Park sensoru (Çözüldü)

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Merhaba ben zafer araniza yeni katildim. OPEL astra 1.4 T benzinli 72.000 binde arac aldim. Aractan cok memnunum. Suan icin sehir ici Elazigda 100 km de 6.6 litre yakiyor gosteriyor. Nekadar dogru bilmiyorum. Benim sormak istedigim konu aracim da park sensoru arizasi var. Servise sordugumda sensorlerden 1 i arizaliysa servis moduna gecer dediler. Hangisinin arizali oldugunu nasil anlayabilirim? Arizali olan sensoru kendim degistirebilirmiyim? Degistirdigim zaman devreye girermi yazilimsal mudahele gerekirmi

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam aramıza hoşgeldiniz. Park sensorunun hangisinin arizali oldugu serviste tespit edilebilir. Siz bireysel olarak tespit edemezsiniz malesef. Ancak olurda arizali sensoru degistirirseniz sistem faal duruma geçecektir.

Son düzenleme:

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ben normal park sensörlerinde arızalı olanı şu şekilde buluyordum..Park sensörü sizin araçta farklımı bilmiyorum...
Aracın el frenini çekin,aracın vitesini voşa alın,aracı yarım kontak veya çalıştırın,Sensörlerin karşısında durmadan elinizi sensörlere tek tek yaklaştırıp hangisi ses çıkarıyor veya çıkarmıyor diye kontrol edebilirsiniz..Komple değiştirmiycekseniz park sensörü sitemini,aynı marka ve model almayı unutmayın...

• Beğen
Tepkiler: b.arat

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Aracim sport model park sensorleri orjinal uzerinde var. Servis sensorun adedine 325 tl fiyat bicti, fakat opel yedek parcada 230 lira civari parca

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Ben normal park sensörlerinde arızalı olanı şu şekilde buluyordum..Park sensörü sizin araçta farklımı bilmiyorum...
Aracın el frenini çekin,aracın vitesini voşa alın,aracı yarım kontak veya çalıştırın,Sensörlerin karşısında durmadan elinizi sensörlere tek tek yaklaştırıp hangisi ses çıkarıyor veya çıkarmıyor diye kontrol edebilirsiniz..Komple değiştirmiycekseniz park sensörü sitemini,aynı marka ve model almayı unutmayın...
Sizin dediginize gore sensorden ses mi geliyor aracin icindenmi geliyor cunku geri vitese taktigimda park sensoru servis diye uyari geliyor gosterge ekranina

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bahsetiğim park sensörü görüntülü ve sesli olandı...Yaklaştıkça sesli uyarı veriyor...Sizinkisi görüntülü(kamera sistemli) sanırım o fiyata olduğuna göre...Normalde bagajın içinde sol cebe monte ederler ana kutuyu...Biz o kutudanda arızalı olan sensörü sökeriz....Dediğim gibi bahsettiğim normal standart sesli ve mesafe görüntülü park sensörü...

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

ikra71

VIP Üye
18-Çankırı
Siteyi ziyaret et
Sensör arızası kesin ise bir adet sensör alın ve tek tek deneyin. Gördüğüm kadarıyla sensörlerin arkasında soket var. Aracın altından baktığınız zaman tamponun arka kısmında sensörlerin soketleri görünüyor. Sensörleri hiç sökmeden sadece soket leri yeni aldığınız sensöre takarak hangisinin arızalı olduğunu bulabilirsiniz.
Ayrıca benim kafama birşey takıldı. Sensör arızasını servis ışığından mı anladınız yoksa sürekli ötüyormu? Eğer sadece servis ışığı uyarı veriyorsa bağlantılarda bir kopukluk veya soketlerde bir oksitlenme de meydana gelmiş olabilir. Bence siz önce sensör soket lerini çıkartarak bir kontrol edin. İçlerine ışık tutarak iyice bakın. Sonrasında yeni sensör alıp takarsınız.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Murat

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Sensör arızası kesin ise bir adet sensör alın ve tek tek deneyin. Gördüğüm kadarıyla sensörlerin arkasında soket var. Aracın altından baktığınız zaman tamponun arka kısmında sensörlerin soketleri görünüyor. Sensörleri hiç sökmeden sadece soket leri yeni aldığınız sensöre takarak hangisinin arızalı olduğunu bulabilirsiniz.
Ayrıca benim kafama birşey takıldı. Sensör arızasını servis ışığından mı anladınız yoksa sürekli ötüyormu? Eğer sadece servis ışığı uyarı veriyorsa bağlantılarda bir kopukluk veya soketlerde bir oksitlenme de meydana gelmiş olabilir. Bence siz önce sensör soket lerini çıkartarak bir kontrol edin. İçlerine ışık tutarak iyice bakın. Sonrasında yeni sensör alıp takarsınız.
Servis soyledi sensorlerden biri arizalaninca olur bu durum dedi. Bu sensorlerin montaji kolaymidir acaba cikarilip takilmasi