opel motorları

genius350

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ortak üretim tüm firmalar tarafından yapılıyor.
Mercedes citan - Renault kangoo
volt-sprinter
movano-master
vivaro-traffic
aygo-107-c1
doblo-kango
fiorino-bipper-nemo
scudo-expert-jumpy

ayrıca motor ortaklıklarıda var
opel-fiat
ford-peugeot

maliyetleri düşürmek için tüm firmalar aynı metodu uyguluyorlar.

zeka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mesajınızdan, fiat ile bağlantılıysa uzak duralım gibi bir mesaj çıkıyor, reno ve fiat araba yapmayı genel olarak pek beceremese 1.3 cdti-multijet ve 1.5 dci motorlar piyasanın en tutulan en sorunsuz dizel motorları diye düşünüyorum, kullanıldıkları hiç bir araçta motordan yana kolay kolay sorun yaşanmıyor...

bu markaların araba yapmayı beceremedikleri fikrini nereden edindiniz sorabilir miyim. fiyatına oranla ürettikleri otomobillerin gayet tatmin edici oldukları kesin full donanımlı linea yı 36000 e aldı arkadaşım bu aracın sınıfındaki opel marka araç bundan 10 bin fazla. mercedes marka 50 bin fazla. bu fiat arabalar 500 bin gidebilio opel marka araçlarda .

izm35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer arabaya bakış açınız 500bin km gitmesi ise, dacia da çok güzel bir araba, lada da. daha doğru düzgün saç, boya, kaynak, kaynak izolasyonu, ses yalıtımı ve stepne yeri yapmayı bilmeyen firmalar bunlar, siz on bin tl fark var demişsiniz, ama 2010 yılında corsa diesel ile punto dieselin eşdeğer paketleri arasında 1,5-2 bin tl civarında fark anca vardı...

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fordlarda direk psa makina var...pekte ortak sayılmaz..
mesela peugeot daki thp makina bmw ile ortak yapılan bir motor..

opeldekiler fiat tabanlı çok ortak bir tabanlı diye biliyorum...
dci zaten direk renault...
mesela note daki dizel ve benzinli motor aynı gibi birşey...enjektör farkı var..

zeka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer arabaya bakış açınız 500bin km gitmesi ise, dacia da çok güzel bir araba, lada da. daha doğru düzgün saç, boya, kaynak, kaynak izolasyonu, ses yalıtımı ve stepne yeri yapmayı bilmeyen firmalar bunlar, siz on bin tl fark var demişsiniz, ama 2010 yılında corsa diesel ile punto dieselin eşdeğer paketleri arasında 1,5-2 bin tl civarında fark anca vardı...

fiat markası 30 bin civarına sıfır otomobil satıyor türkiyede sıfır otomobilde verginin ne kadar olduğunu galerinin reklamın işçilerin firmanın kar payının çıkarılması ile o arabaya ne kaynak koyabilirler ki lada dacia daha düşük fiyattan satıyorlar bunlar arabayı yapmayı bilmediklerinden mi yoksa düşük fiyata araba satmak istemelerinden mi. ferrari yi kim üretiyor ayrıca. araba yapmayı becerebilen bir marka olsa gerek onun kaynağı filan iyidir bence :)

zeka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fordlarda direk psa makina var...pekte ortak sayılmaz..
mesela peugeot daki thp makina bmw ile ortak yapılan bir motor..

opeldekiler fiat tabanlı çok ortak bir tabanlı diye biliyorum...
dci zaten direk renault...
mesela note daki dizel ve benzinli motor aynı gibi birşey...enjektör farkı var..

bir markanın 30 binlik 20 binlik araba üretip satması o firmanın stratejidir volvo batarken fiat bazı markaları satın aldı.

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
OPEL ECOTEC MOTORLARI

Ecotec Family 0 - Düz-4 DOHC motor Adam Opel AG tarafından üretilmiştir.
Ecotec Family 1 - Düz-4 DOHC motor Adam Opel AG tarafından üretilmiştir.
Ecotec Family II - Düz-4 aluminium DOHC Adam Opel AG ve Holden tarafından üretilmiştir.
Ecotec V6 - 1995 - 2004 arasında Holden Motor Company tarafından üretilmiştir.
DTi Ecotec - (Diesel Turbo Injection) Isuzu Motor Company tarafından tasarlanıp üretilmiştir.
CDTI Ecotec - (Common Rail Diesel Turbo Injection):
Orjinalde Fiat tarafından tasarlanıp üretilen (MultiJet); şu an Adam Opel AG tarafından üretilmektedir.

VCDi Ecotec -Chevrolet ve Holden araçlar için GM Kore tarafından üretilmektedir.
SIDI Ecotec - (Spark Ignition Direct Injection) Adam Opel AG'nin yeni nesil dizel motoru. Adam Opel AG Tarafından üretilmektedir.

Bu arada Fiat tarafından üretilmesinde bir sıkıntı yok. Mercedes Citan'da Renault motoru kullanıyor. Hatta A200 CDi'da 1.5 dCi Renault motoru var.

Yeni Combo ile Doblo arasında da işçilik/malzeme/donanım kalitesi çok bariz şekilde farklı.

k@dir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla hocam ben 3 yıldır tigra sürüyom çok memnunum gayet kendine özgü bi makina :)
nasipse yakında onu satıp omega alacam o da kendine özgü olacak inşallah ...
yansın gerisi :)

kusura bakmayın konu dışında birşey ama yazmadan duramadım. tigradan omegaya geçiş :rakir::rakir::rakir::rakir:

izm35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2010 yılında corsa diesel ile punto dieselin eşdeğer paketleri arasında 1,5-2 bin tl civarında fark anca vardı...

şuan netten baktım hala aynı fark var, siz isterseniz 1000-2000 tl daha ucuz diye tercih edebilirsiniz karar sizindir...

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 Cdti' ler harici yeni combo amblem harici tamamen fiat doblo' dur. Ayrıca vivaro' nun aslı renault traffic' tir.

yenı comboyu bayagı ınceledım plastı kalıtesı ıgrenc daha showroomda dokuluyordu araba :/ hıc guven vermıyor , doblo almak bile daha mantıklı...