patlak ampul uyarisi kapatma???

06BB0504

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar sinyal ampullerinin yerine led li ampul takmak istiyorum fakat ledli ampuller az akim cektigi icin yol bilgisayari uyari veriyo. arabayi tech 2 cihazina baglayip bu uyari sistemini kapatma sansimiz var mi??

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Gerek yok ledlere paralel drenç tak geçer.
arabanın orjinaliği ile oynama.

06BB0504

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direnc koayacak iyi bi elektrikci var mi ankarada bilmiorum ki?? orjinalligini bozmak diil amacim sadece tech 2 den bu sistemi kapatmak. led ampulleri sokersem tech2 den tekrar actiririm :D

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
koyacağın direnç yüksek güçlü ve led akımlarına göre hesaplanmış bir direnç olmalı.Almanya da kapasitör metoduda kullanılıyor.

KAAN ARSLANLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ledlerin her biri yaklaşık 20 mA akım çeker dolayısı ile 21W lık bir fren ampulü için takılacak direnç min.10W ın altında olmaması gerekir takacağınız direnç ampuller çalıştığı anda soba gibi ısı vermeye başlayacaktır bence böyle bir uygulama yapmayınız. veya kapasitenin reaktansından istifade ederek düzenleyebilirsiniz sevgilerle

06BB0504

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tesekkurler arkadaslar verdiginiz fikirler icin. bunlari yapabilecek ankara da iyi bi elektrikci tavsiye edebilir misiniz?? bi de ben öndeki sinyallere led takcam yani bu dediklerinizin farin icinde olmasi gerekiyo. tabiki orda fazla yer yok :) paralel cekip ampul baglayalim dedik fakat ampulu sigdiracak yer yok :) bu yuzden uyari sistemi tech 2 den kapatiliyosa daha iyi olur. tech 2 kullanan ustalarimiz bu konuda beni aydinlatirsa sevinirim... tesekkurler...

askinaslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaa yanlış hatırlamıyorsam lamba ikazları için beyne bildirilmiş sınır değerler vardı geçen opel servisindede gördüm eğer bu sınır değeri örneğin çekmiş olduğu akımın araç beyninde değerini bulursun atalım 1,25 amper olsun normal stoplarla bunun alarm değeri yaklaşık 1,15 civarı değer belirtilir. ama senin taktırdığın ledli stop 0,45 amper akım çekiyorsa sende alarm değerini 0,38 yapman gerekecektir. bence servisle bir görüş arabaya ekstra masraf edip led taktır ondan sonra git bir güvenlik sistemi olan ampullerin alarmını kapattır. bence mantıksız.