Özelleştirmeye EVET!!!

masques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
telekom ömür boyu özelleştirilmedi 20 yıllık dikkatinizi çekerim yapılan yorumlar bunun eşliğinde yapılsın

KentucKy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Devlete sırtını dayamak diye bir terim vardır..Girersin bir devlet dairesine..Ya işe gidersin..Canın istemezse gitmezsin..Her ay alırsın takır takır maaşını..Canın sıkılırsa başka bir işede girersin..Ama diğer taraftanda maaşın gelir...Ondan sonra devlet çalıştığın yeri satışa çıkarır..Ondan sonra eylem yapıp kendini yakarsın fabrikanın kapısının önünde...Böyle çok adam biliyorum işe gitmeden maaş alan..Bilirsinki özel sektör devletin çiftliği değil..Adamı yatırmazlar öyle..Ya adam gibi çalışırsım yada koyar kapının önüne...

Çok doğru abi ama bizimde sorumuz şu devlet anlayışında reform olması gerek.Üst düzey devlet yöneticileri gerekiyorsa Avrupadaki eş değer kurumları görmeye gitsin nasıl oluyor bu işler görsün öğrensin.Aynı şekilde bizim kurumlarımızda işlesin.Yatan memurum varsa yatırılmasın çıkarılsın işten nebiliyim caydırıcı önlemler alınsın.Yani özel sektör yapabiliyor aklı varda bizim büyüklerimizin yokmu?Var ama işlerine gelmez.Ben şahsen devletin taşın altına elini sokmadan işi kolaya döküp satmasını bir kaçış yolu olarak görüyorum.Bakınız Erbakan döneminde yapılan ağır sanayi hamlelerine.Şimdi hepsi satıldı birer birer.Benim içim gidiyor yabancıya büyük kuruluşlarımızı satınca.LDP genel başkanını dinlemiştim eğitimi bile milli eğitim bakanlığını bile özelleştiririz diyor iktidara gelince.Özelleştirme sevdasında son nokta diyorum artık başka birşey diyemiyorum...

KentucKy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
telekom ömür boyu özelleştirilmedi 20 yıllık dikkatinizi çekerim yapılan yorumlar bunun eşliğinde yapılsın

tek derdimiz telekom değil ama şunuda söyliyim telekomu alan firma kara geçti verdiği paranın çok fazlasını 19 yılda senden benden çıkaracak.devlet bunu akıl edemiyormu?

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaten devlet sektörü özel sektör gibi yönetilmediği sürece özelleştirmeler devam edecektir..Master yapmış işsiz kaynıyor ortalık bırak ünv. bitirmişini...Butür adamları yerleştir tepeye ver yetkiyi yada avrupadan dünyanın herhangi bir yerinden getir bu işin ulemasını ver yönetsin..Ama cumhuriyet tarihinden beri sen devletin en büyük kurumlarının başına dayı oğlu hala kızı bilmemne geçirirsen orası zarar da eder batarda...Bu iradeyi gösterebilecek bir hükümetin gelebileceğine inanmadığım için satılsın diyorum zaten her yer..

Vakıfbank reklamlarına bak mesela...Türkiyenin en çok kar eden bankasıymış..Nasıl peki ? Devlet desteğiyle...Emeklinin,memurun,işçinin devletin parası devlet bankalarında..Ondan sonra vakıfbank kar ediyor..Git bak 20 sene önceki parçalanmış bilgisayarlar kullanılıyor halen..Kurumsallık adına hiç bir şey yok...Çeksin bakalım devlet elini eteğini vakıfbanktan ziraatten kaç ayda batıyor...

KentucKy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaten devlet sektörü özel sektör gibi yönetilmediği sürece özelleştirmeler devam edecektir..Master yapmış işsiz kaynıyor ortalık bırak ünv. bitirmişini...Butür adamları yerleştir tepeye ver yetkiyi yada avrupadan dünyanın herhangi bir yerinden getir bu işin ulemasını ver yönetsin..Ama cumhuriyet tarihinden beri sen devletin en büyük kurumlarının başına dayı oğlu hala kızı bilmemne geçirirsen orası zarar da eder batarda...Bu iradeyi gösterebilecek bir hükümetin gelebileceğine inanmadığım için satılsın diyorum zaten her yer..

