Otomatik vites geçişi

Yunus Dadaş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2016 model Astra sedan 1.4 turbo sport Stil otomatik araç kullanıcısıyım. Aracı ikinci el aldım. LPG li 18.500 km de. Ancak araç vites geçişlerinde özelliklerde 4 viteste geçerken aractta hissedilir derecede irkilme oluyor ve bunu yolcularda hissediyor. Özel servise gittim online bağlantı yapıp güncelleme yapalım düzelebilir dendi. Daha önceki Astra otomatik kullandım böyle sıkıntı yoktu. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim...

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Yunus bey öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Sorununuzla ilgili olarak aracı manuel moda alıp o şekilde denermisiniz ? Biliyorsunuz opelin bu seri araçlarında kullanılan tam otomatik şanzımanlar en sorunsuzlar olarak biliniyor. Bu kadar düşük bir kilometrede bir sorun olacağını sanmıyorum. Yinede dikkat etmek lazım.

Yunus Dadaş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yunus bey öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Sorununuzla ilgili olarak aracı manuel moda alıp o şekilde denermisiniz ? Biliyorsunuz opelin bu seri araçlarında kullanılan tam otomatik şanzımanlar en sorunsuzlar olarak biliniyor. Bu kadar düşük bir kilometrede bir sorun olacağını sanmıyorum. Yinede dikkat etmek lazım.

---- Seri mesaj engellendi. Mesajlar birleştirildi. (Opel Forum) ----

Hasip Bey hoşbulduk. Öncelikle alakanız için teşekkür ederim. Dün gece mesajı yazarken disardayim. Eve dönüşü ve daha önceleri de dahil olmak üzere manuel olarak da denedim aynı irkilmeyi yaptı. Şehir içi sakin kullanımda irkilmeyi bayağı hissediyorum. Aracin aşırı irkilmesi esnasında hemen manuele geçiyorum bakıyorum ki vites 4'de. Özellikle 4. Vitese geçerken bu sorun yaşanıyor. Ama önceki kullandığımı araçta Opel Astra 1.4 turbo j kasa hatchback kasa LPG liydi çok memnundum. Bu araçta bunu yaşayınca moralim bozuldu. Sizce servisin online güncelleme işlemi sorunu çözer mi?

Son düzenleme:

lab halil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi akşamlar yunus bey benimde 2014 astra j 1.4 t aracımda aynı problem var 3 den 4 e geçişlerde deviryükseltiyor. siz bi çözüm bulabildiniz mi

Muratquitar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar bu sorunun bir benzeri bende de mevcut araç 4’den 5 yada 5’den 6 ya geçerken aşırı titreme sarsılma gibi birşey yapıyor yanı geçmemek için can atıyor sanki hız ortalama 80-100 km arası diyebilirim. Bu konuyla ilgili olarak çözüm bulabildiniz mi ? Birde bu tarz konuların altına sadece sorunu çözene kadar değil, çözdükten sonra da gerekli bilgileri yazıp herkesin öğrenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Hasip

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Araciniz benzindede ayni tepkiyimi veriyor? Yoksa sadece lpg demi yapiyor bunu

Muratquitar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araciniz benzindede ayni tepkiyimi veriyor? Yoksa sadece lpg demi yapiyor bunu

Merhaba. Araç benzinli LPG hiç takılmamış 106.000 km de otomatik 1.4 turbo modeli. 2013 model.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Aracinizi bilgisayara baglatip sanzuman unitesini bi kontrol ettirin herhangi bir hata kodu geliyormu

Muratquitar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracinizi bilgisayara baglatip sanzuman unitesini bi kontrol ettirin herhangi bir hata kodu geliyormu

Yaklaşık 1 hafta önce bilgisayara bağlattım bakım icin herseyi kontrol ettiler sadece lamba arızası vardı onu da giderdiler

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Ozel servistemi baktirdiniz? Aractaki ariza kaydini sorgulamakla sanzumandaki ariza kaydini sorgulamak farkli seyler. Ariza kaydi aracin beynine gelmiyor sanzumanin beyninde kaliyor olabilir. Tech2 veya wow gibi teshis cihazlariyla sanzuman unitesinin ariza kaydina bi baktirin

Zafer Başaran

• Beğen
Tepkiler: Muratquitar