Opel GT lpg de patlatma

ocemrek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba...
Ben Ankaradan Ömer 01.08.2006 tarihinde 94 model opel gt aldım.Araçta lavoto düz lpg var araç doch motora sahip.Aracı satan arkadaş ben bu şekilde kullanıyorum bir sıkıntı yaratmıyor diye yemin etti bende inandım.Araç lpg de km ye 285.000 tl yakınca gazını ayarlattım.Ayarlatmaz olaydım iki defa sfi kapağını yardım.Patlatma var ve kesemiyorum bu konuda yardım istiyorum.Ankarada da bu konuda uzman bi usta var ise referansınız ile gidip görüşebilirim.Yardımlarınız için şimdiden Teşekkür Ederim...

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım geçmiş olsun problem problem lpg sisteminde .
birde bildiğim kadarıyala patlatma yapmasınlar diye manifolda delik acıyorlardı.ama sen yine gazı bağlattığın yerle konuş. problem onlarda olabilir

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opellerın hepsınde bu patlatma oluyor gaz ayarı ıyı olmayınca sıstem parcaları eskı yada kotu olunca boyle patlatma yapıyor ama sen hava fılıtresıne yaylı kapakcık yaptırırsan kurtulursun o dertten ama ayarlarını ıyı yaptır az patlama yapıyorsa kafana dert etme kapak taktır

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
patlama sebebi ateşlemede sorun olduğu için yapar.bizizm herzan başımıza geliyor.öncelikle buji ve buji kablolarını değiştir eğer gene patlama yaparsa ateşleme bobininde sorun olabilir eğer gene olmazsa rpm sensörü o arızalı.benzinde ufak tefek teklemeleri hissettirmiyo ama tüp hassas olduğu için ateşlemedeki en ufak kıvılcım atlaması patlama yapıyor

weSti555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
setapxxx' Alıntı:
patlama sebebi ateşlemede sorun olduğu için yapar.bizizm herzan başımıza geliyor.öncelikle buji ve buji kablolarını değiştir eğer gene patlama yaparsa ateşleme bobininde sorun olabilir eğer gene olmazsa rpm sensörü o arızalı.benzinde ufak tefek teklemeleri hissettirmiyo ama tüp hassas olduğu için ateşlemedeki en ufak kıvılcım atlaması patlaması yapıyor

katılıyorum buji kablolarının akımı lpg ye gecince yeterli gelmiyor ve patlama oluyor ancak hava hortumu hava filtresinide iice kontrol edin patlama sırasında yırtılmalar olmus olabilir :alkis:

alpago

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muayyer.com
Benim araçta ilk aldığımda patlama oluyordu. Buji ve buji kabloları değişti, 1 yıldır tek bir patlama yok. Bende de düz sistem lpg var. Bunun sebebi olarak,lpg nin benzine oranla daha çok elektrik çekmesi sonucu her 5000 km de bir buji kablolarının yenilenmesi gerekiyor. Aşırı yükten kabloların yıprandığı söyleniyor. Benzin fiyatları avrupa seviyesine insede hepten söktürsek lanet lpg leri.

BATTAL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cozum Kolay

ocemrek' Alıntı:
Arkadaşlar Merhaba...
Ben Ankaradan Ömer 01.08.2006 tarihinde 94 model opel gt aldım.Araçta lavoto düz lpg var araç doch motora sahip.Aracı satan arkadaş ben bu şekilde kullanıyorum bir sıkıntı yaratmıyor diye yemin etti bende inandım.Araç lpg de km ye 285.000 tl yakınca gazını ayarlattım.Ayarlatmaz olaydım iki defa sfi kapağını yardım.Patlatma var ve kesemiyorum bu konuda yardım istiyorum.Ankarada da bu konuda uzman bi usta var ise referansınız ile gidip görüşebilirim.Yardımlarınız için şimdiden Teşekkür Ederim...

DOSTUM ONCELIKLE HAYIRLI OLSUN GULE GULE BIN . DERT ETME AYNI SORUNLARI YASADIM SIRALI SISTEM LPG YE GECTIM 55 BIN YAPTIM SORUNSUZ GERCEK COZUM BU . IVEDIK ORGANIZE SANAYIDE YALDIZLAR BRC YETKILI SERVISINE GIDEBILIRSIN SINAN BEY VE CENGIZ BEY VAR INTERNETTE ADRES VE TELEFON BILGILERINE ULASIRSIN.
BENIM ARABANIN RESIMLERI VAR DUVARLARINDA GORURSUN BENIM GONDERDIGIMI SOYLERSIN SIMDIDEN GECMIS OLSUN . UCUZA MAL EDIYIM DEYIP YANLIS ISLER YAPMA KENDINIDE UZME NE DEMISLER UCUZ ETIN YAHNISI YENMEZ .

merkez-1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En sağlıklı çözüm sıralı sistem hem performans hem ekonomi

torsion

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıralı sistem taktır.. bu sfi lerde büyük problem zaten ankarada ne kadar gt görduysem sfi kutusu patlak. düz sistemler için geçerli tabii.....