park ısıtıcısı/havalandırması nasıl aktif edilir

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
serdar kardeşim bizim millete iyiki takip asistanı vermiyorlar :) kullanmak için zaten okumaz kurcalaya kurcalaya olursa olur,yada alır eline şişeyi verir cruise ın gözüne geçer piize başlar tireksyonda :)nede olsa duruyo kendi yolda :p

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
serdar kardeşim bizim millete iyiki takip asistanı vermiyorlar :) kullanmak için zaten okumaz kurcalaya kurcalaya olursa olur,yada alır eline şişeyi verir cruise ın gözüne geçer piize başlar tireksyonda :)nede olsa duruyo kendi yolda :p

şerit takip asist. kendi yolda durmuyor diye biliyorum sadece uyarı veriyor olması lazım :)

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşte mesele bu..Sonra diyorlar ki opel daha şunu yapamadı ford bunu yaptı reno bunu yaptı vs...İşte 1tane dizel motoru var astralarda milletin 10larca var gibi laf ediyorlar..Halbuki durum farklı..Ben yıllar önce;almanya dan gelen vectra 97 mdel sedan beyaz bir araç gördüm..Komşumuza geldi gurbetçiler..Düşünün vectra GL ama bizim buradaki CD ler ile kapışır..İçine göz attım..4 hava yastığı,sunroof ve alarm vardı..Bu araç beyaz renkli ve GL yani en baz donaımda..
Yazın ustayı ziyaret etmiştim oraya da yine isviçre den o6 model 530 dizel bir araç gelmiş..Gurbetçi yine..Konuşma fırsatı buldum daha doğrusu ben istedim..Dedim ki ne kadar bu araçlar sizin orada?Adam 4300€ dedi..Adam neden sorduğumu anlamış olmalı ki bu araçları bu fiyatlara türkiye de satsalar, iflas eder bu firmalar..Çünkü Türkler anlamıyor arabadan dedi..
Biz Türkiye üzerinden koskoca opel firmasına bakarsak ıskaladğımız çok şey olur kanaatindeyim..

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Aradaki farkı anlamıyorsun Serdar kardeşim Opel ile diğer firmalar arasındaki fark ne biliyormusun , opelde sıfır km arac alırken bu webastoyu alamazsın çünkü ithal etmiyordur ama mercedese yada vw gidersen ben aracımda webasto istiyorum dersen adam bunu ekliyor parasını alıyor.

Adım gibi eminim bugün gir bir Opel Servisi'ne ben park ısıtıci istiyorum , webasto takmak istiyorum de bunuda aracımın yol bilgisayarına yukletecem de sana boş gözlerle bakıp kim bu uzaylı ne diyor diye bakarlar, adamlar daha arabaların 4 tekerden ibaret olduğunu sanıyor . Sana ornek verdim gecen konuda ama kabul etmedin opelin tr deki müşteri profili bu donanımı alıp aracına koymaz Opel bunu biliyor ama vw o sekilde değil ender elektronik denen yere git ben webasto takacağım de adam sana fiyat verir, yada mercedese git takacağım de parçayı sana göstersin ama opele git o olmuyor bizim arabaya der seni yollar.

Yada vw bayisine git 4500 tl ye her şeyi hazır afs far taksin sana , garantili olarak aradaki fark bu iste, inşallah bizim markamızda bir gün bu seviyelere gelecek.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İsmail abicim gayet güzel yazmışsın ve söylediklerine katılıyorum..Opel in Türkiye deki pazarlama politikası biraz hastalıklı..Bunda seninle hemfikirim ama benim derdim bu donanımların opelde var mı yok mu olduğu...Şahin benzetmesi falan yapılmıştı orada da...Madem sunmuyorsa neden böyle bir donanımı var?diye hemen soru geliyor aklına insanın ki kitapçığa bile bastırdığına göre var..Ama zamanla bunları da aşacaktır Türkiye opel..Türkiye de herkes akp ye oy veriyorsa eğer benim için bu akp yi iyi parti yapmaz gözümde misal..Kimlerin o partiye oy verdiğine bakarım,vizyonuna bakarım,biçim o kadar önemli değil benim için içeriğine bakarım..Herkesin vw alması tek başına o markanın iyi olduğu anlamına gelmez..Bu opel için de aynı reno için de...Mesela hyundai i30 ya da kia optima kötü araba mı?Kimse almıyor pek ama bence iyi araba..Benim ifade etmek istedğim de buydu..O yüzden biraz anlaşamadık..

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
İsmail abicim gayet güzel yazmışsın ve söylediklerine katılıyorum..Opel in Türkiye deki pazarlama politikası biraz hastalıklı..Bunda seninle hemfikirim ama benim derdim bu donanımların opelde var mı yok mu olduğu...Şahin benzetmesi falan yapılmıştı orada da...Madem sunmuyorsa neden böyle bir donanımı var?diye hemen soru geliyor aklına insanın ki kitapçığa bile bastırdığına göre var..Ama zamanla bunları da aşacaktır Türkiye opel..Türkiye de herkes akp ye oy veriyorsa eğer benim için bu akp yi iyi parti yapmaz gözümde misal..Kimlerin o partiye oy verdiğine bakarım,vizyonuna bakarım,biçim o kadar önemli değil benim için içeriğine bakarım..Herkesin vw alması tek başına o markanın iyi olduğu anlamına gelmez..Bu opel için de aynı reno için de...Mesela hyundai i30 ya da kia optima kötü araba mı?Kimse almıyor pek ama bence iyi araba..Benim ifade etmek istedğim de buydu..O yüzden biraz anlaşamadık..

Senin olaya bakışın farklı sen markayı tüm dünyadaki politikası ile değerlendiriyorsun ben ise elimdekine bakıyorum , sonuçta sahin benzemesini ben yaptım soruyorum astra h Almanya da satılıyor mu hayır neden satılmıyor almaz çünkü Avrupa li , anlatmak istediğimde buydu Fiat ve reno nin yıllarca uyguladığını Opel şimdi bize yapıyor yazık diyorum. Bir astra duşun 10 yıldır aynı kasa ile satılıyor ama bir radyotor suyu seviye sensörünü duzeltmiyor ve ben 8 yılda 3 defa cebimden para verip yenisini alıyorum . Sahin daha iyi be :(

Kısaca Opel bu politikasını kısa zamanda değiştirmelidir bence aksi takdirde müşteri kaybedecektir. Dediklerinden katıldığım bu teknolojinin opelde oldugudur. Var ama alamadığım teknoloji olsa ne olur . Bir ara şimdiki yeni aracımı almadan astra j gtc alacaktım fiyat aldım sipariş geçilecek falan her neyse , geri vites kamerası olduğunu gördüm bu araçlarda hemde orijinal fabrikasyon olarak , dedim bunuda eklemek istiyorum , İstanbul cekmekoy gedizler kesinlikle TR paketine konamiyor dedi. Anlatmak istediğim bu iste , Opel de webasto olması yada olmaması değil sorun ben opelin teknolojisinden ve servislerinden ne kadar yararlanabiliyorum ona bakıyorum .

Kısaca Opel değişmeli değişmez ise ucuz olan modelleri hariç arac satamaz.