Opel Gedizler İstanbul Aracımın Airbaglerini bozdu.

emins

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
27.10.2006 opel astra aracımı 2. yıllık bakımı için istanbul çekmeköy opel gedizlere bıraktım. Akşamüstü 15.30 gibi arayıp aracımın hazır olduğu söylendi. Akşam 18.30 gibi gidip aracımı aldım. Ancak servisten ayrılalı birkaç km olmamışken aracın airbag lambasının yandığını gördüm. Tem otobanından geri dönderek servise geldim. Bu arada akşamki tüm randevularım güme gitmiş oldu. Araca bakan yetkili araçtaki sorunu gördü. Biz aracımızı yapmanız için veriyoruz bozmanız için değil dediğimde bu problemin kendilerinden kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilemeyeceğini söyledi. 2 senedir böyle bir problemi olmayan ve asla olmamış aracı yıllık bakım için gedizler servise veriyorum ve akşam alırken hava yastığının ışığı yanıyor ve buna rağmen servis yetkilisi problemin kendilerinden kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilemeyeceğini söylüyor. Ayrıca aracın garantisinin bitmesine daha 10 gün varken servisin bozduğu hava yastıklarının garanti kapsamında değişeceğini de söylemiyor kendisi. Ayrıca bu problem için aracı yine servise götürmem gerekecek ve ne kadar sürede ve ne bedelle kendi bozdukları aracı tamir edebileceklerini de elbette bilmiyorlar.Aracı bozduktan sonra, teslim etmeden önce gösterge lambalarına bakmayı bile akıl edemiyorlar. Ben opeli çok severdim ama opelin servisi gedizler oto servise aldığı araçları bozup, suçu üstlenmeyerek bu fikrimi değiştirdi.Şİmdi bu aracı illaki yine servise götürücez, bir sürü zaman ve para kaybedicez. Hava yastığını yaparken daha neleri bozacaklar merak ediyorum ve bu saatten sonra bu servise güven olacağını da sanmıyorum.

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
no gedizler !!!! benim mjsları oku bi beninde aracı maf ettiler

ve düzeltmek için istiyolar ama cesaret edemiyorum dedigin gibi kimbilir başka neye zarar vereceker

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
tech2 cihazı ile arıza kodu bakılıp beyin den olmadığı sürece sorun aırbag ışığı söndürebilir belki de soket temassızlığı vardır fazla telaş etmeye gerek yokk. bence git göster tekrar.

KA®ANLIK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet,
soketlerde temassızlık gibi ufak bir sorun olabilir Tansu'nunda dediği gibi...

Beyinden olacağını da sanmıyorum, şu ana kadar Yeni Astra'larda böyle birşey duymadım hiç...

Fazla canınızı Sıkmayın...

dragon

Editör
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu Gedizler'le ilgili şikayetlerin ne kadar arttığının farkındamısınız???

emins

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorunun ne olduğundan çok gedizlerin tutumu can sıkıcı. Servise yıllık bakım için verilen arabanın şu ya da bu şekilde airbag lambası yanarak etslim ediliyor ve sorumluluk da kabul etmiyorlar. Mafya olmuş adamlar zaten. Bu kötü havalarda arabasız kaldığımamı yanayım paramla rezil olduğuma mı...

gani548

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.sahinopel.com
gedizleri netten gördüm çok harika bir yerleri var adamların. demekki bu şekilde kazanmışlar.:)

ZGE38

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
adam akıllı bi sevise gidin arkadaşlar... sanayideki küçük servisler yetkili servislerden ve büyük özel servislerden çok daha tecrübeli...

Körmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar;
Gedizlere bende aracımı götürüyorum ve genel manada memnunum. Sanırım Türkiye'nin en büyük opel bayisi. Çoğu konuda bayilerin elini kolunu bağlayan durumlar opel tarafından bizzat yönlendiriliyor, ben bunu bizzat orada çalışan arkadaşımdan biliyorum. Bazı arızalı pahalı parçalardan mütevellit değiştirmeye yanaşmayan fabrika sebebiyle müşteri sallanıyor veya olumsuzluk oluşturuluyor, nitekim mantıklı olursak bayinin değişimden bir zararı yok aksine fabrikaya yansıttığı bir karı var. Bu durumda bence gerçek ve gizli suçlu bizzat fabrika yani Opel'in ta kendisi.
Mekanik arıza olarak hava yastığı lambasının yanmasının sebebi sizin servis ile bir bağlantısı ne derece olabilir bunu bilemiyorum tabi. Araç oraya servise gittiğinde ayrıntılı olarak her şeyini kontrol ediyorlar varsa bir arızası tesbit edip yapıyorlar, ben bir kaç kez denedim mesela sinyal lambasını boşa aldım, cam suyunu boşalttım, bu küçük ayrıntıların hepsini buldular. Gerçekten de sizin hava yastığınız belki szi çıktıktan sonra o esnada yapmış olabilir. Yansa ilk olarakta yanabilirdi geçmiş olsun önemli bir arıza.
İnşallah sorununuzu en kısa zamanda çözersiniz.
Sevgiyle...

Joe_Sadriabi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.borauslusoy.com
Sevgili Körmen

Serviste çalışan bir arkadaşı olan biri gibi değil de, sanki bizzat serviste çalışan, servis yetkilisi falan gibi konuşmusşunuz...

Hala servisten kaynaklanmayan bir sebeple bozulmuş olabilir diye imada bulunuyorsun. Bu arkadaş kendi bozdu da ayalan mı söylüyor?

Diğer mesajlarınıza da baktım. İlk tanıtım mesajını atarken de şikayet etmişsiniz? Niye ki???

Araç sahibi arkadaşa da çok geçmiş olsun.