Otomatik vites sevenler derneği

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk once ilginden dolayı teşekkür ederim. hızda bir dusus gozlemlemedim. gece kıs boyle bir sorunda yaşamadım. belki şanzıman yagı değişmesi gerekebilir diye dusundum bende. ışıkda durdum diyelim ve frene bastım ondan sonra ayağımı cektiğimde hareket etmiyor cok hafif gaza gokunup bıraksam hareket ediyor. ve bu sorunu her zamanda yapmıyor.

o haraket etmediği anda sanki vitesde değilmiş gibimi yapıyor. yağ seviyesine bir baktırabilirmisin. sanırım derdin balata değil.
giderken frene basıp tekrar gaza bastığında araba sanki vitesde değilmiş gibi yapıp vuruntu yapıp tak diye vitese geçiyormu

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle herkeze merhaba arkadaslar sizlere bikaç sorum olcak 1996 model vectra b cdx2500 otomatik şanzıman opelim war arabamla manuel 1-2-3 vites kullanıyorum bunun bi zararı war mı çevremdeki insanlar korkutuo beni birde şanzıman yağının azalıp azalmadığını nası ölçeriz ve şanzıman kaç litre yağ alıyor

şanzıman ortalama 6-7 litredir. yağ değişiminde sadece 3 litre koyulabilir. bu 3 litreden sonra 1000km sonra tekrar 3 litre değiştirilir. sonra bir daha değişir.
şanzıman yağına bilgisayar ile bakılıyor olması lazım. 96 lar sanırım tech 1 dir. tech 1 olan bir servisde baktırabilirsin.

kullanırken 1-2-3 neden yapıyorsun bilmiyorum ama aynı işi gaz pedalıylada yapabilirsin. sadece vites değiştirdiğin yüksek devirler arası fark çok olursa balataları aşındırırsın.
birde yaş itibari ile konum sensörüde aşınıp arıza verebilir. ama bu haraketlerin normalde bi sakıncası yok. sadece aşırı devirler balata aşındırır.
eğerki bu haraketi pedalla yaptırırsan şanzıman daha çok sevinir.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hepinizin kurban bayrami mubarek olsun arkadaşlar.

Allahdan hepinize sağlik mutluluk başari ve sorunsuz bir şanziman diliyorum. Sevgiyle kalin. Mümkünse bu bayram özellikle uzun zamandir unuttuğunuz görüşemediğiniz kişilere bir süpriz yapin.

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağol burakcım seninde, biz iyiyiz dernekçilerle buluşuyoruz. önceki gün keremi misafir ettim. dün berkayla beraberdim. zamanı affetmiyoruz. senide bekleriz.
Abi biliyorsun mesafemiz çok ama altımda bi araba olursa oralara yolum düştüğünde mutlaka yanındayım haberin ola:)

Bi video atalım değişiklik olsun şenlensin ortam. Ne mi atıyorum tabiki F1 onboard tam gaz devam :)
Kulaklarınızın pasını alayım.
http://www.youtube.com/watch?v=3KZS6bZhreg

Volkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.raksotek.com
İyi bayramlar Otomatik Vites Sevenler Derneği'min güzel insanları.

Sağlık ve mutlulukla... :)

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et