Opel önyargisi

kgb2041

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,Ankara Reis Otomotivden ÖTV indirimi bitmeden kalan 2 Astra HB 1.6 Enjoy'dan "Metro Mavi" renkte olanını ben aldım,birde tercih olarak siyah vardı ama onu istemedim.İyiki de istememişim çünkü diğer siyah arabayı alan arkadaşın bir internet sitesine yazmış olduğu şikayet beni şoke etti :( Ben şuan Kıbrıs tayım ve vekaletle arabamı aldırdım,Türkiye ye dönüp arabama kavuşana kadar Astra lar hakkında birtakım kronik problemler olduğu hakkında herkes bişeyler söylüyor ve moralim çok bozuluyor !! Sizce Astra da bu tür problemler çok sık yaşanıyor mu?? Daha arabama kavuşamadan üzülmeye başladım ben duyduklarım ve okuduklarımla

ŞİKAYET :

OPEL Arızalı Astra'yı Sıfır Diye Bize Sattı launch [06 Haziran 2009, 09:00]
Sıfır km Opel Astra h hb 1.6 115hp benzinli satın aldım. Aracı 01. 06.2009 14:30'da Eskişehir Yolu'ndaki Ankara Reis Otomotiv'den teslim aldım. 2 dakika uzaklıktaki okulum ODTÜ'ye götürdüm. Sınavım olduğu için arabayı park ettim. Sınav çıkışı hevesle arabama bindim.

2 dakika sonra hararet ikaz lambası yanmaya başladı. Arabayı hemen kenara çektim, kaputu açtım. Antifriz fokur fokur kaynıyordu. Yaklaşık 5 dakika sonra lamba söndü. Tekrar deneyeyim dedim, 1 dakika sonra tekrar hararet yaptı ve kenara çektim.

saat 19:30- 20:00 arasıydı. Bana verilen numaraların hepsini aradım. Satın aldığım Ankara Reis, Servis, Opel Assistance gibi numaralar ne varsa. Hiçbiri cevap vermiyordu, saatten herhalde diye düşündüm. Opel Assistance 24 saat açık diyorlardı halbuki.

Daha sonra klimayı sonuna kadar açıp denedim arkadaşımın tavsiyesiyle, bu sefer 2 dakika sürdü lambanın yanması. Mecbur kaskoyu aradım, araba Reis'in parkına çekildi. Çekici ile çekilip park edildikten sonra motor suyunu kontrol ediniz tarzı bir uyarı vardı ekranda. Çekilmeden önce yoktu bu. 3 saatimi falan çaldı tabi bu final dönemimde.

Sıfır arabanın böyle bir şey yapmasının ne kadar sinir bozucu olduğunu tahmin edebilirsiniz.

Bugün servise soktuk arabayı. Arabanın fan motoru bozukmuş. Bildiğiniz fabrikasyon hatası, ayıplı ürün. Bayiiyle konuştuk. Fan motorunu garanti kapsamında değiştirmekten başka yapabilecekleri bir şey olmadığını söylediler.

Hararet yapmış bir arabanın motoruna zarar gelmiş olabilirmiş, contası gevremiş olabilirmiş. İlerde bu sebepten dolayı sorunlar yaşayabilirmişiz. Bunu başka bir Opel servisinde çalışan tanıdığımız söyledi. Bayidekiler kesinlikle öyle bir şey olmaz, emin olun tarzı şeyler söylediler ama ben güvenemiyorum tabii ki.

Opel'in İzmir-Torbalı'daki ana merkezini aradık. Müşteri hizmetlerinden *** beyle görüştük. Son derece baştan savma ve ciddiyetsiz bir şekilde bizimle konuştu. Fan motorunun değiştirilebileceğini söyledi. Biz bu arabayı istemiyoruz. Bunu söyleyince duymazdan geldiler.

Opel astra aldığımız için çok pişmanız. Bu benim ilk arabam ve zorluklarla aldığımız bu araba beni çok büyük hayal kırıklığına uğrattı.

kgb2041

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada Reis Otomotivden aldığım arabamın resmi burada :

arabam2.jpg

arabam3.jpg

Son düzenleme:

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.el olsa neyse denılır ama sıfır araçta böyle bişey olması gercekten üzücü ve sinir bozucu olmuştur..geçmiş olsun

atomkarinca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kötü bir durum şahsen başıma gelsin istemem kimsede istemez sanırım :(

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
insan böyle katil oluyor demek ki

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Easytronic astra H kullanıyorum çok sıkıntı yaşattı bana, bir yakınımda da herşeyiyle birebir aynı araçtan var onu kullandım benimkiyle alakası yok, aracın gidişi, vites geçişleri herşeyi çok güzel. Araç istediğin anda yapması gereken şeyi yapıyor. Şans işi bence. Ama elime para geçince ben bir daha opel alır mıyım ? Elbette hayır, 2. el alsaydım bu kadar servise uğramazdım, daha neler neler.... Sonuç : illa sorun çıkaracak diye bir durum yok, belli olmaz.