Oruç - Sigara - Dayak

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Otogarda sigara içen savcıya ‘oruç’ dayağı

11:09 | 03 Eylül 2010

Harun GÖKÇEOĞLU/YOZGAT, (DHA)

Yozgat Otogarı'nda otobüs bekleyen Kadışehri Cumhuriyet Savcısı Özcan Çubukoğlu, Ramazan ayında açıkta sigara içtiği gerekçesiyle 2 kişi tarafından dövüldü.

Olay, önceki gün saat 12.00 sıralarında Yozgat Otogarı'nda meydana geldi. Otobüsün hareket saatini bekleyen Savcı Özcan Çubukoğlu sigara içmeye başlayınca, çevreden birkaç kişi ‘Ramazan ayında açıkta neden sigara içiyorsun?’ diye laf attı. Savcı Çubukoğlu’nun sigara içmeye devam etmesi üzerine bu kişiler Çubukoğlu'na saldırdı. İddiaya göre Çubukoğlu, savcısı olduğunu belirtmesine rağmen 2 kişi tarafından dövüldü. Burnu kırılan Çubukoğlu, 112 Acil Servis tarafından Yozgat Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Olayla ilgili gözaltına alınan 2 kişi, sorgularının ardından sevk edildikleri adliyede, açıklanacak duruşma gününe kadar ‘her gün polis merkezine giderek imza atmak’ şartıyla serbest bırakıldı.
Kaynak:http://www.milliyet.com.tr/otogarda...kiye/sondakika/03.09.2010/1284588/default.htm

YORUMSUZ :(:(:(

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
dinde zorlama yok diyorlar bu iyi günlerimiz

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
islamiyette oruç tutmadığı için adam dövmek olduğunu hiç sanmıyorum,bu yobazlıktan başka bir şey değil:(

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ulan sanane adamın içtiği sigaradan yediği yemekten. hala aynı şeyler yaa.

kara_büyü

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tabi karşılıklı hoşgörü diyelim arkadaşlar. geçen antalyada 40 derece sıcakta karşıdan karşıya geçen adamın elinde dondurma gördüm. öyle bi yiyorduki çok canım istedi.
tabi bunu yaptı diye dövmekde tam yobazlık itiraz yok.. evinde, restaurantta yese daha hoş olmazmıydı. karşılıklı hoşgörü ve birbirimize saygılı olmaya ihtiyacımız var..

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sana ne arkadaş yiyen yesin içen içsin. bunlar gibiler yüzünden islam yanlış tanınıyor.

atomkarinca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ama bu anlayişin iki taraflida olmasi lazim bence yani tamam adam dövmek doğru bişey değil ama oruc tutulan bir zamanda da tutmayanin daha dikkatli ve daha düşünceli davranmasi gerekmezmi sokak ortasinda bişeyler yeyip içmek doğru bir davraniş değil bence ... Bende tutmuyorum ve sigara da içiyorum malesef ama sokak ortasinda milletin gözünün içine baka baka da ne sigara içiyorum de ne birşeyler yeyip içiyorum . Dövenler haksiz elbette ama sokak ortasinda sigara icen kişinin tutumu da yanliş bence