Opel İnsİgnİa subap erİmesİ????

MJD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar allah aşkına yardım edin 1.6 180 hp cosmo donanımlı opel insignia aracımı severek aldım 36000 km de daha aracıma lpg taktırmak istiyorum ama subap efsanesi diye bişey dolaşıyor ortada böyle bişey varmı lpg taktırdığımızda subaplar yanıyormu eğer öyleyse aracımı mejburen satmak zorunda kalıcam.çünkü artık yakıtına baş gelemiyorum.yardım ve fikirlerinizi bekliyorum eğer önceden taktıran arkadaşlar varsa onların yormlarınıda bekliyrum teşekkürler.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Subap erirse celik subap takılıyor ve sorunsuz devam ediyorsunuz

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MJD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim demek istediğim subap erimesi kesin bir olaymı onu demek istiyorum.ve ayrıca insignia yı satıp 1.6 dizel astra sport hecbek olanından almak nasılbir fikir arkadaşlar

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Subaplar sert agresif devirli suruslerde daha erken sorun cikarir tabi ama kafanizi yormayin ben olsam gidip celik subap degisim fiyatini yetkili servisten ogrenirim ki 1500 tl yi gecmez diye dusunuyorum .sonra lpg takar sorun olursa degistiririm.lpg zaten subaplari amorti eder ve daha cok fazlasini.ama su var ben ugrasamam derseniz ayrı.su an ki aracını cok iyi donanim olarak astra da insigniayi ararsiniz bence.karar sizin tabi

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer araçtan memnunsanız ve satma niyetiniz yoksa tereddüt etmeden taktırabilirsiniz. Şu-bu diyenlere tamam deyip geçin. Şimdiye kadar kaç tane LPG'li İnsignia vakası görmüşler.

Ama en önemli nokta, iyi bir montaj!! Yoksa haftasına kalmaz burada arıza başlıkları açmaya başlarsınız. Gerekirse, vaktinize kıyın Ankara, İstanbul veya daha yakın civar illerdeki merkezi, iyi bir LPG bayisine gidin montaj için.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Subab erime sorunu belli bir süre sonra ortaya çıkacağı kesin. Yakın zamanda bir arkadaşım astra da değiştirdi. 1200 tl gibi bi ücret ödedi. Insignia da parça fiyatı tam aynı olmayabilir ama yakındır sanırım. Aracı kullandığınız km yi yaktığınız yakıtı lpg sonrası yaktığı yakıtı hesaplayarak bir sonuca ulaşabilirsiniz. Lpg sistemi 1500 desek subab da 1500 tutsa 3000 tllik bir masrafı aradaki fark ile nekadar zamanda cikartabileceksiniz. 1500 tlye kit takip 70 - 80 bin km binen okudum forumlarda. Yani subab değişimi gerekmeden aracı satabilirsiniz.subablar erirse En kötü ihtimalle 1500 lira daha ödeyeceksiniz. 60-70 kuruş yakıyor diye duydum 1.6t yu. Sizin yakıt tüketimi nedir.?

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bildiklerimize bir bakalım:

Subapların magnezyum alaşımlı olduğu ve 97 oktan civarı benzinin yanma ısısına göre dayanabileceğini biliyoruz.
LPG'nin 107 oktan civarına denk geldiğini ve daha yüksek yanma ısısı da meydana geleceğini de biliyoruz.

Fabrika çıkışı LPG'li Astra'larda özellikle çelik subap kullanıldığını da biliyoruz. (Almanya'dan gelen mail ile sabittir)
Subaplar kesin erir mi orası bilinmez lakin yukarıdaki bilgilere göre uygulamanın ''RİSK'' içereceği kesin...

Sonunda motoru kucaklamak yok, en fazla subaplar değişir biraz bakım yapılır ve işin içinden çıkılır. Kesinlikle takılmaz diye bir durum yok yani. Ama işin ucunda yolda kalmak, ustalarla uğraşmak, sinir harbi yaşamak hatta belki araçtan bile soğumak olduğu için bu riski almamak bana daha yakın bir yol gibi geliyor.

MJD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar cevaplariniz icin tesekkurler gecenlerde yolum ankaraya düştü opel opal bayisine gittim oradaki motor ustasinada sordum subap eritme olayi kesinmis.aracimi cok seviyorum kafam cok karisik simdilik gürcistan benzini ile idare ediyorum 2tl litresi 95 oktan aliyorum bisey daha sorayim 107 veya 98 oktan koysam nasil olur.

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar cevaplariniz icin tesekkurler gecenlerde yolum ankaraya düştü opel opal bayisine gittim oradaki motor ustasinada sordum subap eritme olayi kesinmis.aracimi cok seviyorum kafam cok karisik simdilik gürcistan benzini ile idare ediyorum 2tl litresi �� 95 oktan aliyorum bisey daha sorayim 107 veya 98 oktan koysam nasil olur.

98 ile sorun olmaz da 107 oktan LPG ile aynı kapıya çıkar ve subaplarınız eriyebilir.