufak tefek sorunlarımızı veya varsa büyük sorunlarımızı burda paylaşabiliriz..Dizel,benzinli farketmez..Sadece motor sorunları değil diğer sorularımızıda burda paylaşabiliriz..Ufak tefek sorularımız veya merak ettiğimiz şeyler olabilir..Hepsini paylaşabiliriz..Şimdiden teşekkürler...

Mesela ben başliyim..

2005 model 55.000 km'de 1.3 cdti'ım var..Sanırım debriyajım bitmek üzere:(Ara sıra debriyajı sert kullandığım oluyor..Sizce bu kmde debriyajın bitmesi normalmi_?

ne şikayetten bitmek üzere dedin? normal değil. yarım debriaj falanmı yapıyosun sürekli?

Emre-G

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Drag denemelerinde sert basıp çekiyorum ama tabi her zaman drag yapmıyoruz nadiren..haftada 1-2 en fazla.Araç trafikte çok kullanılıyor..Birader kullandığı zaman trafikte durduğu zaman vitesi 1 e atıyo,debriyaja tam basmıyo,frene basıyo..Bu olay hergün gerçekleşiyo 6 aydır..Bu yüzden bitmiş olabilirmi..Normalde trafikte durduğumuz zaman vitesi boşa alıp debriyajdan ya tam çekmek yada tam olarak basmak gerekli dimi_?

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
trafikte durduğun zmn debriyajı tamamen bırakmak lazım!basılı tutulduğu zaman debriyaj bilyasının ömrünü kısalır!

orcinus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Drag denemelerinde sert basıp çekiyorum ama tabi her zaman drag yapmıyoruz nadiren..haftada 1-2 en fazla.Araç trafikte çok kullanılıyor..Birader kullandığı zaman trafikte durduğu zaman vitesi 1 e atıyo,debriyaja tam basmıyo,frene basıyo..Bu olay hergün gerçekleşiyo 6 aydır..Bu yüzden bitmiş olabilirmi..Normalde trafikte durduğumuz zaman vitesi boşa alıp debriyajdan ya tam çekmek yada tam olarak basmak gerekli dimi_?

sen cevaplamışsın zaten :) ne kadar gereksiz süre basarsan debriaja, ömrü o kadar kısa oluyor işte. trafikte ve ışıkta tam basmaman lazım, vitesi boşa almak lazım.

Emre-G

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne kadar sorunsuz bi arabaymış corsa c hiç soru soran yok:)

Emre-G

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
trafikte yawaş yawaş ilerlemeye çalışırken aracın kendi kendine dewir yükseltmesi normal bişey dimi_?

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direksiyon kutusu ve sesli çalışan konfordan yoksun sert süspansiyon sistemi.Benim sorunum bunlar gerisi mükemmel..

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mesela ben başliyim..

Debriyaj sistemini yenileyeceksen performans tipi seramik debriyaj takımlarını düşünebilirsin..Ben zamanı gelince öyle yapmayı düşünüyorum tabi corsa için üretilmiş olanı var ise hem çekişin artar hemde istediğin gibi kullanırsın sadece pedal sert olur tahminimce .Bu sırada benim aracımda 50 binde debriyajın maasallahı var arasıra bende 2 viteste falan debriyaja basıp çektiğim oluyor özellikle 1500 devirde basınca turbo boslugunuda kapatıp arac ok gibi fırlıyoır..