opel e şikayet

daskinoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar,internet sitesinin ismini vermem uygun olurmu bilmiyorum,bir şikayet sitesinde opel e şikayetimi yazdım..uygun görürseniz burda da yayınlamak istiyorum..forum yöneticilerinden izin almam gerekir mi?

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şikayet et nie etmicen hatta söle hangi servis oraya gitmeyelim ;)

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya böle adamlar bir yerde tekel olunca herkez ona gidince adamda böle ....yse yapacak bişi yok :(

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar; Kütahyada yetkili opel servisi yok. sanayide önüne gelen bakıyor yani. birde OPEL VOLKAN diye bir özel servis var. buda her araca bakıyormuş. bugün bir yakınımın 98 model honda euro civic marka aracını götürdük. aracı yeni aldığı için bir kontrol ettirelim diye. ön fren balatalarını değiştirdi, tepedeki anten kırılmıştı oraya bir anten uydurdu, bujileri değiştirdi, birde enjeksiyon temizliği yaptı. enjeksiyon temizliği 5 dakika sürmedi. aldığı ücret ne dersiniz. 398 YTL. yanlış değil 398 YTL. Kütahyada honda fren balatalarını satan bir tek yer var. oradan aldı taktı. fren balatası için yazdığı ücret kdv ve işçilik hariç 110 YTL. aldığı yere sordum perakende satış fiyatı 45 YTL. imiş. sanayide aksesuarcılarda 10 YTL ye satılan anten için yazdığı ücret kdv hariç 41.82 YTL. velhasıl iyi bir kazık yedik. Hani aklınızda bulunsun bu taraflara yolunuz düşerde aracınızda problem olursa diye.
böyle bı fıyat olamaz!!! adam kazıklamız resmen sakın yanlıs anlamayın. ıtıraz etmedınızmı bu fıyata?

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yokta ne bılım bı sorun felan olur 3-4 gun ugrasırsın cok ugrastım dıye fıyat fazla olabılır ama bakım danda bu kadar alınmaz. hadı ıscılıgı çok olsada gene neyse bırda parcadan şey yapmış

daskinoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu yanlış yere mi açtım acaba?..

daskinoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel den sıfır araç aldım;ama hatalı(lekeli) farlarla idare ediyorum!!! daskinoglu [01 Aralık 2007, 14:41]
"Opel Astra 1.3 cdti cosmo-xenon paketli aracımı 15 mart 2006 tarihinde aldım.Aracımı aldığım günden beri birtakım arızalar meydana geldi.Bunların çoğu da genel olarak astra h kasadaki ortaya çıkan kronik arızalar.Bunları kısaca sayarsak:direksiyondan gıcırtı sesi geliyordu,izole edildi-cim modülü arıza yaptı,garantiden değiştirildi-sis farları sürekli çatlıyordu 2-3defa garantiden değiştirildi- turbo basınç sensörü arıza yaptı,garantiden değiştirildi-soğuk havalarda motoru çalıştıramıyorum,marş motoru garantiden değiştirilcek,salı günü Altunizade Arkas ta değiştirilcek.
Kredilerle ve binbir güçlükle aldığım,çok dikkat ederek kullandığım arabamda fabrikasyon hatası diyebileceğimiz yukarıdaki sorunlar meydana gelmiştir.Garantiden halledilmesine rağmen,arabamı servise bırakıp almaktan,servisten çıkamaz olmuşumdur.Bu bana maddi manevi kayıplara neden olmuştur...40bin ytl fiyatı olan,üstün alman teknolojisine sahip bi araçta bukadar hata çıkması normalmidir?Fabrikada banttan çıkarken hertürlü son kontrol ve testi yapılmamışmıdır da ben kendimi Opel fabrikasında çalışan son kontrolör gibi hissediyorum?.
Lakin arabımı aldığım ilk günden bu yana xenon far sistemine sahip aracımın plastik far kapaklarının içinde buğu lekelerine benzeyen(ama kesinlikle aldığım ilk günden beri duran ve buğu lekesi olmayan birtakım lekeler) lekeler bulunmakta..Israrla buğu lekesi değil diyorum,xenon far sistemine sahip araçlarda olabilcek türdeki leke ya da buğulanma değil..Bu lekelerden dolayı farlarımın aydınlatma performansı düşüktür..Daha önce Altunizade Arkas tarafından onay çekildi ama merkez red yanıtını verdi...Böyle idare etmem söylendi..Daha önceleri bu tür şikayetle gelenlerinki değiştirilmiş ama artık değiştirilmiyormuş..Ben şubat 2007 de şiakeyette bulundum ve bu araç 20aydır bu şekilde.Opel kalitesine güvendiğim için de Opel Artı Garanti paketi alıp aracımın garantisini 2yıl daha uzattım.
Sayın Opel Türkiye yetkilileri; ben size ve Opel markasına bukadar güvenirken, sıfır olarak almış olduğum aracımda böyle bir hata olmasına rağmen,bu hata ile birlikte idare etmemi nasıl isteyebiliyorsunuz?"

Arkadaşlar şikayet yazım budur..bakalım cevap gelecek mi opel den.

daskinoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar sizden gelen cevapları göremiyorum sayfada..

fuatank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kütahyaya geçen ay gelmiştim. arabanın sorunu camsuyu atmıyordu. işim uzadı kütahyada bu arada o sorunumu yaptırmak için sanayiye gideyim dedim. oto elektrikçi buldum. hemen sökmeye başladı silecek motorunu falan. fiyatı nedir bunun diye sordum motoru komple değiştirecem 250 ytl falan olur dedi. o kadar param yok dedim uzaklaştım. daha sonra çorum sungurluda her zaman gittiğim fuat usta var elektrikçi. o baktı öndeki plastiklerin deliği kireçten tıkanmış o yüzden atmıyomuş suyu. kütahya geldi aklıma birden. haybeye verecektik 250 ytl yi nerdeyse.