Opel Kadett GSI (commodore)

commodore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Uzun zaman sonra yeniden forum`a yaziyorum...
Benim Commodore 2 sene once babam tarafindan benim istegim disi satildi. Alanlar komple restore edecekler o yuzden sevincliyim. Onun ile Universite yillarimda guzel anilarim olmustu...Kullanilmiyordu zaten son 4 senedir yatiyordu tavani curuyordu... Artik opelim yok ama Commodore ve Kadett gsi hastaligim devam ediyor.
Internette gezinirken baktim turuncu kadett gsi toplamis bir arkadas. ilk once cok korktum bizim ciftehavuzlarda eski mahalledeki Turuncu kse 71 sandim. Ben askere gitmeden once satilikti 12 000 tl kadardi 2006 yili olmasi lazim. Hep ruyalarima girmisti bence Turkiye`de degil dunyada sahip olunacak en guzel korunmus saklanmis kadett`ti ... Zaten o araca olan askimdan askerden gelince 50 tl kapora verip mae 43`u almaya gittim ve eski sahibi sagolsun aracin sasesinin kopuk oldugunu masraf oldugunu bildirmisti. Aklimda kse`de kalmisti zaten mae onun kadar guzel degildi ve vaz gectim.
Mae 43`u bir arkadas toplamis internetten resimlerine baktim harika olmus. Yine kse`nin yerini tutamaz ama oldukca guzel bir calisma yapmislar. Emek harcayan arkadaslari tebrik ederim... Kim bilir belki KSE benim olur bende onu olenedek satmam saklarim :)
webber ile 215 hp dyno verilerini gordum bu arada mae`nin seside yol tutusuda fena degil...
Hepinize tekrardan merhaba iyi forumlar ...

hakan

commodore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Turkiye`de araci toplamak istedigimiz gibi olmasi icin en az 15000tl isterdi. Ben zaten yurt disindayim onun icin araci yatirmakta istemem. Kismet olmadi umarim alan hakkini verir ama alan merakliydi adamda 2 tane daha rekord varmis... 1965 mustang surdum ama commodor`un tadini inanin alamadim. yavru chevy gibiydi :) cok kaliteliydi ic dekoru ve kaportasi ... ah ulen ahhh efkar basti gitti commodore :(

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Plakasini hatirlamiyorum. Sari bir commodore gelmisti gittigim ozel servise avatardakinin aynisi. Kadikoy Hasanpasa da, yoksa sizinmiydi ?

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Turkiye`de araci toplamak istedigimiz gibi olmasi icin en az 15000tl isterdi. Ben zaten yurt disindayim onun icin araci yatirmakta istemem. Kismet olmadi umarim alan hakkini verir ama alan merakliydi adamda 2 tane daha rekord varmis... 1965 mustang surdum ama commodor`un tadini inanin alamadim. yavru chevy gibiydi :) cok kaliteliydi ic dekoru ve kaportasi ... ah ulen ahhh efkar basti gitti commodore :(

15 bine işin içinden çıksan iyi, üstelik parça sorunun olacak, neyse olan olmuş bir kere. Ha satılmaz deyipte sen naptın dersen, 8 ay uğraşıp sattım :) Bunlar hep nasip işleri artık önümüze bakmak lazım. http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=76083

GSİ CLUB

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kadett GSi aşkı zor biter :D hayatımın 10-12 yılı kadettle geçti ki halen ilerde kendime ait safkan bir kadett gsi olmasını istiyorum :) Böyle ip gibi,çamurluk çizgisi bozulmamış,kaput uzatmasız,fabrikadan çıktığı gibi :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

Günümüzde o rakamı kabaca ikiye katlıyoruz, ayrıca üzerine de yıpranan sinirlerimizin tedavisi için de doktor+tedavi masrafı koymamız gerekiyor :(.

commodore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş abi 15000 tl'ye cıkar arac çünkü motoru ve şanzımanı sıfırlamıştık zaten 10 sene önce. şanzımanın iyi oturtulup sadece şaft lastiği takılacaktı. Şaft lastiği swap araçlarda büyük sorun yaşatıyor. Aracın sadece 500-1000 tl arası kaporta kaynak çürük işi vardı 2000 tl ye boyası atılırdı. 2 on arka tampon 2 on sınyal almanyadan getirirdim ben baya ucuz çıkmacılarda yada saklanmıs sıfırı . kısca 1500 aksesuara gıderdı 4 lastik ve zevk için 3 adet webber ... max 15 tl... amerikan olsa evet maliyet kurtarmazdı biz amerikan topladık 2 senede çıktı 30 lira yedi arac ...
Ömerfaruk kardeş haklısın önümüze bakma konusunda fakat bazı araçlar kolay kolay insanın eline geçmiyor. Yani ben çocukken anadolumuz vardı ve en yakın arkadaşımın babasında çok temiz bir anadol var ama anadola hem sahip olmak çok kolay hemde kusura bakmayın ama araba demeye bin sahit bir arac. 140 km hız ile 2 şerit değiştiren yolda gezen fiber hiç bir güvenliği olmayan saçma sapan bir araç. Commodore GM yapımı ve eski opelleri bilen iyi bilir çok özen ile yapılmış araçlardır...
Alican bey sanırım bizim araç alan kişi hasanpaşa tarafındandı. umarım kısa zamanda orjinaline sadık toplar ve satar ben alırım :) Benim bildiğim 1 gri 1 yeşil commodore var istanbulda. Yesil olan gs/E tam orjinal bir araç tek eksiği düz vites olmasıydı kusursuz bir araçtı sahibi almanyadan getirmişti...