Opel Zafira Kulubu

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese hayırlı bayramlar dilerim. Ramazan Bayramınız mübarek olsun.

Emniyet kurallarına dikkat edelim, kazasız belasız sürüşler..

yamur.nder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Direksiyonu sola çevirirken hafif ses geliyor. neden olabilir acaba, bilgisi olan, daha önce böyle bir şey ile karşılaşan varmı.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

artıkopelci

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
herkese selam zafira sevenler geçmiş bayramınız kutlu olsun. bu bayramda da bizde memlekete gittik 2,07 kuruştan aldığım lpg ile yarısı yehir içi yarısı şehir dışı 345 km yapmışım 20 krş falan yakmış dahada az yakabilirdi ama ben biraz agresif kullandım bazen bence gayet güzel araç ful yüklü

artıkopelci

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
benim araba bayramda arıza çıkardı. motorun arka kısmında bi hortum patlamış su eksiltiyor bayramda usta bulduk parçacı yok heryer kapalı gezeceğimiz yerler kaldı pazar günü dönecektik kaldı .pazartesi halletik parça 110 tl işçilik 50 tl. antifiriz 20 tl. 20 tl ıvır zıvır gitti 200 lira bi günde yola ğeç çıktık rezillik, sıkıntı ...:mad: neyse sağlık olsun

artıkopelci

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
:help:sayın abilerim bişey sorcam düz yol otaban gibi 3500 devir de 110 km hız yapıyor benim araba 5. vites ,1.8 16v comfort , hafif yüklü, lpg aygazdan arka lastikler mevsimlik sizce normalmi:confused::confused: bana biraz anormal geldi ha:rakir: bide şuan motor 166000 km de ve 162000 de motor rektefiye edilmiş:confused:

mahoni

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam; araçlarımızın gerçekten Maaşallahı var. Geçen hafta sonu Ankara'ya gittim. Araçta yalnız ben vardım. Otobanda sabit hız 130 km ile 183 km de 28 tl yakıt tüketti. Daha ne olsun. km başına 0,16kr:yahoo:
(Tabii öncesinde lpg filtrelerini yeni değiştirmiştim. Filtrelerin yakıt üzerine bayağı bir etkisi var. )
Şimdiden tüm Zafiracı arkadaşların KADİR GECESİNİ kutlarım.
Arızasız ve kazasız günler temennisi ve ağız tadı ile bir bayram geçirmeniz dileğiyle. :bir:

130 sabit hızda giderken devir saati kaç gösteriyor?

yamur.nder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:help:sayın abilerim bişey sorcam düz yol otaban gibi 3500 devir de 110 km hız yapıyor benim araba 5. vites ,1.8 16v comfort , hafif yüklü, lpg aygazdan arka lastikler mevsimlik sizce normalmi:confused::confused: bana biraz anormal geldi ha:rakir: bide şuan motor 166000 km de ve 162000 de motor rektefiye edilmiş:confused:
Kardeş değerler normal, bizim arabaların şanzuman yapıları neyazıkki böyle. Bana göre bizim arabalara ya 6. Vites koymaları gerekiyordu. Yada 5. Vites dişlisini motorun devrini biraz daha düşük tutacak çapta yapmaları gerekiyordu. 110 u geçince motor bağırmaya başlıyor. 130 140 larda devir 4500 lere çıkıyor. Bana göre çok yüksek.
Önceki sayfalardamı okudum yoksa başka bir sitedemi okudum, arkadaşın biri 5. Vites dişlisini dizel zafiranın 5. Vites dişlisi ile değiştirmiş. 120 km de 3000 devir yapıyormuş. Bende kafayı bozmuştum, iyi bir ustaya değiştiddirecektim. Cesaret edemedim, yinede arada bir kafa gidip geliyor. Şeytan dürtüyor.

artıkopelci

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Kardeş değerler normal, bizim arabaların şanzuman yapıları neyazıkki böyle. Bana göre bizim arabalara ya 6. Vites koymaları gerekiyordu. Yada 5. Vites dişlisini motorun devrini biraz daha düşük tutacak çapta yapmaları gerekiyordu. 110 u geçince motor bağırmaya başlıyor. 130 140 larda devir 4500 lere çıkıyor. Bana göre çok yüksek.
aynen katılıyorum:rock

Önceki sayfalardamı okudum yoksa başka bir sitedemi okudum, arkadaşın biri 5. Vites dişlisini dizel zafiranın 5. Vites dişlisi ile değiştirmiş. 120 km de 3000 devir yapıyormuş. Bende kafayı bozmuştum, iyi bir ustaya değiştiddirecektim. Cesaret edemedim, yinede arada bir kafa gidip geliyor. Şeytan dürtüyor.
araştırmak lazım öyle oluyorsa süper olur bende düşünürüm:rolleyes:

cevabın için teşekkür ederim:)