Opel Corsa D 2009 1.4 Z14XEP benzinli için yardım

grimlock

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

öncelikle forumda yeni olduğumu belirtmek isterim. şimdiden gerek bu konuya , gerekse bundan sonra açacağım muhtemel konulara yardımcı olacak herkese peşinen teşekkür ederim.

aracımızı son 1.5 yılda ancak 1500-2000 km civarı kullandık. satma olasılığımız da var ancak nasıl diyeyim %50-50...
bu esnada yıllık değişmesi gereken parçaları da değiştirmeyi düşünüyorum.

anladığım kadarıyla, yağ ve yağ filtresi değişmesi gerekiyor.
kullanım klavuzundan anladığım kadarıyla ACEA A3/B3 veya ACEA A3/B4 kalitesinde yağlardan satıl almalıyım. hangisini satın aldığım mutlaka fark edecektir. neye göre karar vermem gerekiyor ?
Öte yandan 10-30, 10-40 gibi terimler var. yine okuduğum kadarıyla bunlar uygulama sıcaklıklarını vurguluyor. hangisini kullandığım fark eder mi ?

senede bir, araç az kullanılıyor olsa da yağ ve yağ filtresi dışında bir şey değiştirmem gerekir mi ?

hiç özel servise gitmedim. ancak gördüğüm kadarıyla Opel Power Center var maslakta. burası iyi midir ? veya başka bir tavsiyeniz olur mu ?

bir sorunum da , orta konsolda, yan yana olan havalandırma kanallarından birinin ayarı kırıldı. sağa veya sola çeviremiyorum. bunun için yetkili servise gitmeye gerek var mıdır ?

son olarak, aracın içine bazen benzin kokusu geliyor. epey de güçlü bir koku. bunun nedeni ne olabilir ?

yardımlarınız için tekrar teşekkürler,

Saygılarımla...

Burak

onurrrcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzin kokusu tehlikelidir hemen çözüm için servise gitmelisiniz. Havalandırma tırnak tum corsalarda kırılır. Yenisini almanız gerekir. Defalarca tamir için uğraştım ancak uzun ömürlü olmuyor tekrar yapıştırdığım yerden kırılıyor. Sokme ve çıkarma çok basit. https://m.youtube.com/watch?v=ndpJo5n5hng