Opel ınsıgnıa'ya fabrika çıkışlı lpg

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 astra G aracımda 3-4 senedir atiker marka LPG kullanıyorum. ve şimdiye kadar zerre kadar sorun yaşamadım. ustaya sadece filtre değiştirmek ve ayarını yenilettirmek için gidiyorum.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya arkadaş konu LPg konusu da harbiden opelden nefret ettim ya bu kadar olur. Geçen burada paylaşılan haberi hepiniz okudunuz yaw... arkadaş adamlar malına sahip çıkmıyor araç sahiplerinin sahip çıktığı kadar siz ne anlatıyorsunuz sorması ayıp?

Adamların malına sahip çıkıp çıkmamasıyla LPG uyum/uyumsuzluğu nasıl bağladın abi acaba?
Senin aracında LPG sorun çıkardı diye Opel LPG ile uyumsuz demek nasıl bir genellemedir? Mantığım almıyor gerçekten.

Yok bi de Opel'de 50 çeşit motor var yıllardan beri üretilen. Bu kadar motora nasıl genelledin acaba? Hadi desen ki şu şu motorlar uyumsuz diye o da kabul!

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Opel için yada LPG için burada üye olan arkadaşlarımın kalbini kırmam. Konu benim için kapandı.

Güzel formlar dilerim.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
euro 5 motorlar lpg sistemlerinin geliştirilmesini gerektiriyor.ama daha önceki opel motorlarında lpg uyum sorunu yok

ogun06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tebrikler beyler opeli büyük bi tehlikeden kurtardınız :D yoksa mazallah nadir abi kesin opeli batırırdı dimi?

Tanbaron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
80.000 kilometredir Landi Renzo sıralı sistem kullanıyorum,hiçbir sorun yaşamadım.

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vay be adamlar hakkaten autogas diye seçenek koymuşlar... hepsinden de pahalı neredeyse 2.0 cdti ye kafa tutuyor :D

mericalptekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben sadece 1.6 180hp liklerde sıkıntı oluyor diye biliyorum diğer motorlarda sorunsuz kullanılıyor

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg sıkıntısı çekenler normalde hatalı montajdan dolayı sıkıntı çeker.Araca lpg sistemi uygulayan kişi bilinçsiz şekilde elektrik tesisatına lpg uygulursa monifoldu ayarsız şekilsiz delerse enjektör hortumlarını eşit kesmez ise bunun gibi hassas noktaları baştan savma yaparsa araçta ne kalibrasyon düzen tutar nede aracın çalışması ve yaktığı yakıt miktarı düzgün olur.Bu nedenle düzgün takılmış lpg bence malzeme arızası vermedikten sonra kolay kolay sorun çıkarmaz.Benim arçata milattan kalma milano sıralı sistem var takan adam gözlemlediğim kadarıyla düzgün yapmış herşeyini, şu ana kadar 2010 dan beri 60 bin km yol yaptım bi kez filitre değiştirdim sadece ne kalibre ettirdim ne sağını solunu kurcalatttım ...Yeni tip motorlara gelince bence lpg kitini uygulayan fabrika lpg nin yanma sıcaklığına dayanıklı olmayan o malzemelerin yerine daha dayanıklı malzemeler kullanıp piyasaya sürmüş olabilirler...