opellerde performans sorunu

corsa_fb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa_fb' Alıntı:
5ooo € werdik peki ne kadar garanti werio motora 1o.ooo kmden sonra eline alırsan ne olcak bide öyle düşün sonradan yapılan hiç bi şey bence orjinali gibi olmaz
ayrıca frenler şansıman nasıl kaldırcak o kadar kuwweti

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yapılan hangi modifikasoynun garantisi var ki bunun olsun...ama dbilas biraz farklı, sitesine girip incelersen yaptıkları işe ve yaptıkları işten kaynaklacak arızalara karşı garanti veriyorlar, herhangi bir firma değiller, bayaa iyiler Opel Tuning konusunda.5.000€'ya epey bişey dahil elebetteki...frenlerin kaldırmama mevzuuna gelince maalesef çoğumuzun yaptığı başlıca hata bu...arabayı yürütmek için epey harcıyoruz ama nasıl duracak diye düşünmüyoruz.Halbuki Corsa C için Roesch yivli spor disk aynası + Ate balatalar 300€ tutuyor, çoğu perf parçasından ucuz olmasına rağmen işlevi onların 10 misli...

dejaay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
06cey66' Alıntı:
arkadaslar bildiginiz gibi opeller cok yakiyo ama gitmiyo:mad:

bu soruna 2 cozum buldular
1. turbo takmak ama bundada elektronik aksama zarar verdigi icin ve yuksek masrafi yuzunden 7 milyar gibi .. bu is yatar:cry:
2. tup takmak buda az diil 2 milyar dediler..

sizce baska ne yapabiliriz:eek:[/quot

Başka bi opel al !:D

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok yakma meselesi tamamen kendi sürücülüğünle ilgili sağ ayaına hakim olamazsan bnm gbi 1.4 astra ile 15lt de yakarsın 100kmde şehir içinde ama perform konusunda bmw coupeyi de asablrsin(tamamen sürücüyle alakalı).ama en ii performans ölçümü pistte yapılandır.yawaş gittiinde şehirler arasnda 5,8lt gbi değerleri de göreblrsin...(kendi gözlemlerim)

alpervectra-B

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bende bu mantığı anlamıorum.bence araç alırken bu tip şeylere bence çok dikkat etmek gerekio.ve sakın golf fsi falan düşünme oda ayrı bi hayal kırıklığı olur derim ben.1,6 bu hacimde bu hp de bu ağırlıktaki hiçbi araç yürümezzz istenildiği gibi bence.ve gereksiz masrafada girme derim ben skyeye'ninde dediği gibi twinport yazılım bile yapılamayan bi araç.

C

cptdeniz

Bilgi Girilmemiş
sismik' Alıntı:
sorun bence tüm 1.6 motorlarda yaşanan tipik sorun. arabaların kasaları ağır ve motorları kasaya göre düşük tutuluyor. Nedeni malum şu hepimizin bildiği vergiler :). Sonuç olarak motor araca yetmediği için ivmelenme için yüksek değerlere ihtiyaç duyuyor buda yakıt artışı olarak ceplerimize yansıyor. Düşükmotorda + performans = yüksek yakıt tüketimi = uçan paralar :)

valla sismik ben sana katılmıyorum. bende 1.6 vectra var 97 model 304.000km de ayrıca ve hıc motor yapılmadı ama duzenlı servıse gıdıyo neyse dedıklerınde dogruluk payı var kalkısta yavas kalıyo bıraz ama 2 den sonra super hızlanıyoo . ankara cevra yolunda 215 i gordum dıyebılırım yakıttanda memnunum 1250 km yol kontak bıle kapatmadan sadece 200-210 ytl ye ve 90km sabıt hız değıl 100 den asagı hıc dusmeden yerı geldıgınde 180-190
bazen dıyorum 1.6 vectra boyle ıse 2.5 vectra kullanan arkadaslar ne der kımbılır.

kor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence sn tüpü hiç düşünme çünkü arabanın gücünü büyük ölçüde azaltır...
turbo da çok maliyetli... ya güzel arabaya biniyosan yakacak kardeşim...
ben bunu bilirim, bunu söylerim:)

bozcurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaa :D aman nazar değmesin benımkı cok az yakıyor performansından da cok memnunum 1-2 vites düşük ama 3-4-5 iyi gidiyor sanırım yenı vectra ya 6. vites iyi giderdi :):) yakıt konusunda benım vectraya (C) 150 ytl bi fulledim bide 20 aldım suanda 870 oldu ve daha 60km yazıyor vede en sevdiğim şeyı usturuplu kullanınca başlıyor 61km-62km-63km:D:D

nuribastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben burda opellerin savunuculuğunu yağmış gibi olmaıyım tamam haklısınız arabalar 1300-1400 kilo (astralardan bahsediorum)buna 105 bg az gelio ama ben diğer arabalarla kapıştığımda aşağı kalır yanını pek görmüorum ya...önüme dişlisimi gelmedi dicem hergün gelio illaki bikaç tane...bu kdr memnunietsizlik fazla diilmi ya?artı arabalara turbo taktırmak,lpg taktırmak arabanın orjinalliğini bozmak bana göre diiil...yaptıran arkadaşlara saygı duyarım ama kimse bi araba almadan araştırmadan almaz.sonuç olarak biz bu arabaları alırken 1.6 105 bg olduğunu bilerek aldık...performansa türkiye gibi benzinin deli para olduğu bi ülkede düşkün olmak herkesinde harcı değildir.zaman gelio bi tarafımız yırtılıo yakıt tasarrufu die...performans isteyen arkadaşlar zaten 1.6 araba almaz...gittiği kdr gidio bu da bana yetio saygılarımla...