Polen filitresi takıldı iç hava bozuldu..

fb1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.misafir.net
Arkadaşlar geçen arabanın yağını filitrelerini değitim en son polen filitresini değişirken adam baya bi uğraştı neyse değişti üflemisi çok güzel falan oldu iç havayı dönderen bir düyme varya klima düğmesinin yanında ona basayım dedim bakalım nasıl üfleyecek diye basıyorum ışık yanıyor ama ne ses değişiyor nede üflemisi ustayı çağırdım baktı işte bunun motoru varmış o arızalanmıştır falan dedi sanayiye giderken çalışan alet polen filitresi değişince bozuldu nasıl olduysa acaba poleni takarken falan oralarda kablosu vardıda onumu çıkardı yoksa gerçekten motorunda bir arızamı var yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Polen filtresini takarken bir sorun olusmus olabilir filtreyi taktırdığınız yere götürün.

fb1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.misafir.net
Hocam Götürdüm daha doğrusu taktıktan sonra farkettim çağırdım ustayı söyledim bana motorunda vardır dedi bişey daha elletmedim korktum
ondan size bir danışayım dedim yetkili servise götürecem yakında ama sizce porpidonun altında biyerde poleni takarken fişi falan olabilirmi onu çıkarmış olabilirmi

saracoğlu1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm iç hava sirkülasyon motorunun soketi çıkmış olabilir birde o motorun kolu var açıp kapatan kasmadan kaynaklanan sorun olabilir başıma geldi motoru yerinden söküyorum çalışıyor yerine takıyorum bir kere çalışıp duruyor servis motor değişecek dediler parça fiyatı 100-150 ytl civarında fiyat verdiler bende değiştirmedim aynı şekilde kullanıyorum çok önemli bir parça değil bana sorarsan sadece uzun tünellerde giderken öndeki aracın egsozundan gelen gazı içeri girmesini önlemek içindir.

iscanthere

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bildigim kadarıyla torpidonun arkasında sagda olması lazım o motorun polen filtresiyse koprido arkasında solda, yaniliyo da olabilirim, araları cok yakin degil gibi ama :S

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Arkadasım resmini koyuyorum polen filtresi ile iç hava motoru yan yana motora zarar veremez kapalı kutu içinde ama arkadan soketini çıkarttırmış olabilir. motor 3 vida ile çıkıyor.

Eger dügmeye basınca sessiz bi yerde torpidoyu dinle motorun sesini duyarsın. motor sesi varsa pilaastik mili kırmış yada çıkarmıştır.

alttaki motordan yukarıdaki kapaga pilastik bir mil gidiyor.
eger o mili kıdıysa yada yerinden çıkardıysa üste gördüğün kapagı aşağı yukarı oynatamaz.

klimafanzq4.jpg

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hava üflemeyi ayarlayan düğmeyi farkılı bi konuma getirmiş olablirmisin ayaklara yüze cama falan ayarlanıyo bi tanesinde iç sirkülasyon çalışmıyo ona bi bak istersen