Otomatik Astra Stop Ediyor

dockland

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba,
2001 Model Edition 2000 Otomatik Vites Astram var. 165bin kilometrede. Araç bir süredir yüksek devirden bir anda düşerse stop ediyor. Mesela ışıklarda durunca falan. Ama sakin kullanımda stop etmiyor. Stop edince de çalışması zor oluyor. Biraz beklemesi gerekiyor. Hemen çalışmıyor. Üstelik herhangi bir arıza ışığı da yanmıyor.Bu forumdaki okuduklarımdan bobin ya da egr olabileceğini öğrendim. Bobin yeni değişti sorun ondan değil. Egr de 1,5 sene önce yetkili serviste değişmişti. bu yüzden yetkili servise götürdüm bugün. Sorunu anlattım dedim ki egr'den galiba. Adamlar baktılar baktılar. Sonra dediler ki egr ve bobinde sorun yok. Silindiri açacaz, kurum vardır ya da sübablarda sorun vardır. Ben de dedim ki (yine burada edindiğim bilgilerden :) ) dünyanın parası tutar carbon clear yaptırayım. Usta dedi ki carbon clear 15 gün gitmez sana. Yine aynı hale gelir. Ben de aldım geldim arabayı. Size danışmak için. Yardımlarınızı bekliyorum.
1) 165bindeki arabaya carbon clean (daha önce hiç yapılmadı) zarar verir mi? Sorunumu çözer mi?
2) Silindiri açtırınca bi zararı yok mı arabaya? SAtarken bir eksi sayılır mı?
3) Egr olabilir mi? Eğer olursa garantiden değiştirtmeye çalışacam,
Şimdiden çok teşekkürler

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
carbon clean sorunu çözer ama 15 gün içinde 2 defa yaptırman gerekiyor çünki km fazla kurum fazladır yanma odasın da ilkde etkili olmayabilir ama 2. de sorun kalmyacaktır geç çalışmada ve stop etmede egr valfinden yapıyor bazen arıza vermiyor egr valfi yanıltabiliyor

dockland

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sağol ustam, egr'ye özellikle dikkat çektim ama maalesef dinlemediler

dockland

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer Egr'dense problem arıza ışığı falan yanar mı zamanla? Arıza vermediği için değiştirmiyorlar. Garanti de mayısta dolacak. Arıza verse de değiştirsem diyorum artık o duruma geldim

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
senın stop etme ve geç çalısma sorunun tamamen egr den

dnanor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben mart ayında 145000 deki astra g aracıma yaptırmıştım carban clean işlemi.bir sorun yaşamadım.
ama daha önce okuduğum kadarıyla yüksek km.lerdeki araçlarda bazı sorunlar çıkarabiliyormuş.bunun nedenide kimi parçaların yıpranmış olması nedeniyle kimyasallarla işleme tabi tutulduğunda.formda okumuştum ama konu başlığını hatırlayamadım.ama bilgiyi mehmet gazihan isimli arkadalımız vermişti.
bu arada tansu ustam diyorsa kesinlikle doğrudur derim ben...

dockland

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar araçtaki problemi çözdük ama tesadüfen oldu :) dediğim gibi yetkili servis silindir kapağını açacaktı egr'den değil dedi. Kavga edecektik az kalsın :) birsürü ustaya daha gösterdim. Sonra bi usta 2 gün uğraştı. Yine olmadı. Aynı usta arabayı geri alacakken ben, bujilere bi tezgahta birşeyler yaptı bi de EGR'nin soketi midir nedir (EGR'ye giren kabloyu) çıkarıp taktı. Sorun çözüldü :) Ama tam olarak hangisi çözdü anlamadım :) hala ustanın da haberi yok sorunun çözüldüğünden :) tam komedi...

superface_76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaa.. benimde bu egr ve bobinle ilgili başım dertte. bobin değişti. araba aynısını tekrarladı 2 gün sonra.. daha servise girer girmez silindir kapağını sökmeye kalktılar. çözemeyince silindir kapağını sökmeye çalışıyorlar anladığım kadarıyla. işçilik maksat. çıktım servisten nedir anlamadım lambada söndü arabada normale geldi. 2 haftadır sorunsuz biniyorum. (nazar değmesin) üstadlar daha iyi bilir ama bence silindir kapağı sökülmesi çok mantıksız. saygılar...