Opel Zafira Kulubu

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
O kadar bastım klima çoğunlukla açık olmasına rağmen 15.7 kuruş yakmış demek 100 le filan gitmiş olsam herhalde 10 kurş mu yakacaktı acaba :)
MAŞALLAH !!! :good:

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et

artıkopelci

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Ewet opelci kardeşim; nasıl olduğunun izahı ekteki fotoğrafta. Fotoğrafta da göreceğiniz üzere 1.6 ila 1.8 motorlu zafiraların şanzıman oranları 1. ve 2. vites aynı olup 3. vitesten itibaren farklılaşıyor. Bu farklılık ise 130 km ile 3000 devir olmasına sebep oluyor.
(1.6 motorluların 5. vites dişlisini, 1.8 motorlulara 4. vites dişlisi olarak takmışlar. :bir:)
Kazasız günler dilerim.:cool:

teşekkür ederim:) 130 la giderken devir 4500 lere gelince motor bağırmaya başlayınca insan korkuyor tabi:mad: acaba benimkindemi bi dert var yoksa diğer diğer zafiralarda aynımı diye ben yinede zafiramın çekişi hariç her şeyi :bir: on numara ama bu çekişe bişeyler yapmak istiyorum motor beygirini güçlendirmek :rolleyes:( yazılım atma işi falan yapıyorlarmış )araştırıyorum tavsiyerinizi istiyorum :)

SVQUARE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bir şey soracağım; yakıt değerlerini belirtiyorsunuz. Gayet güzel değerler. Peki bunu hesaplarken benzinden tükettiğini de hesaba katıyor musunuz? Benim bildiğim lpg'li araçlar zorlandığı zaman benzinle karışım yapıyor, benzinde tüketiyor. Gazda kullanırken benzin sarfiyatı nasıl? Dikkat edeniniz oldu mu? :confused:

hoca_45
kenangocmen88
artıkopelci

mahoni

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. yeni nesil araçlara sıralı sistem LPG taktırmak gerekiyor.
markaya göre fiyat 1.000 ile max 3000 tl gibi.
Araç motor tipine göre ilk çalıştırma benzinle oluyor ve ilk 2-4 km motor belli bir sıcaklığa gelene kadar benzin sonra LPG kullanılır.
2. FSİ motorlarda belli devirden (4000-4500 d/d) LPG yetiştirmediğinden +benzin de kullanılır.
3. TSİ motor yapıları daha farklı olduğu için LPG takılmaz, LPDi denilen yeni tekonolji ve oldukca pahallı 5000-7000 TL olan ve sadece LİKİT LPG kullanılır. benzin hiç kullanılmaz. (sizin araç 1. sınıfa girmektedir)