Opelin Yaptığına bakın

exalted

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.uokings.gen.tr
Küfürle varılacak bir nokta yok gibi geliyor bana. Ayrıca samsunda en gelişmiş tek servis opel Reis aracı götürdüğüm aracı ilk aldığım yer başka yer yok. +3612981000 numaralı bir telefondan aradılar nasıl bir numaraysa elimizde yok diyorlar hala peşini bırakmaya niyetim yok ama 1 ay arabasız kalmak gerçekten beni zor durumda bırakıyor eveden işe dolmuşla gidip gelmek gece bi yere gitmek gerekse acil bişe olsa ne yapacam yeni arabamı alayım yada 1 aylık araçmı kiralıcam bende anlamadım ama çok zor duruma sokuyorlar.

Başka bir konu ise adamlar sipariş vermeden önce gelin kapora verinde parçaları sipariş edelim diyorlar? Araba sizde siz hala kaporadan bahsediyorsunuz bide kapora verdik parça yok nasıl bir mantık anlayış bu ya...!

Son düzenleme:

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel hakkaten yapıyo bunu
2 hafta standart süre tabi gümrüğüydü zırtıydı pırtıydı 3 hafta ortalama sürede geliyor
ön tampon bekledim ben 3 hafta ordan biliyorum

dnanor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel hakkaten yapıyo bunu
2 hafta standart süre tabi gümrüğüydü zırtıydı pırtıydı 3 hafta ortalama sürede geliyor
ön tampon bekledim ben 3 hafta ordan biliyorum
inanmak istemiyorum ama maalesef bazen bu tarz olaylar oluyor.bir arkadaşım ford focus için istanbuldan parça bekledi.1 haftada geldi mersine...size allah kolaylık versin...
ancak mahkleme işleri için önce iyi bir araştır.garanti kapsamında ise aracınız sanırım tamir işlemleri için sınırlı bir gün var.o da hesaplanırken mesai günleri dikkate alınır.yani 30 gün sınır var ise bu 40 güne uzayabilir...

exalted

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.uokings.gen.tr
Bugün aradılar yapacak bişey yok ellerinden gelende bişey yok şaka gibi :) Beklicez Diyorlar...

4822 SAYILI KANUNLA DEĞİŞİK 4077 SAYILI
TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN

Satış sonrası hizmetler

Madde 15
- İmalatçı veya ithalatçılar, sattıkları, ürettikleri veya ithal ettikleri sanayi malları için o malın Bakanlıkça tespit ve ilân edilen kullanım ömrü süresince, yeterli teknik personel ve yedek parça stoku bulundurmak suretiyle bakım ve onarım hizmetlerini sunmak zorundadırlar.

İmalatçı veya ithalatçıların bulundurmaları gereken yedek parça stok miktarı Bakanlıkça belirlenir.

İthalatçının herhangi bir şekilde ticari faaliyetinin sona ermesi halinde, kullanım ömrü süresince bakım ve onarım hizmetlerini, o malın yeni ithalatçısı sunmak zorundadır

Son düzenleme:

exalted

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.uokings.gen.tr
Buradan bişey çıkar belki aracın garantisi yok. Garanti lazım değil zaten ama parçayı ellerinde bulundurmak zorundalar yani parça Türkiye'de olmak zorunda yurt dışından gelecek diye bişey yazmıyor burda.

orcinus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün aradılar yapacak bişey yok ellerinden gelende bişey yok şaka gibi :) Beklicez Diyorlar...

4822 SAYILI KANUNLA DEĞİŞİK 4077 SAYILI
TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN

Satış sonrası hizmetler

Madde 15- İmalatçı veya ithalatçılar, sattıkları, ürettikleri veya ithal ettikleri sanayi malları için o malın Bakanlıkça tespit ve ilân edilen kullanım ömrü süresince, yeterli teknik personel ve yedek parça stoku bulundurmak suretiyle bakım ve onarım hizmetlerini sunmak zorundadırlar.

İmalatçı veya ithalatçıların bulundurmaları gereken yedek parça stok miktarı Bakanlıkça belirlenir.

İthalatçının herhangi bir şekilde ticari faaliyetinin sona ermesi halinde, kullanım ömrü süresince bakım ve onarım hizmetlerini, o malın yeni ithalatçısı sunmak zorundadır

:good:
hah, benim dediğim şey bu işte.

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Malesef sevislerin stok seviyelerine yok denecek kadar az. Balık baştan kokar misali bunun asıl suçlusu Türkiye opeldir.Servisler stok seviyelerinde olmayan malı genel distribütörleri olan türkiye opelden talep ediyorlar. Ondada yoksa Türkiye opelin kanalı ile dışarıdan temin ediyorlar. Hem tekel olacaksın sonrada stok seviyesini bulundurmayacaksın .Ağustos ayında ayni sorunu bende yaşadım. Parça almanyada bulunmadı hollandadan temin edilmiş . On beş gün bekledim. Sorumsuzlığun daniskası.:(

mmucahid

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar yaklaşık 1 hafta önce başıma gelen bir olayı anlatmak istiyorum arkadaşım emanet peugeot 407 hdi arabanın sağ tarafını sürtmüştü araba kaportası fazla hasar görmedi fakat otomatik katlanabilir ayna kırıldı hemen kaporta boyacıya beraber gittik arabayı 2 saat içinde vermesi gerekiyordu yaptırmadan vermek istemedi sahibine
kaportacı aynayı aksaray parçacılarından almamızı söyledi dolaşmadığımız peugeot parçacısı kalmadı aradığınız aynanın katlanabilir olanı yok boşuna arama bulamazsın dediler
bizi aksaray yeni kapıda bulunan ismini hatırlamadığım yetkili servise gönderdiler tabii parça oradada yoktu on tane ye yakın servis oradan arandı bulunamadı son olarak peugeot türkiyede varsa vardır yoksa fransadan gelecek dendi peugeot türkiyede varsa bile 1 haftada anca gelir dendi
yahu arkadaşlar sadece bir ayna için 1 hafta beklenirmi oda peugeot türkiyede varsa daha sonra bir parçacı vasıtasıyla kaza yapmış bir araç aynası bulabildik.
işte onlarca milyar verip araba alan biz tüketicilerin hali

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opeli bilmiyorum ama renault 1 haftadan sonra her gun için 25 euro ödeme yapıyor.

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
opeli bilmiyorum ama renault 1 haftadan sonra her gun için 25 euro ödeme yapıyor.

Bilmemesi mümkünmü.:confused:
İşlerine gelmiyor.Daha önceki mesajımdada belirttiğim gibi
Sorumsuz olan türkiye opel dir .:(