Orjinal araç rengi muayeneden geçemedi!!

nightboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba 2008 model corsa D ile İstanbul dudullu muayene istasyonuna gittim ve ağır kusur listesi ile geri döndüm. Aldığım kusur listesi:
1-Araç bildiğiniz üzere sunroof olduğu için orjinal fabrika çıkış siyah ama ruhsatta kırmızı olduğu için ağır kusur verildi.
2-Jantlar 8 delikli benim araç 4 bijon olduğu için ağır kusurlu
3-Sisler çalışmıyordu normalde hafif kusur olması gerekirken içindeki ampulu incelemişler.Xenon ampul var dediler ve muayeneden kaldım.
Araç rengi ile ilgili opelden yazı aldım orjinal bu olduğuna dair uygunluk belgesi geldi kırmızı olarak ve muhtemelen muayeneden geçirmeyecekler ve bende yasal haklarımı kullanacağım.
Şuan tek önemli sorun jantlar bi ona çare bulamadım geçici jant temin edebileceğim yer arıyorum.Bu arada dudullu muayene istasyonundan uzak durmanızı öneririm diğer muayene istasyonları bu kadar düz mantık değil.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracinizin rengi ne anlayamadim sunroof la ne ilgisi var rengin? Bijonlar 8 delikli ama arac 8 olamaz.jantin farkli bijonlara takilabilirligi icin mi acaba

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nightboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracinizin rengi ne anlayamadim sunroof la ne ilgisi var rengin? Bijonlar 8 delikli ama arac 8 olamaz.jantin farkli bijonlara takilabilirligi icin mi acaba

Corsa D 3k araçlar sunroof olduğunda büünlüğü sağlamak için piano black tavan olarak üretildi. Sunroof var ise tavan araç renginde değil pianoblack olarak gelir.Jantın bijon deliği 8 çünkü 4x100 4x108 gibi diğerlerine uyum sağlaması için

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
diğer konuya da yazdım, buraya da yazayım, aynı tür jantlarla Tüv'den en az 3 kere geçtim, bence gittiğiniz istasyonu değiştirin :)

srTC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Esenyurt tuv turkw gidin. En anlayisli istasyon bu zamana kadar karsilastigim

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa D 3k araçlar sunroof olduğunda büünlüğü sağlamak için piano black tavan olarak üretildi. Sunroof var ise tavan araç renginde değil pianoblack olarak gelir.Jantın bijon deliği 8 çünkü 4x100 4x108 gibi diğerlerine uyum sağlaması için

Bu adamları kesinlikle şikayet ederdim ben olsaydım BİMER e derhal yazmalısınız.ilk yazinizda anlayamadim kusura bakmayin.böyle bir sacmalik olamaz..arac görmemisler sanırım. jantlarda ise poryada bijon deliji bos kalmadiktan sonra bitmistir.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Jant meselesini çok anlamadım ama tavanın piyano black kaplama olması ruhsatta yazmıyorsa bence aracı aldığınız bayiyi sıkıştırın. Sonuçta sürekli olarak karşınıza çıkacaktır. Muayene istasyonunun bir suçu yok bence. Ruhsatta yoksa adamlar haklı gibi... Her ne kadar orijinali olsa da ruhsatta yer alması gerekiyor diye biliyorum.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tavanı kaplı aracların ruhsatında yazarmı ogrenmek lazım tabi.ama jantı anlayamamaları tamamen bilgisizlikten kaynaklı bijonları tamam aracın. olmayan delige bijon nasıl takilabilir o sadece janttaki diger bijonlu araclarla uyumu icin yapilmis delikler.

nightboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Jant meselesini çok anlamadım ama tavanın piyano black kaplama olması ruhsatta yazmıyorsa bence aracı aldığınız bayiyi sıkıştırın. Sonuçta sürekli olarak karşınıza çıkacaktır. Muayene istasyonunun bir suçu yok bence. Ruhsatta yoksa adamlar haklı gibi... Her ne kadar orijinali olsa da ruhsatta yer alması gerekiyor diye biliyorum.

bayi muğla opel ve çaışanların çoğu arkadaşım hatta bana opelden uygunluk belgesi geldi yani diğer bir tabiri ile fabrikadan çıkarkenki ruhsat ordada kırmızı yazıyor. Panaromik cam tavan olarak geçtiği için(sunroof tavanın yarısından büyük olduğundan) bu şekilde üretiliyormuş ve sadece benim araç değil türkiye genelinde bir çok araç olduğu için bu şekilde sadece belirli muayene istasyonlarından geliyormuş.