Opel Vectra B 1996 2.0 16V Hava Almasından Kaynaklı Rolanti Sorunu

magicalrain

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 40 gün önce aldım herhangi bir sorunu yok motor kısmında 20 gün kadar önce ahtapot hortumu patladı hararet 96 - 97 civarındayken stop ettim indiğimde farkettim ustaya götürdüm hortum değişti gaz kelebeğinin oradan hava alıyordu yapıldı contaları değişti. 10 gün kadar sonrasında ise rolanti dengesizleşti 2000 devirle 500 devir arası inip kalkıyordu ustaya götürdüm gaz kelebeğini temizledi bu kez çalıştırınca farkettik hava sesi geliyordu yanlış hatırlamıyorsam manifolt hortumu veya ona benzer bir şey demişti oradan hava alıyor contalarının yenilenmesi gerek dedi tahmini 80 lira kadar masrafı olur dedi tamam dedim öbür gün götürecektim farkettim ki düzelmiş götürmedim 10 gündür bir sorun yoktu ama yine aynı şekilde rolanti düşüp kalkıyor ve aynı ses geliyor nadirende stop ediyor sizce nedendir ?

kaanhkn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanırım bu sorun bütün opellerde mevcut. Bende de aynı sorun devam ediyor. Hatta dediğin gibi stop bile ediyordu. Rölanti motorunu değiştirdim, gaz kelebeğini temizlettim 3-4 kez. Hiç düzen tutmadı bende. Sadece stop etmiyor artık. Sadece ilk çalıştırdığımda benzinden gaza geçerken gaz vermezsem stop ediyor bazen. Bende sorun çözülmedi diye sizde de çözülmeyecek değildir. Rölanti motoruna baktırmanızı öneririm.

gsi 46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vakum hortumlarına bakın cok zordegıl elnıze bır sıprey alın yada köpuklı su tek tek kontrol edın havayı nerden alıyor bulun genelde rolantı motorunun ordan alıryada ınce vakum hortumlarından gecmiş olsun