plasma ve indiglow ve beyaz kadran

kahramans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
big_13972963_4hk.jpg

gösterdiklerinizin devir kısmında bir kare daha boşluk olması lazım.

Orayı kesersin ya =) O zor birşey değil ki =)

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bilmemki sormak lazım varmı çizim yada görüntü gibi birşeyi sormalı

PS dosyası olarak net psd datası var, buraya çözünürlüğü azaltarak ekliyorum... ben bunu yağlı kağıt lexan ya da ince şeffaf plastik üzerine bastırabiliyorum ancak ışık olayı olmadan... o şekilde kadrana koyarsam da aydınlatma pek iyi olmayacak gibi...

corsaxu.jpg

piriulutan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
PS dosyası olarak net psd datası var, buraya çözünürlüğü azaltarak ekliyorum... ben bunu yağlı kağıt lexan ya da ince şeffaf plastik üzerine bastırabiliyorum ancak ışık olayı olmadan... o şekilde kadrana koyarsam da aydınlatma pek iyi olmayacak gibi...

corsaxu.jpg
bir görüşeyim haber vereceğim bununla ilgili

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
gece görüntüsü muhtemelen buna yakın olacak normalde..

3487ff6b.jpg

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gece görüntüsü muhtemelen buna yakın olacak normalde..

3487ff6b.jpg

bence ışığı verimsiz vermesinin sebebi renk bu resimdeki arka ışıkda beyaz sanki beyaz beyazı kapatıyor gibime geldi beyazı kırıcak bir ampül koysan belki yada kuvvetli bir led iyi aydınlatabilir.

kahramans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cree marka Power Led ile yapılabilir bunun aydınlatılması. Ancak anda da mercek kullanmak gerekiyor ki ışık hüzmesi şeklinde yayılsın. Power Led'ler 1W gücündedir. 1W ile sürmek için de güzel bir devreye ihtiyaç var ;)

levent_33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar bende 2009 astra sedan var aracım daha 2 aylık ben gosterge ısıklarını yol bılgısayarı butun dugmeleri beyaz yapmak istiyorum sadece gosterge ampullerını deiştirebiirmiyim ? eger deiştirirsem nerden bulabılırm

opel52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba bende 1999 astra cd hackbek var buna uygun mavi ışıklı kadran ve yol bilgisayarı ve diger tüm gösterge ışıklarıda mavi olsun istiyorum nasıl yaparım ve fiyatı nedir yardımcı olabilirmisiniz

kahramans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar bende 2009 astra sedan var aracım daha 2 aylık ben gosterge ısıklarını yol bılgısayarı butun dugmeleri beyaz yapmak istiyorum sadece gosterge ampullerını deiştirebiirmiyim ? eger deiştirirsem nerden bulabılırm
Bu konuda bilgim yok ama sanırım o ampuller biraz daha farklı ampullerdir. Servisten falan numune olarak 1 tane orijinali alınarak bakılabilir ve ona göre beyaz olanları aranır...

merhaba bende 1999 astra cd hackbek var buna uygun mavi ışıklı kadran ve yol bilgisayarı ve diger tüm gösterge ışıklarıda mavi olsun istiyorum nasıl yaparım ve fiyatı nedir yardımcı olabilirmisiniz
Mavi ışıklı birçok kadran var. Plasma Tacho olarak adlandırılan, ışık hüzmesi ile aydınlatılan tacho'lar da mevcut. Örnekler;
PLOAGWB200D_0.jpg

atsra7000_g_0_240_nacht.jpg

1110210_01_l_sk.jpg

Gösterge ışıklarını da yapmak için oralara uyumlu ampul almanız gerekecek.

Ve bu tarz kiit'lerden alabilirsiniz.
TachoAstraGgross.jpg

opel_mid_gross.jpg

schalter_astra_g_gross.jpg

heizung_astra_g_gross.jpg

Göstergeler genelde 30-100 € arasında değişiyor.
Diğer yerler için led'ler ise set olarak 20-40€ arasında fiyatları değişiyor.