opel motorları

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla hocam ben 3 yıldır tigra sürüyom çok memnunum gayet kendine özgü bi makina :)
nasipse yakında onu satıp omega alacam o da kendine özgü olacak inşallah ...
yansın gerisi :)

Tigra benim ilk göz ağrım tam 2.5 yıl kullandım. Görünüşü, gidişi sportifliği çok iyiydi fakat masraf konusunda benim araç uykularımı kaçırmıştı nerdeyse araç yarısı kadar masraf ettim, en sonunda motor inmesi gerekiyordu sattım sonrada şükürler olsun dedim :) fakat şu gerçek ki tigradaki hava ve sürüş tadını 3 tigra parası verdiğim corsa veremiyor :(

izm35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu bir hayli dağılmış, ben önceki mesajımda dediğim şeyi tekrar ediyorum, opel-fiat ortaklığında üretilen 1.3 cdti-multijetler orta sınıfta görebileceğiniz en sorunsuz ve en çok tutulan motorların başında gelir.

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla hocam şeytan kulağına kurşun benimkinin motoru daha tık demedi daha ikinci kez marş yapmış değilim ama ön düzeni ile bende uğraştım malum opel işte ( dreksiyon felan ) ama seviyorum keratayı ...
şimdide bi omega sevdası bulaştı forumdaşımız polat usta ilen yakın temas halindeyim nasipse alacam temzinden bi tane .. :)

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fiat'ın dizel motorları sıkıntılı olsa o kadar ticari taksi dizel fiat olmazdı... sıkıntı yok rahat olun...

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu bir hayli dağılmış, ben önceki mesajımda dediğim şeyi tekrar ediyorum, opel-fiat ortaklığında üretilen 1.3 cdti-multijetler orta sınıfta görebileceğiniz en sorunsuz ve en çok tutulan motorların başında gelir.

bence bunda amerikadaki krizden batma noktasına gelen GM fırmasının etkisi var yani bu karar bu yüzden alınmış olabilir . bu motorları kendi üretmektense satın almayı tercih etmiş olabilirler pazarı kaybetmemek adına :?
iyi mi kötü mü aorasını bilemem zira o kadar teknik bilgim yok onu ustalara sormak lazım

izm35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu birlikteki temel sebep amerika kıtasında motor hacimlerinin hep yüksek olması, ben amerika kıtasında gerçek gm araçlarda hiç ufak motor duymadım, 1.0-1.6 aralığındaki motorlar avrupada yaygın olduğu için ve üretim merkezleri birbirine yakın olduğu için bu birlikteliğe gidilmiş olsa gerek diye düşünüyorum

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2500 cc V6 ... o da omegada o yüzden alacaz mecbur :)

genius350

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet opel dizele pek bulaşmamış dışardan almış üstelik fiatla kalmamış. corsa van ve eski comboların 1.7 dizelleride ısuzu motorudur.

O dönemlerde ISUZU firmasının en büyük ortaklarından biri GM firmasıydı. O yüzden motor GM firmasına da ait sayılır ve kullanılması gayet doğaldır.