Opelim.net Pistlerde

GSİ

Organizasyon Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1162140282b.jpg

İstanbul Endurance Cup 7. ayak yarışı 28 Ekim Cumartesi günü Tuzla Karting Pisti’nde yapıldı. 7 takımın katıldığı mücadeleyi Father&Sons takımı kazanarak şampiyonluğa bir adım daha yaklaştı.

Yarışın startı 10.25’de verildi. Startla birlikte Father&Sons ve Pentakart öne geçtiler. 3.lük ise ilk bölümde sürekli el değiştirdi. Yarışın 99. turunda Kart10 Racing motor arızası nedeniyle yarıştan çekilmek zorunda kaldı. Kart10 Racing bu sezon aynı şanssızlığı 2. kez yaşadı. Yarışın büyük bölümü Father&Sons ve Pentakart arasındaki çekişmeyle geçti. Liderliğe yükselen ve bir süre pozisyonunu koruyan Pentakart, arka arkaya yaşadığı mekanik sorunlar neticesinde Father&Sons’ın gerisine düştü. Sadece 2 pilotla yarışan Father&Sons ise bu dezavantajına ve yaşadığı bir mekanik soruna rağmen liderliği yarış sonuna kadar korudu ve 423 turla bu sezon 3. galibiyetini kazandı. 406 turla Pentakart 2. oldu. Yarışın ortalarında 3. sıraya yükselen RedKart, yarış sonuna kadar rahat bir şekilde devam etti ve 400 turla 3. oldu. Full Throttle ve Chronos Racing arasındaki 4. mücadelesinden ise Full Throttle 392 turla galip çıktı ve yarışı 4. tamamladı. 371 turla Chronos Racing 5., 363 turla Autodrom Opelim.net 6. oldu.

Yarışın en hızlı tur zamanı da liderlik gibi Father&Sons ile Pentakart arasında gidip geldi. Pentakart’tan Salih Tekeli’nin derecesine Father&Sons’dan Eren Mergen cevap verdi. Son olarak Salih Tekeli 47,379 saniye ile en iyi tur puanını Pentakart’a kazandırdı.

Sezonun bitimine 2 erteleme yarışı kala, 116 puana yükselen Father&Sons şampiyonluk için büyük avantaj elde etti. Father&Sons’ın en yakın takipçisi, geçen senenin şampiyonu Pentakart ise 100 puana çıktı. Şampiyonluk mücadelesi veren bu 2 takımı 3.lük mücadelesi veren 4 takım izliyor. RedKart 67 puanla 3. sırada. Full Throttle 53 puanla 4. sıraya, Chronos Racing ise 49 puanla 5. sıraya çıktı. Günün şanssız takımı Kart10 Racing 43 puanda kaldı ve 6. sıraya indi. Bu sezon 2. yarışına katılan Autodrom Opelim.net ise 19 puanla 7. sırada.

Sezonun kalan 2 yarışı 19 Kasım ve 26 Kasım tarihlerinde İzmit Körfez Pisti’nde yapılacak.

7. Ayak NeticeleriSıra NoTakım AdıTur Sayısı

1Father & Sons423

2Pentakart406

3RedKart400

4Full Throttle392

5Chronos Racing371

6Autodrom Opelim.net363

7Kart10 Racing99

8Çözümevi Racing0

Moderatörün son düzenlenenleri:

KA®ANLIK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlısı Olsun,
Podyumdada görürüz inşallah...

Nida

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.nidasan.com
:D:D:D Ben bir duyum aldım ama ne kadar doğrudur bilemem teyzem söyledi :D:D

Harunde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nida' Alıntı:
:D:D:D Ben bir duyum aldım ama ne kadar doğrudur bilemem teyzem söyledi :D:D

abi sen duyduysan o işte bi iş vardır

tebrikler abiler kardeşler başarılarınızın devamını diliyoruz ve bekliyoruz

burakttt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
başarılar arkadaşlar!:alkis:

yıldırım4

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
isotta' Alıntı:
28 Ekim Türkiye Endurance Cup(6 Saat Go-kart ) 7. Ayak Yarişina Opelim.net Adina üyelerimizden Isotta(cenker)-muddapa(mustafa)gsionur(onur)-caxu(serdar)-gsidriver(kaan)-astragsi(barkin) AUTODROOM sponsorluğunda Katilacaktir ... öğlen 12 Den 18:00 A Kadar Sürecek Organizasyonda Tüm Opelim.net üyelerimizin Desteğini Görmekten Mutluluk Duyariz ...

Yer :tuzla Go-kart Pist
Saat :12.00
ee şey bende katılabilirmiyimm..:)