Opel corsa D - kronik direksiyon sesi problemi

vural1967

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sıkışık bir zaman birazda idareten aldığımız ,2012 model opel corsa araçta şöyle bir sorun baş gösterdi. Direksiyonu sağa sola çevirince hıııggjj hıjjjj diye bir sürtme sesi geliyor. Hemen nette araştırdım ve kronik bir sorun olduğunu,c kasa corsalarda da buna benzer bir sorunun mevcut olduğunu okudum. Bu sorunun arabaya hiçbir zararı yokmuş ancak tamirini çok az usta yapabiliyormuş. Henüz servise götürmedim. Gittiğim özel serviste direksiyonu söküp bakan usta eps sistemindeki(elektronik direksiyon sistemi kutusu sanırım) parça içinden ses geldiğini, o parçayı dağıtmanın çok sakat olduğunu, sırf ses gitsin diye eps sistem parçası değiştirilse maliyetin 4 milyar olduğunu söyledi. Usta çıkmasını buluruz oda bir milyar, bence uğraşma 500 eksiğe sat elinden çıkar dedi.

Durum bu ne yapabilirim? Benzer bir olay duydunuz mu hiç?

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bahsi geçen sıkıntı ve sesin aynısını bende duydum ve yaklaşık 3 yıl önce yetkili serviste garantiden bakım yapıldı. Bence eps' den değil çünkü sorunun sebebinin direksiyon kovanının yağsız kaldığını ve çevirdikçe sürtünüp ses yaptığını söylediler. Yeniden yağlama yaparak direksoyonu topladılar ve şükürler olsun 2-3 senedir ses yok.

vural1967

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sadece sağ tarafa çevirince çıkması çok ilginç ama.Solda öyle bir ses yok. Araç sabitken yine ses yok .hareket halinde sağ tarafa dönüşlerde bu ses meydana geliyor.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sadece sağ tarafa çevirince çıkması çok ilginç ama.Solda öyle bir ses yok. Araç sabitken yine ses yok .hareket halinde sağ tarafa dönüşlerde bu ses meydana geliyor.

İbrahim Bey bendeki seste zaten 1 noktada yapıyordu, yani çevirdikçe devamlı gelen bir ses değildi. Bence sizdekide kovanın yağsız kalması.