opel yetkili servisinin sorumsuzluğu

mocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşın aracı zannediyorum vectra - c bu araçlarda debriyaj zaten kronik arıza grubunda eğer patinajlı kalkışlar yaptılarsa baskı da gitti balatada en az 550 ytl üff oldu arkadaşımız şikayetinde haklı yetkili servislerdeki bir takım usta adlı ancak usta olmayan kişiler müşteri olmadığı zaman patinajlı kalkışlar artistik dönüşler vs. yapıyorlar ...n parasını baban mı verdi de aldı kendi arabası olsa hayatta yapmayacağı şeyleri müşteri araçlarında yapıyorlar. Zaten hakiki usta frene basarken bile kıyamayarak basar gaza basarkende Burada işini iyi yapan titiz davranan ustalarımı tenzih ederim ama gerçek bu.!:mad:

Yukarılarda setapxx isimli zannediyorum yetkili servis elemanı arkadaşımın dediğinede katılmıyorum eh oldu olacak bütün vitesleri dolaşıp ondan sonra geri vitese takalım o zaman

Ya ustacım şuna kısaca senkromeçler karşılayamıyor desene bu araç zorlanmış olabilir bu nedenle baskı şemsiyesi kırlmış,eğrilmiş şu olmuş bu olmuş desene söylediğiniz sözün arkasında servisleri savunma gibi bir koku alınıyor.

Bu kadar tecrübede bizden olsun nede olsa 45 yıllık biniciyiz.

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
Geri Vites düzeneğinde senkromenç kullanılmaz..Kullanılsa cartlamaz zaten..Kurt dişli diye tabir ettğimiz sistem kullanılır geri vitesde..Debriyaja bastığınızda prizdirek motordan ayrılır ama hemen durmaz..Durması uzun zaman alır(30-40 sn) bu yüzden debriyaja bastıkdan sonra şanzımanı herhangi bir ileri vitese(senkromençli bir vites) takıp prizdirek milini durdurursanız geri vitese geçirirken çıt çıkmaz..Çünkü birbirine geçen iki dişlide duruyordur..Eğer bu dişlilerden herhangi biri hareketliyse zaten birbirine geçerken ses çıkartacaktır..

duzcelihasan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yılmaz85' Alıntı:
Arkadaşlar dün aracımı servise götürdüm bakıma adam aldı arabayı teste götürüp getirdi sonrasında teslim ettiler araca bindim geri vitese taktım inanılmaz bir ses gürültüyle vites geçmekte zorlandı debriyaja tam basmayınca çıkan bir ses sizlerde bilirsiniz ama ben tam bastım ve hatta 3 kez denedim her seferinde aynı şey oldu aklıma hemen kötü kullanıldığı ve test edildiği geldi şimdi arkadaşlar önce size bir tavsiyem sakın arabanızı test etmesi için adamı tek bırakmayın sizde gidin yanında genelleme yapmıyorum bütün servisler böyle olmayabilir bir de sorum olacak acaba debriyajıma baskı balatama bişe olmuşmudur bu nasıl kullanmakki bu şekilde oldu tanıdığım bir ustaya gittim baskı balata kötü kullanmıştır o yüzdende ısınmıştır ve tam ayırmadığı için viteş geçmemiştir dedi cevaplarınız için teşekkür ederim şimdiden:( :( :(

Benim tavsiyem çok basit bir yöntem ....geri vites bileziğini kaldırıp geri vitese atma pozisyonuna getirip 3 saniye beklemeniz..zaten aracın garanti kitabında da aynısı yazar..bu şekilde hiç bir problem olmuyor..tabi başka bir sorun yoksa...

ozcivelek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla arkadaşlar adını duyunca herkezin oda ne dediği 2004 model Kia rio markalı bi aracım daha var arnavut kaldırımı değil toprak stabilize yada beton yolda gidin hayran kalırsınız tık ses yok arabada opelin performansı kianında rahatlığına hayranım