orj kapıya değişmiş dediler :S

NoBLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen hafta otomobilimi sattım 2 parça boya vardı cizikden dolayı ön süğrücü kapısı ve sol arka çamurluk da ama arka kapıda boya olmamasına rağmen değişmiş dediler sanayici gozumun onunde abi bu değişmiş felan dedi boya ölçen cihaz orjinal diyo arkadaş sağolsun bi macun varmış o ince çekilmiş ona bakarak değişmiş demiş anlamış değilim pazarlık bozuldu ve bütün planlarım alt üst oldu .. Sanayicilerden çektiğimiz nedir kardeşim ya :S

murattarum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eski ford aracımın bir çamurluğu değişikti.sattığımda 5-6 ustaya baktırılmıştı,kimisi orjinal dedi kimisi ikiside değişik dedi,değişik değil boyalı dendi,herkes birşey dedi her ustayı kafaya takmamak lazım

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boya kalınlığına göre o cihaz orjinal diyorsa pazarlık neden bozuldu ki her usta kafasına göre birseyler söylüyor gölge düşse renk farkı var derler :D

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biz skodayı satarken adama diyoruz. bak kardeş sol arka kapı ve sol arka çamurlukta boya var. adamın yanında getirdiği usta arabaya baktı. sol arka kapı orjinal sol ön kapıda boya var demez mi... yaa sol arka kapıyı biz boyattık diyoruz adama yok o orjinal diyor. laf birkere çıktıya ağzından dönemiyor :D

NoBLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet ya sanayicilere güven olmaz ama işler karışık galericiye verdim 18 e oda 19 a musteri bulmuş değişik deyince bizi çağırdılar boyası ojr. ama değişmiş böyle bi ifade olamaz ya.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
değişse ne olur boya olsa ne olur hiç anlamam çokda saçma gelir değişmişlerde kapısızmı kalmış araba yada kapı açılmıyormu gidipde opele mercedes kapısımı takmışlar aynı işde eski parça çıkmış yenisi konmuş.. boyansa ne olucak ben çizik göçüğü olan rengi atmış arabayla insan içine çıkıcağıma kendimi rezil ediceğime gider boyatırım tertemiz kız gibi arabayla çıkmayı tercih ederim.. önemli olan şase o sağlamsa arabanın tavanı sağlamsa taklası maklası yoksa yürüyeni motor iyise alınır..

millet orjinal diye kara duman atan yağ yakan yolda şeritte gidemeyen araçları alıyor..sonra gidiyor o arabayada bir ton masraf ediyor..

bunlar hep eski nesil doğancı şahinci kültürüyle büyüyen neslin takıntıları.. ama yeni nesiller bu konuda daha bilgi ve kültürlü neyseki...

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel açıklama bende hep bunu savunurum bu bilinci aşılamak lazım insanlarımıza

turkerrr

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
bencede boyaya takılmamak gerek...

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
hayır simdi zaten söyle bisey var ..kendi arabamdan örnek veriyorum araba 12 yaşında ben bu arabada boya yok ilkgünki gibi dersem zaten yalan söylemis olurumki bu milletin boya fantezisi beni öldürüyo