otopark mafyası

arsivci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni bi başlık açayım istedim.
Zira dün gece uyumakta dahi zorluk çektim.
Şöyleki; 2 sene önce arabamı aldığımda yenidir millet kıllanır, kıskanır diye evimin hemen karşısında iyi bir adamcağızın işlettiği mahalle arasında, (dörtyol köşesinde) ki otoparka bırakmaya başladım. O zamanlar fiyatlar makuldu ...

neyse gün geldi gün geçti otopark pkk cı bir mafyaya geçti.. onlar büyük olaylar ve yaralamalara karışınca orayı terk etmeye zorlandılar polis tarafından.
Al gör şimdide kendilerine milliyetçi diyen ama milliyetçiliği kötü emellerine alet eden bir grubun eline geçti..

arabamda bir iki vuruk çizik oluştu sesimi çıkarmadım..(dışarıda olmuştur diyorlar)

ama ancak yılbaşı itibariyle İstanbul/gop gibi bir yerde 100 ytl yaptılar aboneliği..kirayı ödemekte zorlanmaya başlayınca (ve de artık 2 yaşındaki araba için gereksiz olunca ) dün akşam aracımı aybaşı itibariyle çıkaracağımı söyledim patronlarına...

adam el ayak hareketlendi.. hayır bırakamazsın bu dörtyolun sağlı sollu hakkı bende.. (evimin karşıısıda) bıraktırmamm.. götür 3 sokak aşaağıya (çingene mahallesine) bırak... dedi..

bende dünden beri kukuman kuşu gibi düşünüyorum.. çoluk çocuk sahibi insanlarız.. bekar olsak biliriz neler yapılacağını ama yetim evlat bırakılmaz geriye..

bu gün bi iki yerle görüştüm herkes savcılığa git dilekçe ver diyorlar.
e savcılık emniyete havale edecek..

e gop emniyetinin neredeyse tüm polisleri (vardır elbet bunlardan olmayan ) akşama kadar bu adamların yanında..
kafa tokuşturup duruyorlar..

ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.
ya istemeyerek ve sıkıntıya düşerek aracı otoparka bırakmaya ve bir mafyanın haraca bağlamasına razı olacam yada çıkarıp belayı üzerime çekecem.. (elemanların tamamı 18-19 yaşlarında ıslahevinden çıkmış, yatacak yeri yurdu ve ailesi olmayan tipler)
:eek:

opelim.net teki arkadaşlarla paylaşayım, varsa tecrübelirini alayım.. hemde dertleşmiş olurum diye düşündüm..

umarım yersiz bir yazı olmadı..

Allah herkesi kazandan beladan ve de mafyadan korusun..:D

masques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana sorarsan önce bi avukata danış sonuçta üst mahkemelerde var poliste onlardan olsa iş ciddiye binerse görevden alınmalarına kadar gider bu iş.Ama tabi bu işi yaparken aileni ve arabanıda düşün.Adam gıcıklığına dava açtın diye arabanı 1 gecede haşat ederse o da çok kötü olur.Bence en güzeli bi avukata danış yol göstersin.Hatta ben olsam şöyle yapardım gizlice o adamın sözlerini kaydeder ilerde delil olarak kullanırdım yolun sağı solu bana ait gibisinden olanı :)

mtnplus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
havlayan köpek ısırmaz derler arabanı istedin yere ( tabi her akşam par yeri bulabiliyorsan ) bırak kimse neden park ediyorsun diye sana bir şey diyemez ha olurda çizerlerse filan arabanı polise şikayet et resmi olarak böyle böyle tehdit etmişlerdi beni de bir daha dokunmazlar arabana sende mecbur değilsin kimse para vermeye.

palermo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu ne yaa memleket itin kopuğun eline düşmüş :mad:

arsivci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
masques' Alıntı:
bana sorarsan önce bi avukata danış sonuçta üst mahkemelerde var poliste onlardan olsa iş ciddiye binerse görevden alınmalarına kadar gider bu iş.Ama tabi bu işi yaparken aileni ve arabanıda düşün.Adam gıcıklığına dava açtın diye arabanı 1 gecede haşat ederse o da çok kötü olur.Bence en güzeli bi avukata danış yol göstersin.Hatta ben olsam şöyle yapardım gizlice o adamın sözlerini kaydeder ilerde delil olarak kullanırdım yolun sağı solu bana ait gibisinden olanı :)

acilen kameralı bir telefon almam lazım, :D nikon d70 göze batar dimi:D

arsivci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mtnplus' Alıntı:
havlayan köpek ısırmaz derler arabanı istedin yere ( tabi her akşam par yeri bulabiliyorsan ) bırak kimse neden park ediyorsun diye sana bir şey diyemez ha olurda çizerlerse filan arabanı polise şikayet et resmi olarak böyle böyle tehdit etmişlerdi beni de bir daha dokunmazlar arabana sende mecbur değilsin kimse para vermeye.

