Otomatik viteste boşta gidilirmi..

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben fikrimi değiştirdim. arkadaşalrın dedikleri kesinlikle doğru.
otomatik şansumanda boşa atmayın :) :)

E

Efkun

Bilgi Girilmemiş
benzin fiyatları otomatik vitesleride vurdu haklisiniz arkadaşlar.

argovolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oran sitesinden Konya yoluna döndükten sonra bayağı bir rampa aşağı gider yol.. (Boşta 120-130 ile ortalama)Bende burada sürekli boşa alırdım..Bi gün boşta giderken motor stop etti.. Freni iki pompalamadan sonra fren tamamen şişti.. Uzun süre frensiz gittim..Allahtan önüm boştu da yavaş yavaş el frenini çekerek durabildim..Allah korusun önüme bir araba veya başka bişey çıksa yapacak hiç bir şey yok..O gün bugündür hiç bişekilde boşa alamam arabamı..Varsın çok yaksın..

textilman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer boşa alındığında araç birinci vitesten daha yüksek bir devirde ve hızda değil ise ve boşa aldıktan sonra araç hızlanmayacak ise veya bu şartlar gerçekleşmese bile boşa aldıktan sonra vites tekrar D konumuna getirilmeyecek ise sakıncası yoktur. ancak bunu yapmanın yakıt tasarrufuna bir faydası da olmaz. normal şartlarda gereksiz birşey.

katılıyorum...:good:

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
Nomalde boşa alınacak konumlarda gaz vermezsen yakıt harcamaz.

Keboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oran sitesinden Konya yoluna döndükten sonra bayağı bir rampa aşağı gider yol.. (Boşta 120-130 ile ortalama)Bende burada sürekli boşa alırdım..Bi gün boşta giderken motor stop etti.. Freni iki pompalamadan sonra fren tamamen şişti.. Uzun süre frensiz gittim..Allahtan önüm boştu da yavaş yavaş el frenini çekerek durabildim..Allah korusun önüme bir araba veya başka bişey çıksa yapacak hiç bir şey yok..O gün bugündür hiç bişekilde boşa alamam arabamı..Varsın çok yaksın..

vitesin boşa atılmaması için oldukça fazla sebep yazmıştım. ama bu yazıdan sonra silip sadece KATILIYORUM demek kaldı. Sadece bu yazı yeter ama boşa atılmaması için sebep yazan arkadaşların hepsine de katılıyorum..!:alkis:

demir-korkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tasaruf amaçlıysa Yol bilgisayarı zaten boşta yaktığını,ayağını gazdan çektiğindeyse hiç yakmadığını gösteriyor.

eggy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar, bende boşa atmamaya karar verdim bu şekilde.
Yalnız, uzun süreli kırmızı ışıklarda aracı boş almayı öneriyorlar, bir şöför ustası abimiz öle demişti, aracı rahatlatırsın die..

emreyesil66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşin teknik kısmı yukarıda açıklanmış... Ek olarak; araç üreticileri otomatik şanzumanlı otomobillerde boşa almayı kesinlikle önermiyor... Zira trafik kanunlarına uyarsanız bırakın otomatiği düz vites arçlarda dahi yokuşları çıktığınız vitesle inmeniz gerekir... Keyifli sürüşler...