Özelleştirmeye EVET!!!

KA®ANLIK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tarafmı ?

Siz satılmasının yanlış olduğunu ve kurumların peşkeş çekildiğini savunuyorsunuz...

Bende devletin bu kurumları işletemediğini kurumların yol geçen hanı olduğunu ve bu durumun düzeltilemediğini bunun içinde satılmasının devletin zarar ettiği halde satılmasını doğru bulduğumu söylüyorum...Ama daha önceki yorumlarımda bunların daha iyi işletilebilse satılmaması gerektiğini üst düzey yöneticilerin eş dost akraba ilişkileri ile görevlendirildiğini söyledim..Dışarıdan veya ülke içinden bu kurumların üst yönetimine kurumların bulunduğu sektörde uzmanlaşmış kişilerin konulması ve personel iyileştirmeleri ile devletin daha büyük karlar elde edebileceğini savundum..Tarafsa ben bu taraftayım...Siz hangi taraftasınız peki ?

Kesinlikle!
Doğru olanı da bu.
Yürekten katılıyorum size... :]

kayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Kayseride TAKSAN isimli Takım Tezgah üreten bi tesis var ve dünyanın sayılı metal işleme tesislerinden 2002 yılında yakından tanıdıgımız "Büyükmıhçı" firmasına Abdullah GÜL'ün "kasasında parası olmayan ihaleye girmesin" sözü ardından 10mılyon$ a nakit satıldı.. 7mılyon m2 arazi ve 400lojman artı olarakta makinaları vardı, firma MİO Kimya ASİL Derinin sahibi ve HES kablonun büyük hissedarlarından dı, Makineler beş para etmez hurda yıgını çıktı ve bu iki firma (MİO ve ASİL deri) son 3 yıldır batma aşamasında çok büyük sıkıntılar içerisinde bütün firmalar haciz yoluyla tahsil ediyorlar...

Taksan'ı elindeki parasıyla alan firma sahipleri yatırım için kredi ve teşvik alamadılar...

Taksan sanayiide sözleşme oldugu için satamıyorlar... 10mılyon $ a aldıkları firma sonları oldu...

İşte Bi Türk alırsa hiç DIŞGÜÇLER bu hale getirirler... Ayakları üzerinde duramayan bi ülkede siz neler bekliyosunuz ben merak ediyorum. Bunu yabancı bi ortakla alsalardı bütün dünyaya TAKIM TEZGAH imal ederlerdi....

Sİz hala Niye kendı vatandaşımız almıyoda dışardan alıyorlar diyosunuz...
Köylü-Şehirli ayrımı yapılan ülkede bişey beklemeyin

Bu arada Firma Abdullah GÜL'ün yakını oldugu halde son durumu bu ...

pugga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kusura bakma abicim ama
Abdullah gül le alakasını anlayamadım

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben batıp batmamasına bir tek birşey diyebilirim.
Tİcari beceriksizlik.
Madem hurdaydı bakmadanmı aldı?
Sanki gümrükten araba alıyorlar...
aldı yaptı zararmı etti.Bana göre malını pazarlayamadı...

Firmanın geçmişiyle ilgili bilgi sahibi değilimi ama araştırıcam öğrenicem.
sizin yazdıkalrınızdan onu anladım suanda...

Abdullah gülün cok fazla akrabası var Kayseride, ve coguda çarşıda kücük esnaflık yapıyor;)...

Neutral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşte Bi Türk alırsa hiç DIŞGÜÇLER bu hale getirirler... Ayakları üzerinde duramayan bi ülkede siz neler bekliyosunuz ben merak ediyorum. Bunu yabancı bi ortakla alsalardı bütün dünyaya TAKIM TEZGAH imal ederlerdi....

Sİz hala Niye kendı vatandaşımız almıyoda dışardan alıyorlar diyosunuz...
Köylü-Şehirli ayrımı yapılan ülkede bişey beklemeyin

bu görüşlerinize katılamayacağım malesef. :(

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
özelleştirmeye hayır diyen akadaşlar bi gün devletin bankasından işlem yaptırsınlar bi günde özel bi bankadan sonra aradaki farka bi baksınlar ve öle eleştiri yapsınlar...

ayrıca bu tür konular ya ideolojik düşünceler sebebiyle açılıyo yada konuşıldukça ideolojik yöne çekiliyo...

KA®ANLIK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
özelleştirmeye hayır diyen akadaşlar bi gün devletin bankasından işlem yaptırsınlar bi günde özel bi bankadan sonra aradaki farka bi baksınlar ve öle eleştiri yapsınlar...

ayrıca bu tür konular ya ideolojik düşünceler sebebiyle açılıyo yada konuşıldukça ideolojik yöne çekiliyo...

Bu yorumu konunun tamamını okuduktan sonra mı yaptınız,
yoksa öyle rastgele okumuş olduğunuz bir mesajdan sonra mı, merak ettim gerçekten.