Vakıfbank reklamlarına bak mesela...Türkiyenin en çok kar eden bankasıymış..Nasıl peki ? Devlet desteğiyle...Emeklinin,memurun,işçinin devletin parası devlet bankalarında..Ondan sonra vakıfbank kar ediyor..Git bak 20 sene önceki parçalanmış bilgisayarlar kullanılıyor halen..Kurumsallık adına hiç bir şey yok...Çeksin bakalım devlet elini eteğini vakıfbanktan ziraatten kaç ayda batıyor...

evet aynı noktaya geliyoruz biz diyoruz ki "devletin görevi satmak değil yönetmektir o yüzden hala oğlu dayı oğlu mantığı kalksın profosyonel yöneticiler siyasi kimliklerine bakılmaksızın başa getirilsin",siz diyorsunuzki "böyle bir hükümet gelmesi umududumuz kalmadı artık o yüzden daha fazla zarar etmeden satalım"...
iki düşüncede haklı sorunun özü böyle bir iradeyi iktidara getirmekte.umarım birgün bende görürüm devletin profosyonelleştiğini....

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir ATATÜRK daha gelmedikçe biz çok bekleriz burak daha...

Ar19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Özelleştirme "peşkeşleştirme" oldu memleketimizde canım arkadaşım! Ne kadar altın yumurtlayan tavuk varsa yok pahasına satılıyor! Hem de yangından mal kaçırır gibi. İlk 500 sanayi kuruluşu açıklandı ve yalnızca EÜAŞ var kamudan! Yani güzelim gelirlerimiz ermeniye, yahudiye, araba gidiyor! Özelleştirme adı altında memlekete fabrika açtırıp da istihdam yaratmıyor canım hükümetim! Ancak peşkeş çekiyor! Petkim'i seçimden önce satmalarını ve gelen sıcak parayı ne yaptıklarını zannediyorsunuz? Ya da neden su ve elektrik sömürüldü de kesintiler seçim sonrasına bırakıldı? Dünyanın suları kesilen tek başkentinde ve kesilirken borular patlatılan tek şehrinde yaşayan biri olarak lanet ediyorum bunların özelleştirmesine de, herşeyine de!
Ben 17.01'de geri çevrilmeye de razıyım! Yeter ki kalan azıcık değerimiz de peşkeş çekilmesin! Kanla aldıklarımız, inşa ettiklerimiz üç kuruşa terk edilmesin. "Sen şehid oğlusun, incitme; yazıktır atanı / Verme dünyaları alsan da bu cennet vatanı!"

Konuyu açan arkadaşın sinirli olmasını anlıyorum, son derecede haklıdır ama konu açılmışken tutamadım kendimi. Affola...

hi_cazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hatta tamamı değil %55 hissesi 7.050.000.000 dolara kiraya verildi.

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
size birşey söyleyeyim.böle bi konu ne alaka çıktı bilmiyorum kusura bakmayın yorumları da tam okuyamadım ama türkiye şartlarıwe stratejik konumu itibariyle komple liberal bir politikayla uzun vadede adım atamaz.anca sıcak para bu ülkeden para kazanmaya dewam ettiği sürece pembe tablo devam eder.

özel sektör olmalı rekabet etmeli.ama bu rekabete devlet de ortak olmalı.biz bir amerika değiliz ve mini amerika olma politikası çok yanlış.bu sayede belli bi kesim de anca daha fazla şatafat sahibi olur(yane büyük oynayanlar).ya diğerleri.bunu düşünen war mı.

ingilizler bile ekonomilerinde sosyalizmden tamamen kopmamışlardr.tek başına hiçbir akımın kesin çözü olduuna inanmıyorum.kesin çözüm devlet we orduyu ülkenin geleceğinden safdışı bırakmak değildir.şirketlerimizin global piyasada söz sahibi olacak şekilde geliştirmektedir...