erken gidiyorum zaten eve.. sorun akşam 6 dan sonra başlıyor..
neyse biriksin bakalım tavsiyeler..
Çünki istişare de maslahat vardır diye bir söz bilirim..

opelim. net gibi genç ve dinamik bir kollektif aklı nereden bulurum ben..
iyiki varsın...opelim.net.....

Tanbaron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
show tv yi ara.Mehmet ali önel(ismi buydu heralde),arena gibi bi program yapıyor.adı haber özel di heralde.1-2 ay önce istanbuldaki otopark sorununu ve mafyasını gizli kamerayla çekmişler,gösterdiler.bu yöntem daha etkili olabilir.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle onlarla , onların anlıyacagı dilden konuşma bence aile çoluk çocuk konusundaki fikirlerine tamamen katılıyorum.Eger artık otopark a bırakmak istemiyorsan aracını bırakma.Yalnız önce savcılıga (karakola degil) şikayette bulun.Burada şikayet ettiğime dair kayıt olsun istiyorum diye belirt.Çünkü karakoldan haber uçarsa bu terbiyesizler aracına zarar vermeye calisabilirler.Eger bahsettiğin gibi bir grup insanlar ise,haber uçması kaçınılmaz zaten. Ama kaskon var ise bu da çok sorun olmaz.Şikayeti ihmal etme derim, her zaman seni haklı konuma geçirir.İleride de bir olay yaşanırsa, sen zaten savcılığa dilekçe vermiş olduğundan, olayın faili belli olmuş olur.

ToMbStOnE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pzeronero' Alıntı:
Öncelikle onlarla , onların anlıyacagı dilden konuşma bence aile çoluk çocuk konusundaki fikirlerine tamamen katılıyorum.Eger artık otopark a bırakmak istemiyorsan aracını bırakma.Yalnız önce savcılıga (karakola degil) şikayette bulun.Burada şikayet ettiğime dair kayıt olsun istiyorum diye belirt.Çünkü karakoldan haber uçarsa bu terbiyesizler aracına zarar vermeye calisabilirler.Eger bahsettiğin gibi bir grup insanlar ise,haber uçması kaçınılmaz zaten. Ama kaskon var ise bu da çok sorun olmaz.Şikayeti ihmal etme derim, her zaman seni haklı konuma geçirir.İleride de bir olay yaşanırsa, sen zaten savcılığa dilekçe vermiş olduğundan, olayın faili belli olmuş olur.

aklımdan gecenlerın aynısını yazmıssınız once karakola haber vermemek cok mantıklı :good:

arsivci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tanbaron' Alıntı:
show tv yi ara.Kemal önel(ismi buydu heralde),arena gibi bi program yapıyor.adı haber özel di heralde.1-2 ay önce istanbuldaki otopark sorununu ve mafyasını gizli kamerayla çekmişler,gösterdiler.bu yöntem daha etkili olabilir.

biraz önce haber özeli aradım, hırt bi tip çıktı.. neyse durumu söyledim.. İlgileniriz dedi, zaten telefon noları görebiliyorlarmış..
ismimide verdim.. inşallah tufaya gelmeyiz..

savcılık konusu için biraz erken gibi..
önce bir çıkayım ayın 28inde. sonra bakalım tavır nedir ne oluyor
o zaman gerekeni yaparız..

bu arada komik bişey oldu.. bir arkadaşım tanıdığı durumumu bir mafya babasına iletmiş.. adam da; versin 2 binlik.. alalım façasını falan demiş.. kortum açıkçası...100 ytl den kaçıyom be

ama gerekiyo da be ...
keşke lazım olmasa değilmi...
dinsizin hakkından imansız gelirmiş.

dağ başında yanlız kalan adam.. önce dağa yazlanır.. sonra dağda mağara arar.. bulamazsa kendine çadır yapar... :D