Opel Zafira Kulubu

ortamxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar: otoyollarda geçişlerde benim HGS yi okumuyor. Sürekli kaçak geçiş yazıyor ve alarm ötüyor. ( Gerçi alarm sesini duymak güzel de) Sizlerde de buna benzer oluyor mu? Daha önceki araçlarımda buna benzer bir olay yaşamamıştım.
Acaba konumlandırmayı mı yanlış yaptım yoksa araçtaki yağmur sensörü ya da ışık sensörü mü bunu okumasına engel oluyor.
Sizler HGS yada OGS nizi camın nerelerine yapıştırdınız. Foto gönderebilir misiniz?
Aracı aldığım kişi de HGS gişelerinin okumadığından bahsetmişti.
Teşekkürler. Kazasız günler.

Benim araçta okumuyor malesef sonradan düşüyor sistem ceza yazmıyor ama yinede okusa iyi olur çözüm bulursanız bana da söyleyin.

artıkopelci

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Aydın Bey;aracınız tekrar hayırlı olsun.:bir: İyi fiyata almışsınız. Hem de 25000 Tl ye 3 aracı aynı anda almışsınız ( zafira jip gibi, ticari gibi, dolmuş gibi):maden:
Dizel olsa güzel olurdu ama onunda kendine göre derdi var hocam.:(
Kazasız günler dilerim.:cool:

teşekkür ederim Efe Bey:tesk:
haklısınız:good:

mahoni

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar,
aranıza katılmak isterim.
2008-2009 1.8 zafira bakıyorum. web te yok.
bulamazsam 7 kişilik VW touran da olabilir.
sıfır aldığım 2005 combo city plus ile satış/takas olur.

yamur.nder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun. Benzer bir sıkıntıyı koltuk sayısında yaşamıştım.
Sonucunu da yazarsanız memnun oluruz.
Yetkili servisten, aracın teknik bilgilerini gösteren belge alabildik. Belgede aracın yüklü ağırlığını, 970 kg gösteriyor. Bu belge ile emniyet müdürlüğünde aracın ağırlık bilgilerini güncellediler, Ve muayeneden geçebildik. Araca, mühendisler odasında proje çizdirmekten (300 tl masraftan) kurtulduk.

efe14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar,
aranıza katılmak isterim.
2008-2009 1.8 zafira bakıyorum. web te yok.
bulamazsam 7 kişilik VW touran da olabilir.
sıfır aldığım 2005 combo city plus ile satış/takas olur.

Sevgili Mahoni; Sabırlı olman gerekiyor. İlla ki tam sana göre bir araç vardır ve mutlaka ilana verilecektir. Sürekli ilanları takip et. Malum aradığın aracı alanlar pek satmak istemiyor.:bir:
Senin gibi aynı süreci ben de yaşadım. Şu an aldığım araç ilana çıktığında 78.000 km de idi. 2009 model, otomatik ve cosmo donanımlı olarak aldım. Çok memnunum. 2. gün gerekli araştırmaları yapmış ve pazarlığını bile yapmıştım.:cool:
Umarım gönlüne göre bir araç bulursun. (Touranların aradığın araca göre biraz fazla yaktığını biliyorum. Bakımları, parçaları nasıldır hiç fikrim yok)

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Efe bey arabayı ne kadar almıştınız ?

mahoni

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
efe bey easytronik şanzımanla ile ilgili de araştırma yaptınız mı?
beni biraz korkutuyor. acaba 1.9 cdti tiptronik zafira mı alsam diyorum.
1.9 olunca mtv de pahallı oluyor, o da ayrı bir sıkıntı.

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yetkili servisten, aracın teknik bilgilerini gösteren belge alabildik. Belgede aracın yüklü ağırlığını, 970 kg gösteriyor. Bu belge ile emniyet müdürlüğünde aracın ağırlık bilgilerini güncellediler, Ve muayeneden geçebildik. Araca, mühendisler odasında proje çizdirmekten (300 tl masraftan) kurtulduk.

Bilgi için teşekkürler.

Kazasız sürüşler..

efe14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
efe bey easytronik şanzımanla ile ilgili de araştırma yaptınız mı?
beni biraz korkutuyor. acaba 1.9 cdti tiptronik zafira mı alsam diyorum.
1.9 olunca mtv de pahallı oluyor, o da ayrı bir sıkıntı.

Şanzımanla ilgili aldıktan sonra araştırma yaptım:D.orjinal parçaları yakalaşık 730 tl civarı tutuyor. Bunun üzerine işçilik ufak tefek masrafları da ekleyince 1200 tl civarına şanzıman sıfırlanmış oluyor. :bir:Tiptronik ile easytronikin isimleri dışında pek bir farkının olmadığını düşünüyorum. Çünkü her ikisi de otomatikleştirilmiş şanzıman sonuçta.:confused:
1.9 cdti nin yakıtı nedir bilmiyorum. Benim yakıt değerlerim ise kışın kar tipi lastik ile ş.içi 10,5 lt lpg/100 km civarı yakıt ile ayda 100 tl benzin tüketiyorum. Benzin oranını yüksek olmasının sebebi ise kullandığım mesafenin kısa olmasından kaynaklanıyor. :sopa:
Benzin ve lpg yi bir hesaplarsak dizele yakın yaktığı ortaya çıkıyor. Geriye sadece mtv farkı kalıyor. Onların ise arasında çok da bir fark yok. Ayrıca dizelin benzinli araçlara göre avantaj ve de dezavantajlarını düşünerek seçim yapmalısınız.
Daha önce dizel aracım vardı ve dizelin torkunu yokuşlarda araç her ne kadar 140 ps de olsa arıyorum. Yakıtınız tek. Benzin ve lpg derdiniz yok. vb.:rakir:
İyi günler.

efe14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Efe bey arabayı ne kadar almıştınız ?

Aracı ben 41.750 TL ye aldım. Ancak aldığım kişi media naw taktırmış istersen söktüreyim 1000 TL fiyattan düşerim demişti, ben de söktürmesini istememiştim.:(
Media naw da bildiğiniz üzere yok yok.:sopa: Benim için navigasyon en önemlisi o da zaten içinde var.:rakir:
:cool::cool::cool: