Otomatik Olarak Vites Düşmesi Sorunu

HAKANYILDIZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi çalışmalar. 2015 Corsa (enjoy) aracım var. Teknik serviste dahi sebebi bulunamayan bir sorunun çözümüne ihtiyacım var. Aracım 1.4 Benzinli otomatik şanzıman. Araç hızı gaz basmaya müsait otoyollarda 170 km/sa hızı bulduğu anda 6. vitesten 5.vitese düşürüyor ve devir 6000-7000'leri görüyor. Ki bu durumda zaten daha fazla hızlanmıyor da. Hızın kesilmesinden ya da sınırlandırılmasından yana bir şikayetim yok, ancak neden vites düşürüp motoru ciddi anlamda bağırtarak riske sokuyor. Bu sorunun cevabını arıyorum. Teşekkürler. İzmir'de yaşıyorum. Ancak aracı Sakarya'dan aldığım için oradaki teknik servisime sordum, zerre katkıları olmadı. Umarım buradan aradığım cevaba ulaşabilirim.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
bu durum bence fabrikasyon bir ayarlamadan kaynaklanıyor. önceki aracım 2016 corsa otomatikti. ilk 3 vitese devir fark etmeden elle müdahale edip vites atarken 4. vitese asla atmaz devir ve hız yükselince atardı. böyle bir saçmalığı bahsettiğiniz yüksek hızı koruyabilmek adına yapmış olabilirler.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
17 den sonra hızlanmaya çalıştığınızı düşünüp vites düşürmesi normal
gazdan hafifçe ayağınızı çekerseniz ve gaza ani basmazsanız son viteste kalmaya devam eder