otomatik astra kullanan arkadaşlar

sarsugh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar astra otomatik alamayı düşünüyorum manuel astralara baktığımızda fiyat lar daha makul seviyede bu araçların size sormak istediğim bazı sorular var
1-otomatik vites araçların bakım maliyetleri ağırmıdır
2-lpg li bu araçlar ne kadar yakar
3-kronik sorunları varmıdır
4-almayı düşündüğüm seri 2000-2002 edition ve eleganc modellerdir

yardımlarınız için teşekkürler

turgutoprak

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
valla bende 2000 cd otomatik var.düz vitesten biraz fazla yakıyor şimdiki gaz fiyatıyla 1.75-1.90 lira yakıyor.tavsiye ederim ben çok memnunum bakım maliyetlerinde düzlerden + olarak sadece şanzuman yağını değiştirme var diğer masrafları aynı

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
yanlış anlaşılmasın bir de vites yağının hep değiştirilmesi gereken bir şey olmadığını ekleyelim. sandığım kadarıyla otuz bin km civarında değişiyor. ve masrafı da 60 tl civarı. astra g kronik sorunu olmayan taş gibi bir arabadır. her ne kadar manuel vitesin fabrika verileri otomatikten daha iyi olsa da onlar profesyonel sürücülerin elinde özel ayrılmış pistlerde ulaşılabilecek sonuçlarır. trafiğe çıktığınızda otomatik vites üstün ve konforlu çıkacaktır

OnurOz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende otomatik vectra var bu güne kadar şanzumanla ilgili hiç bir sorun yaşamadım ve çok memnunum şehir içi dur kalk çok yapıldığında %10 fazla yakar uzun yolda çok tasarruflu benim düşüncem böyle

sarsugh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
paylaşım için teşşekkürler

argovolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanlış bilmiyorsam opellerin Otomatikleri dünyanın en sorunsuz Oto Şanzımanlarından biridir. 5 senedir kullanıyorum yaşadıgım tek problem çakmak soketindeki kısa devrden dolayı Otomatik Vites sigortası atmıştı.1 liraya çözmüştük sorunu.Onun dışında bir problem yaşamadım.. Arkadaşın dediği gibi yakıt tüketimi çok fazla, bir de 6 ayda bir fren balatası değiştirisin kullanıma göre bilgin olsun..

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar astra otomatik alamayı düşünüyorum manuel astralara baktığımızda fiyat lar daha makul seviyede bu araçların size sormak istediğim bazı sorular var
1-otomatik vites araçların bakım maliyetleri ağırmıdır
2-lpg li bu araçlar ne kadar yakar
3-kronik sorunları varmıdır
4-almayı düşündüğüm seri 2000-2002 edition ve eleganc modellerdir

yardımlarınız için teşekkürler

Kardesim otomatik arac alacaksan dikkat etmen gereken,fitesleri vurgulu atmamasi,roketledigin zaman vurmamasi,fitesi ileri geri P ye R ye gecirirken cok kolay gecmesi hafif bir sallanti normal..bu durumlarda otomatigin hic bir arizasi olmadigini anlamasi olursun...otomatik hor kullanilmadi ise ve yukaridaki hatalar yok ise kolay kolay masraf acmaz,,her 105000km türkiye sartlarinda her 90000km de sanziman yagi ve filitresini degistirsin...
ve sehir ici yakit 100km de 0,5 litre benzin farki vardir...

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
Ayrıca şunu da ekleyelim, otomatik vites sanılanın aksine manuel vitese göre daha az masraflıdır. hatta otomatiğin hiç masrafı yoktur. Sağlam olduğunu varsaydığımız bir otomatik viteste değişecek parça vs yoktur. ama manuel viteste zamanla baskı balata vs değişimlerinden kaynaklanan masraflar otomatikte olmaz.