Park Sensörü yardım.

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Merhaba saygı değer arkadaşlarım, öncelikle mubarek Ramazan ayınızı kutlar sağlık ve mutluluklar dilerim.

Arkadaşlar ben aracıma (Astra G - 2008) Park sensörü takmak istiyorum internetten araştırmalarıma göre, Satın aldığımızda matkap ucuna kadar her şeyi veriyorlar. Servisi aradım sadece montaj ücreti 110 TL istedi. Onun için ben kendim takmak veya bir elektirikçi arkadaşa taktırmak istiyorum. Ama Park sensörlerinin montajı sırasında, yüksekliği, aralarındaki mesafeler, montaj yeri, vb bilgileri bilmiyorum. Bana bunun hakkında bilgi verirseniz sevinirim. iyi çalışmalar dilerim

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
satin aldiginizda içindeki kitapçikta yazar saniyorum. mesafeleri felan.. yada sanayideki elektirikçiler bilir. en olmadı bunu satan yerler bilir. aksesuarcılar gibi

Bülent5834

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence uğraşma park sensörünü dijital mesefeli göstegeli cenmax 240 tl taktırmıştım.
istediğin araç renginede boyuyorlar hemde
satan yer montajınıda yapar

FireStarteR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aldığında içindeki kitapçıklarda yazıyor nerelere takman gerektiği mesafeleri falan..
biz sanayide 20 liraya taktırmıştık ama elin biraz yatkınsa kendin takabilirsin..
servise 110 lira verme ;)

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya zaten tamponun belli sensor sayisi belli. 4 tane sensor var. tamponu böl dörde sonra çak onları olsun bitsin.

bekirs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aldığın ürünün içindeki kitapçıkta arelarındaki orantı, yerden yüksekliği vs. yazıyor. elin yatkınsa kendin takarsın çok rahat.

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
herkese teşekkür ederim. özellikle tamponu 4 böl ve hiç olmadı takanların tamponlarını ölç fikirleri oldukça, güzel tekradan teşekkür ederim, bu arada hepsiburada.com'da 35 TL ye park sensörleri var ve kullanıcı yorumları oldukça güzel. Birde geri vites için özel bir bağlantı yapmama lazım mı acaba.

FireStarteR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese teşekkür ederim. özellikle tamponu 4 böl ve hiç olmadı takanların tamponlarını ölç fikirleri oldukça, güzel tekradan teşekkür ederim, bu arada hepsiburada.com'da 35 TL ye park sensörleri var ve kullanıcı yorumları oldukça güzel. Birde geri vites için özel bir bağlantı yapmama lazım mı acaba.

tabikide.. elektriğini geri vites lambasından alıcaksın.. geriye taktığında çalışçak;)

myalcin85

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
içindeki kitapçıkta yazıyor aralarındaki mesafe, hatta şemalı anlatımı mevcut. kendin bile takabilirsin çok basit.
göstergeli ise göstergesinin kablosunu kapının plastik çıtalarını söküp oradan geçireceksin arka sol stop lambasının içine kadar.
arka sensörleride taktıktan sonra bagaj kapağını aç ve ordaki plastik çıtayıda sök sol tarafta lastik tıpalı kablo deliğini göreceksin, sensörlerin kablosnunu da oradan toparla geçir, geri vitesten + ucu şaseden - ucu aldın mı tmamdır.
tek dikkat etmen gereken sensör kablolarının eksoza yeterince uzak olması ve dijital göstergenin kablosunun ucunun zarar görmemesi.
başkada zor bir yanı yok. kolay gelsin