Patinaj sistemi çalıştığını nasıl anlarız?

ecelnico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar geçen hafta kırmızı ışıklarda kalkarken biraz sert kalktım sanırım patinaj onleyici sistem devrede olmasına rağmen araç patinaj çekti. Bu sistemin devreye girmesi gerekmiyor mu? Giridiği zaman nasıl anlarız?

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Patinaj sistemi çalıştığını nasıl anlarız?

Aslında aracınız patinaj çekmemiştir. Ön takımlardan bazı takır tukur sesler gelmiştir. Biraz titremiştir bunlardan dolayı. Ekranınızda TC kapalı uyarı yoksa sistem devreye girmiştir zaten.

Mesela lastiklerden ses duyduğunuzu zannetmiyorum, lastik sesi olarak.

ecelnico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

takurtu tukurtu sesi değildi. Lastiklerin sürtme sesine benziyordu. titreme kesinlikle yoktu.

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçen dik bir yokuşta ışıklarda kalkarken gaza fazla bastım bende patinaj çekerek kalktım sonrada şaşırdım hatta ben nasıl patinaj çektim diye ama üstündede durmadım açıkçası..

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tc kapanmıştır o zaman siz dikkat etmemişsinizdir
ben de de hafif yokuş yukarı bir yer vardı evin önünde ve topraktı ilk kez orada patinaj çekti
tc vs kapalı değildi merak etmiştim normalde anti patinaj var diye ama eminim patinaj çekmişti araç ama kum yokuşu çok daha
rahat geçti patinaj ile sonra yolda giderken ekrana bir baktım tc ışığı yanıyordu
yani kendisi tc traction sistemini kapatmıştı
siz de de böyle bir durum olmuş olabilir

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

antipatinaj sisteminin kapatılabiliyor güzel olmuş. bazen dar park yerlerinden çıkarken lazım oluyor ;)

akcaylıastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bazen oldugumuz yerde dönmemiz gerekiyor kapatılabilmesi iimiş verdiğiniz bilgiler için teşekkürler

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

Ben bunu karda denedim. Açıkçası sistem biraz geç giriyor devreye. Karda biraz zorladım bayi patinaj çekti ekranda tc işareti çıkmadı sonra belli bir devirden sonra çıkmaya başladı. Sanırm belli bir müddet algılama süresi var ondan sonra sistem sorunsuz çalışıyor. Ancak algısı biraaz geç denebilir.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

İzmit sanayi bölgesinin ordan yağışlı havada sert bir kırmızı ışık kalkışı yapmıştım. O sırada 1. viteste iken çok hızlı bir şekilde devreye girdi çıkan seslerden ötürü hatta ayağımı gazdan çekmiştim. Sistem biraz ihtiyaca göre sanırım cevap veriyor.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

ben her dip gaz yaptığımda tak tak tak diye sesle birlikte tc devreye giriyor.esp de göbeklerden dönerken bira gaza yüklenince hemen devreye girip aracın çizgisini koruyor.