Opel yetkılı bayı ve servısınde basıma gelen olay. EVLERE ŞENLİK!!! :))

Gawain79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar basıma gelen bir olayı anlatayım size
2005 model opel corsam daha 1 yılını doldurmadan, otel ıcınde park halınde ıken su valız tasıyan akulu otel arabaları var ya bu gerı gerı gelırken sen benım arabaya gecır celık kasasının kosesıyle, anahtar soktugum yerı deldı gectı bagajı . tam gerızekalı ısı. bellboy carpmıs benım araca. araba park halınde ya. daha ne yapayım yanı:
neyse jandarma geldı tutuu tutanak falan, ee tabı karsı taraf motorlu arac olmadıgı ıcın bıraz problem oldu neyse otelın sıgortası bır sekılde odedı parayı.
bu arada ben arabanın bagaj kapagını komple degıstırme kararı aldım cunku ıcıme sınmedı ordan ıkı vuralım abı duzelteleım falan dedıler ama benım ıcıme sınmedı hayır dedım komple arka bagaj kapagını degıstırın. neyse parca ızmıdrden sıparıs edıldı komple degıstı arka kapak, buraya kadar problem yok.
problem su ben bu arabayı antallya opel servısınde yaptırdım yanı antalya opel yetkılı satıcısı.
VARAN 1 Arabayı ceyrek depo bıraktım ısık yanık aldım.
VARAN 2 bagaj kapagı degısmıs ama hanı o yenı arabalarda olur ya suspansıyon fıs fıs dıye oter bagaj kapagı acar kaparken, benım arabanın o özellıgı kaybolmus adamlar artık nasıl bırsey taktılarsa sankı 10 yıllık bır bagaj kapagı gıbı pat kut kapanıyor bagaj.
tam yazın basıma geldı bu olay. dedım ustam bu bagaj ne gozunu seveyım senın?
adamın bası zaten ısınden askındı zaten bılırsınız boyle teknık servıs gıbı yerlerde hep bır yıldırma polıtıkası guderler bende lanaet olsun dedım defoldum gıttım.ama sımdı bu 2. yıl bakımında sordukları zaman sıkayetınız var mı dıye dıcem bu arka bagaj ne araba 2005 model ama bagaj pat kut renaolut 19 gıbı kapanıyor.

yılmaz85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun arkadaşım talihsiz bir olay geçirmişsin bende 2006 model opel vectra aldım servisin abonesi oldum mp3 çaları arızalandı değiştirdiler yenisi takıldı sonra el freni kolunun içinde bi parça kırıldı onuda değiştirdik şimdide debriyajında sorun var yarın götüreceğim servise ben sorunun fabrika hatasını olduğunu anlatmaya çalışacağım ama eminim fayda vermeyecek aracım 4000 km de sorunum ise debriyaja bastığımda saat tıklaması şeklinde gelen ince bir ses

yılmaz85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi daha opel alırmıyım bilmiyorum bu olanlardan sonra ama aklımda yeni çıkacak olan vectra yeni ismiyle insignia var mutlaka almam lazım:D

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostum sımdı şöyle bırsey var
ceyrek depo bıraktım dıyorsun zaten az bırsey kullanınca yanabılır lamba ıyı kotu servıse gırmıstır gerı cıkmıstır kullanmıslardır hatta deneme surusu yapmıslardır ses yapıyormu dıye bu sekılde yakıt azalabılır.
ıkıncısı bagajı degısırken o amrtısorler degıstımı yoksa eskılerımı?? buyuk bı ıhtımalle degısmez vede o bagaj kaputunu ayar yapabılmek ıcın en azından 20- 30 kere acıp kapaımıslardır kı mecburen bunu yapmaları lazım vede bu sekılde zaten cok bozulan bı bagaj amartısoru ömrunu yıtırmıstır
benım kanımca servısı veya ustayı suclayacak bırsey yok.
herseye kendı acımızdan bakmamalıyız tabıkı musterı herzaman haklıdır ancak bırde gunumuzde musterının psıkoljısı dırek olarak hata aramak
yanlıs anlama dostum

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yılmaz85' Alıntı:
bi daha opel alırmıyım bilmiyorum bu olanlardan sonra ama aklımda yeni çıkacak olan vectra yeni ismiyle insignia var mutlaka almam lazım:D

sıfır araba bence şans işi ya mercedes te audi de bmw de bile olan olay bunlar bi kere arıza verdimi süründürüyo gibi bişey bizim Astra yı aldık Allah şükür hiçbir sorun çıkmadı yürüyeninde bi problem çıkıpta sana zarar vermesinde gerisi hallediliyo

astrammm a katılıyorum ama bunun yanında da gerçekten orjinali gibi yapılmadığa inanıyorsan birsürü ustaya göster fikir al sonra da yetkili servisi öttür bence Almanya ya kadar götür olayı bunların böyle olması Opel kullanan insanların lanet olsun diyip peşini bırakmalarından kaynaklanıyor

aquin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun

kor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
keşke parçayı takarlarken onları izleme imkanın olsaydı...
nse geçmiş olsunn artık yapcak bişe yok ne yazık ki..

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kor' Alıntı:
keşke parçayı takarlarken onları izleme imkanın olsaydı...
nse geçmiş olsunn artık yapcak bişe yok ne yazık ki..
nesini izleyecekkı ben usta hatası olacagını sanmıyorum

Gawain79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam araba ve haliyle amortısorler zaten yenı ve ben arabayı arkası göçük bir vaziyette servise getirdigimde bile kapagı actıgım vakıt fıs fıs otuyordu yıne amortisörler. o dedıgın gıbı 20-30 kez yapmayla olcak ıs degıl.arkadaşlar zaten benim sorunum sadece işte o bagaj kapağı ben bıraktıgım gıbı degıldı servıse. ben arka bagaj gocuk bır vazıyette servıse bıraktıgımda bıle benım amortiserlermı ıste neyse o bagajı acarken fıs fıs dıye olan sey onlar super bır haldeydı yagları bıle daha hala kurumamıstı uzerındeydı, kapagı acıp kaparken ne guzeldı zaten 10 aylık arabaydı kaza oldugu vakıt.bunlar bagaj kapaganı degıstırınce oraya ozen gostermemısler eskı orjınallıgı yok, pat kut kapanıyor bagaj. onun harıcınde bır problemım yok zaten orjınal sıfır parca koydular komple degıstırdı bagaj kapagını, renkı mengı herseyı tutuyor problem yok, oturmama gıbı bır durum yok. ya da bır ustam dedıkı ha bak bunlar guzel amortisor ben bunları kendıme alayım falan...yanı kusura bakmayın

sen her seyı dort dortluk yap ondan sonra gel amortısorlerde patla.