Opel Corsa yardım...

tunaB

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, aracım Opel Corsa 2008 1.3 dizel enjoy paket 170.000km'de.
Son zamanlarda kontağı çevirince marşın basmaması tık diye bi sesle teklemesi veya marşın alıp bi süre ses verdikten sonra durması gibi sorunlar çıkmaya başladı. Bir de debriyaj tam kavrama noktasındayken hafif metalimsi tank paleti gibi bir ses veriyor o kadar yoğun olmasa da dikkat verince duyuluyor. Öncelikle bu sorunların sebebini bilen varsa çok iyi olur.
Bu sorunlardan kaynaklı olarak aracı bakıma sokmaya karar verdim kartında 170.000 kmde gelinmesi gerektiği yazıyor. İlk arabam 4 aydır kullanıyorum, ilk kez bakıma sokucam sanayiye götürmeyi düşünüyorum ama nedir nasıl yapılır ne kadar patlar hiçbir fikrim yok. Öğrenciyim tüm masraflar üstüme kalıcak bunlar dışında bir sıkıntısı yok aracın ciddi bir şey var mı merak ediyorum şimdiden teşekkürler...

caulerpa

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, aracım Opel Corsa 2008 1.3 dizel enjoy paket 170.000km'de.
Son zamanlarda kontağı çevirince marşın basmaması tık diye bi sesle teklemesi veya marşın alıp bi süre ses verdikten sonra durması gibi sorunlar çıkmaya başladı. Bir de debriyaj tam kavrama noktasındayken hafif metalimsi tank paleti gibi bir ses veriyor o kadar yoğun olmasa da dikkat verince duyuluyor. Öncelikle bu sorunların sebebini bilen varsa çok iyi olur.
Bu sorunlardan kaynaklı olarak aracı bakıma sokmaya karar verdim kartında 170.000 kmde gelinmesi gerektiği yazıyor. İlk arabam 4 aydır kullanıyorum, ilk kez bakıma sokucam sanayiye götürmeyi düşünüyorum ama nedir nasıl yapılır ne kadar patlar hiçbir fikrim yok. Öğrenciyim tüm masraflar üstüme kalıcak bunlar dışında bir sıkıntısı yok aracın ciddi bir şey var mı merak ediyorum şimdiden teşekkürler...

En güzeli güvendiğin bir usta bulup göstermen, henüz aracı da iyi tanımadığını göz önünde bulundurursak...

Marşla ilgili durum bir çok şeyden kaynaklanabilir, akü, marş motoru, kızdırma bujileri, hava ve yakıtla ilgili bütün parçalar (filtre, borular, pompa, sensörler,enjektörler vb.), bakılıp değerlendirilmesi lazım...

Debriyajla ilgili olan da metal sesi volanla alakalı olabilir...

İnşallah en basit ve masrafsız şekilde hallolur...

oktay78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı araçtan model yaş olarak bende var ilk aldığımda arabayı böyle bişeyle bende karşılaşmıştım benim sorun kontağı çevirdiğimde tık diye bi ses geliyordu marş basmıyordu aklıma ilk gelen marş otomatiğini değişmek oldu sorun ordadan kalktı ama yanlış hatırlamıyorsam bizim araçların marş motoru güçü zayıf kalıyor sonradan daha kuvvetli olanı ile değişmek lazım bu marş motoru ile alakalı kısım çok pahalı değil sorun oysa nitekim ama kavrama ile ilgili baskı bitik değilse prizdirek yada frizdirek adını tam talafuz edemiyorum ondan yapma ihtimalı yüksek görevini yapıyorda baskıyı ayırıyorsa sıkıntı yok ayıramıyorsa sıkıntı ondan olabilir