Parça Fiyatları

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Parça Fiyatları Rölanti Ayarlayıcısı ve Eksantrik sensörü.Biraz acil

Aracım 98 model vectra gls x20xev motor.Arkadaşlar arıza lambası yanması sonucu devamlı gittiğim özel serviste
aşağıdaki parçaları işçilik dahil 500 tl ye değişti.Ama hala kuşkuluyum özellikle eksantrik devir sensörü ve rölanti ayarlayıcısı için fiyat pahalı geldi.Gerçi servis tanıdık ve ödemeyle ilgili beni zorlamadılar yani henüz parada vermedim 1-2 seferde vericem.Sizce fiyatlar uygunmu.Sensör mecburen değişti.Ama rölanti ayarlayıcısı temizlik işleminden sonra bozuldu.Hareket halindeyken boşta 1500 devirde kalıyordu.Acaba bu tamir olurmuydu.Boşunamı değişti.Sorun düzeldi ama fikirlerinizi bekliyorum

Eksantrik devir sensörü :90 tl (Siemens)
Rölanti Ayarlayıcı :150 tl (Siemens)
V kayışı (Gates marka)
V kayış rulmanı
1adet ufak lastik boru (Parçalanmıştı)
Motor kulağı (lastikleri parçalanmıştı)
Lpg enjektörlerinin bağlı olduğu vida yeri ve rölanti ayarlayıcının kelebek boğazı tarafındaki vida yeri yalama olduğu için toplam 2 adet torna işlemi yapıldı.Diş açmak için.Ecotek yazılı kapak toplam 10 ad ufak conta değişti.Buradaki kapağa silikon conta yapıldı ve kelebek boğazı-rölanti contalarıda değişti.WD40 la motor yıkamayla işçilik dahil 500 tl
Sensör ve rölantiden hala şüpheliyim orjinal olmasına rağmen.Birde bu gates marka v kayışı nasıldır.Orjinal olmadığı için bu takıldı.Değerli yorumlarınıza şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustalardan yorum bekliyorum.Özellikle sensör ve rölanti ayarlayıcı fiyatı piyasanın üstündemi.Aldatılmış olmayalım.Siemens olduğu içinmi bu kadar.yoksa hitachide iş görürmüydü

cetin45

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Egzantrik devir sensorunu yılbaşında değiştirdim yetkili serviste 1.6 astra 250 lira civarı tutmuştu işçilik dahil

zeka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta değilim ama vatandaş olarak gördüğüm paranın hiç değeri kalmamış olması 500e normal yapılanlar artık nefes almak para ile hele birde araç sahibi isen vuran vurana .

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Para gerçekten zor kazanılıyor.Bende serbest çalışıyorum.İş yerim var ve müşteriye fiyat verirken çok düşünüyorum kimsenin hakkı bana geçmesin diye.İnsan bidefa kuşku duymasın acaba karşımdaki beni kazıklıyormu diye.Birde tanıdık olunca daha kötü.Neyse kötü niyet aramayayım artık.Sadece dediğim bu iki parçanın fiyatından şüphe ettim acaba güncel fiyatlarmı diye.Yoksa servisler doğal olarak hem parçadan hem işçilikten kazanacak.Yeterki dürüst olunsun.Cevaplarınıza teşekkürler arkadaşlar

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence fiyatlar makul.. geçmiş olsun tekrarını yaşatmasın Allah

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araba olunca kaçınılmaz bazı şeyler Allah ağır masraftan kazadan beladan korusun hepimizi.Teşekkür ederim