park ısıtıcısı/havalandırması nasıl aktif edilir

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar vectra c lerde araç park halinde iken stop edilmiş kapılar kilitli iken de aracın içini ısıtmak ya da havalandırmak amaçlı bir özelliği var sanırım ayrıca zamanlı olarak da ayarlanabilen. kitapçıkta anlatılmış ama ben o menüyü göremedim bir türlü aracım 2004 vectra comfort.comfortlarda olmayabilir düşüncesiyle ustamın 2004 vectra elegance modeline de baktım onda da yok.aşağıda ekranda seçili olan menü nasıl görünür hale gelir acaba.klima açık iken kapatıp mı denemek lazım acaba çünkü resimde eco aktif değil.sıcaklarda aracın için havalandırmak istiyorum da tabi bizim araçlarda varsa bu özellik
lpub3.jpg

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
bu webasto oluyor, TR paketlerinde yok... 4500 TL karsiliginda OPEL Aksesuar sitesinden alip araca montaj yapip sonrasinda TECH2 ile ilgili menu aktivasyonu yapilir.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
canını yedimin webasto su...-20 derecede tek düğmeyle hamam gibi ediyor koca kabinin içini,birde sulu webasto ise motor suyunu bilem ısıtıyor :)
başlığı okurken direk dedim webasto herhal deyi :)

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İsmail bey webasto değil gibi. yani max 30 dk çalışabiliyor ve sadece aracın kalorifer sisteminde kalan ısıyı kullanıyor ısıtmak için havalandırmak içinse sadece sirkülasyon kapağını açıp dışardan hava basıyor bu süre boyunca ayrıca bir sistemi yok yanlış biliyorsam düzeltin ama tr de olmaması konusunda fikrim yok

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nasıl ısıtıyor o suyu onu anlamadım ?????????
kesinlikle harici ısıtıcı lazım ona yav :)

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Webasto sisteminin değişik versiyonları var. Şükrü 52 Astra için ısıtma (Rezistans modeli) sistemini kendi sitesinde açıklamıştı. Station modellerde bulunan sistemi bizim araçlara takmak için parçanın Almanya dan getirtilmesi gerekiyor. Webasto nun sulu modelleri radyotör e de bağlandığından içindeki rezistans ile suyu da ısıtma özelliği var. Bunun yanında Avrupa bazı sunroof lu araçlarda güneş enerjisi ile klimayı çalıştırabilme mevcut. Webasto ürünleri için kendi sitesine bakabilirsiniz. Ben bir dönem engelli bir abim için araştırmıştım. Aracını hızlı nasıl ısıtırız diye.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bakın kapalı alanda kullanmayın diyor yani garajda..
bu webasta veya ebersbacher aracınız benzinli ise benzinle dizel ise dizelle çalışan içeriyi ısıtan veya türüne göre motoru da ısıtan sistemdir(hangisini alır taktırırsanız veya sıfırı ısmarlarken opesion olarak farkı verince takılan)..araç kendiliğinden ısıtacak başka düzen olmaz...bu düzen aracınızın saatini ayarlarsınız mesela sabah işe gitmeden önce 5 dakika kalaya kışın ayazda ne buz kazırsınız ne üşürsünüz...o ısıtıcı devreye girer tabii yakıt harcayarak en fazla yarım saat çalıştırabilirsiniz...aracınızın içi ısınır siz geldiğinizde sıcacık olur...bu ülkemizdede var opel servisi satıyor montajı dahil belli bir fiyata.
örnek montajı..
cimg5340-large-49532.JPG

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Caner sonuçta yakıtla çalışıyor ve duman çıkarıyor (egzosa bağlanıyor) kapalı alanda yasak olmasının sebebi de bu zehirlenme riski. egsoz dumanı
işte opel tr sayfasında park ısıtıcısı..
iki marka var zaten Webasto yada ebersbaecher
http://www.opel-accessories.com/subproductgroup.jsp?language=tr&country=TR&vehicle_name=Insignia%20Sedan&category=Konfor%20ve%20Bakim&subcategory=Park%20Is%C4%B1t%C4%B1c%C4%B1s%C4%B1